Csak szenvedett a Loki a Kecskemét ellen

2014.09.21. 18:25
Csak nézték a labdát – nem született gól a Loki–KTE-n (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I nyolcadik fordulójának záró mérkőzésén a Debreceni VSC gól nélküli döntetlent játszott odahaza a Kecskeméti TE együttesével. A bajnoki igen alacsony nézettség mellett igen alacsony színvonalúra sikeredett, bár így is kialakított mindkét csapat 2-3 ziccert.

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

DVSC-TEVA–KECSKEMÉTI TE 0–0

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Tagadhatatlan, nem ilyen idénykezdetről álmodoztak a DVSC szurkolói és játékosai, és hogy előbbieknek mi a véleményük utóbbiak mostani teljesítményéről, arról mindennél többet mondott a csillogó-villogó aréna mélabús kongása.

A Debrecen jó csapat, játékosai nem felejtettek el futballozni – intette óvatosságra a legutóbb a Győr ellen az idény legjobb teljesítményével előrukkoló csapatát a mérkőzés előtt a KTE mestere, Bekő Balázs, aki hiába állított öt középső védőt a kezdőbe, csak a két bravúrt bemutató Tomás Tujvelen múlt, hogy nem került percek alatt kétgólos előnybe a Loki. Mintha elaltatta volna a jó kezdés a hazaiakat, mert ezt követően Bebeto duplázhatott volna, majd válaszként a szünetig Kulcsár Tamás rontott el három kecsegtető lehetőséget.

Bebeto után megidézték a pályán Diego Maradonát is – sajnos ezúttal sem csodás megoldásokkal: Dalibor Volas szeretett volna kézzel gólt szerezi, de csak sárga lapig jutott.

Tüntetett a hazai közönség a szünetben, és attól sem volt boldog, amit az újrakezdés után látott: ment, akart a Loki, de Kulcsár elhagyta a labdát ziccerben, társai minden létező helyzetből képesek voltak eltalálni a labdával Tujvel ölét – miközben a másik kapu előtt Balázs Zsolt és Bebeto hagyott ki egy-egy ordító helyzetet.

Kondás Elemér Ibrahima Sidibe után beküldte a pályára L'Imam Seydit is, de a 60. perc után még attól is távolt állt a Debrecen, hogy ziccert rontson, ugyanis egyáltalán nem került már ziccerbe. Kondás utolsó dobása Tisza Tibor csatasorba állítása volt, azaz három csatárral és két karmesterrel rohamoztak, rohamozgattak a hajdúságiak a hajrában.

Hat bajnoki mérkőzést játszott eddig az új Nagyerdei Stadionban a DVSC, ebből hármat megnyert (Újpest, PAFC, Haladás), kettőt elvesztett (Honvéd, PMFC) – a KTE ellen pedig ím megszületett az első döntetlen is.

„A bajnoki cím már nem aktuális" – szomorkodott a lefújás után a Sport TV kamerái előtt a hazaiak csapatkapitánya, Szakály Péter, akinek ha szavaival "matematikailag" nem is feltétlenül értünk egyet nyolc forduló elteltével, de annyi biztos: Debrecenben valami nagy-nagy rendet kellene tenni a fejekben!

1. Videoton FC 8 8 23–2 +21 24
2. MTK Budapest 8 6 2 12–9 +3 18
3. Diósgyőri VTK 7 5 2 13–6 +7 17
4. Ferencvárosi TC 8 5 3 13–8 +5 15
5. MVM Paks 7 4 3 13–3 +10 15
6. Újpest FC 8 3 4 1 6–5 +1 13
7. Győri ETO FC 7 3 1 3 12–12 0 10
8. Budapest Honvéd 8 3 1 4 8–8 0 10