Az utolsó percben szerzett góllal tört meg az Újpest rossz sorozata

2016.11.19. 15:28
Hiába vezetett a Gyirmót, kilenc meccs után ismét nyert az Újpest(Fotó: Földi D. Attila)
A labdarúgó NB I 16. fordulójának szombat délutáni mérkőzésén az Újpest hátrányból 2–1-re nyert a Gyirmót otthonában. A hazaiak Mijusko Bojovics révén a 78. percben megszerezték a vezetést, a vendégek azonban Lázok János és Windecker József góljával az utolsó percekben fordítottak.

LABDARÚGÓ NB I
16. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–ÚJPEST 1–2 (Bojovics 78., ill. Lázok 84., Windecker 93.)

Zsinórban hatszor játszott döntetlent az Újpest a fordulót megelőzően, ennek ellenére a lila-fehérek számítottak a találkozó esélyesének a kiesőjelölt Gyirmót otthonában.

Nem kockáztatott sokat egyik csapat sem a mérkőzés első félidejében, két nagyobb helyzetet azonban így is feljegyezhettünk. A 12. percben Balázs lapos beadására Bardhi érkezett jó ütemben, viszonylag éles szögből leadott lövése a lécen csattant. A túloldalt a legnagyobb gólszerzési lehetőséget Simon hagyta ki, aki Bori beadását követően hét méterről, kissé esetlen mozdulattal lőtt a bal kapufa mellé.

A fordulást követően Bardhi ismét megrezegtette a lécet. Balázs jobb szélről érkező beadása után a macedón teljesen szabadon fejelhetett hat méterről, pechére nem célzott pontosan, ráadásul a kipattanót Angelov mellé lőtte.

Ahogy az ilyenkor lenni szokott, a Gyirmót megbüntette az Újpestet kihagyott helyzetei miatt. Kiss szabadrúgásánál Windecker maradt le a hosszú oldalon érkező Mijusko Bojovicsról, aki közelről a kapuba lőtt, megszerezve első gólját az NB I-ben (1–0).

Nebojsa Vignjevics pár perccel korábban küldte be Lázok Jánost, ez pedig – mint utólag kiderült – telitalálatnak bizonyult. A 84. percben a hazai térfél közepén szerzett labdát az Újpest, az akció végén Bardhi az érkező Lázok elé passzolt, akinek lövése két védőn megpattanva Sebők feje felett a kapuba hullott (1–1).

A feketeleves még hátravolt a hazaiak számára: a 93. percben Bardhi bal oldali szögletét követően az első gólnál nagyot hibázó Windecker József felhőfejese a jobb sarokba szállt, amivel az Újpest megszakította kilenc bajnokija óta tartó nyeretlen sorozatát (1–2).

A hazaiaknál öröm az ürömben, hogy bemutatkozott az élvonalban a 19 esztendős Kovács Zsolt, aki a héten írta alá első profi szerződését a Gyirmótnál.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!