A Vasas emberelőnyben kapott ki a sereghajtó otthonában

2016.09.21. 18:48
A Vasas szenvedett a sereghajtó otthonában (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában a listavezető Vasas hiába játszott fél órát emberelőnyben, a tabellautolsó Gyirmót Filkor Attila bombagóljával 1–0-ra győzött, ezzel sorozatban négy meccs óta veretlen a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

GYIRMÓT–VASAS 1–0 (Filkor 50.)

Ellentétes előjelekkel várta a találkozót a két fél, hiszen az utóbbi három fordulóban egyre inkább magára találó újonc, a kisebb hullámvölgybe kerülő Vasast fogadta. A Gyirmót a mérkőzés előtt 341 perce nem kapott gólt, ezzel szemben a fővárosiak az első fordulót kivéve mindig kaptak egy találatot idegenben – nehéz volt tehát megtippelni, ki a mérkőzés esélyese.

Michael Oenning meccs előtti ígéretéhez híven az első tizenöt percben a Vasas irányított, ez azonban nem járt helyzettel. Nem úgy a később felocsúdó Gyirmót, melynél előbb Sallói Dániel került helyzetbe, majd a 25. percben Paku Roland csak centiket tévedett váratlanul kapura tekert szabadrúgásával. A félidő közepétől a hazaiak vezettek ígéretesebb támadásokat, Sallói lövése után Nagy Gergely védését jegyezhettük még fel.

A második játékrész elején is a hazaiak támadtak jobban, aminek az 50. percben meg is lett az eredménye: Filkor Attila kapott labdát középen Pakutól, majd egy állítás után bődületes bombagólt lőtt jó 20 méterről. A kapott gól hatására aktívabb lett a Vasas, de ez továbbra sem mutatkozott meg helyzetekben, sőt Novák Csanád távoli lövésével majdnem megduplázta előnyét a hazai csapat. A gyirmóti játékos aztán a 63. percben ismét főszereplővé vált: fejelés közben arcba könyökölte Vaskó Tamást, a bíró ezért azonnali pirossal kiállította. A folytatásban az emberelőnynek megfelelően a Vasas támadott, de sokáig nem tudott nagy helyzetet kialakítani, a hosszabbítás utolsó másodperceiben viszont Pavlov kapott tért ölelő átadást középen, átívelte Sebők Zsoltot, labdája azonban a lécről elhagyta a pályát, így maradt az 1–0.

A Gyirmót ezzel a győzelemmel már négy meccs óta veretlen, és feljebb léphet a tabellán, a Vasas gyengébb formája pedig tovább folytatódik, így veszélybe került a vezető helye.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!