Újabb négyest kapott a Gyirmót – ezúttal a Videotontól

2016.08.07. 17:51
Feczesin Róbert is betalált a Gyirmót kapujába (Fotó: Földi D. Attila)
A labdarúgó NB I 4. fordulójában a gól nélküli első félidő után a Videoton négyszer is bevette a Gyirmót kapuját, így a fehérváriak az újonc elleni 4–0-s sikerükkel megszerezték első győzelmüket a 2016–2017-es bajnokságban.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ
GYIRMÓT FC GYŐR–VIDEOTON 0–4
(Juhász 46., Lazovics 59., Pátkai 75., Feczesin 89.)

Egyik csapat sem várta kedvező helyzetből a vasárnap kora esti összecsapást: a Gyirmótnál példátlan sérüléshullám söpört végig, Bori Gáborra (combközelítő sérülés), Vass Patrikra (kulcscsonttörés), Sallói Dánielre (csigolyatörés), Szekeres Adriánra (térdszalagműtétje után lábadozik), Horváth Adriánra (bokasérülés), Szegi Vincére (bokaszalag-sérülés), Lengyel Dánielre (bokasérülés), Beliczky Gergőre (térdsérülés) sem számíthatott Urbányi István.

A Videotonnál sem volt jobb a helyzet, hiszen a fehérvári együttes csütörtökön – utolsó magyar csapatként – búcsúzott az európai kupaporondtól, igaz, hősiesen küzdve, csak a hosszabbításban maradt alul a dán Midtjyllanddal szemben.

Annak ellenére, hogy a Vidi kezdőcsapatából többen is végigjátszották a 120 perces dániai El-meccset, óriási iramban kezdték a mai találkozót, a hazaiak kapusának, Sebők Zsoltnak előbb Asmir Suljic bombájánál, majd Géresi Krisztián fejesénél kellett nagyot védenie. Az első félidő folytatásában azonban visszaesett az iram, a kapuk pedig szinte egyáltalán nem forogtak veszélyben.

A második félidőben villámrajtot vett a Vidi: Juhász Roland egy röviden kifejelt labdát estében vágott Sebők kapujába (0–1). Ezt követően tizenöt perc sem telt el, és újra a Gyirmót kapujában pihent a labda, Danko Lazovics remekül tekert a bal felsőbe (0–2) – megszerezve első gólját az NB I-ben.

A végig lelkes Vidi-tábor az utolsó 15 percben még kétszer örülhetett gólnak: előbb Pátkai Máté pókhálózta ki futtából a jobb felsőt (0–3), majd Feczesin Róbert állította be a 0–4-es végeredményt szerencsés találattal.

Ezzel a Videoton megszerezte első győzelmét a 2016–2017-es bajnokságban, a Gyirmót pedig a múlt hetén Debrecenben elszenvedett 4–0-s veresége után ezúttal hazai pályán futott bele egy négyesbe.

1. Ferencvárosi TC 4 3 1 10–3 +7 10
2. Vasas FC 4 3 1 6–3 +3 9
3. Budapest Honvéd 4 2 1 1 6–2 +4 7
4. DVSC-Teva 4 2 1 1 7–4 +3 7
5. Újpest FC 4 2 2 3–4 –1 6
6. Diósgyőri VTK 4 2 2 6–11 –5 6
7. Szombathelyi Haladás 4 1 2 1 5–5 0 5
8. Mezőkövesd Zsóry FC 4 1 2 1 4–4 0 5