Diósgyőrben a lift a földszint után lassan a pincébe ér

2016.09.24. 17:45
Holman ünnepli a debreceniek vezető gólját (Fotó: Teknős Miklós)
Változatos mérkőzésen – amelyen volt két piros lap, egy tizenegyes és négy gól – idegenben nyert a Debrecen a Diósgyőr ellen a labdarúgó NB I 11. fordulójában. Az első félidőben sokkal jobb volt a DVSC, a másodikban három cserével feljött a házigazda DVTK, emberelőnybe is került, szépített is, de egyenlítés helyett a végén kapott még  egyet, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

DVTK–DVSC 1–3 (Novothny, 57. – 11-esből, ill. Holman 27., Szakály P. 37., Tőzsér 88.)
Miskolc. Vezeti: Andó-Szabó
ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS
JEGYZŐKÖNYV

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET ELOLVASNI!

Ötmilliós büntetést kaptak a diósgyőri játékosok az eddigi gyenge teljesítményük miatt, amelyet elfogadtak. A szurkolóknak pedig azzal „kedveskedtek" a klubnál, hogy ingyen nézhették meg a Debrecen elleni derbit.

És bár a szurkolók szép számmal megjelentek, dalolásuk pedig szinte egy percre sem lankadt, amit az első félidőben láttak, az nem volt éppen kedvükre való. Merthogy a Debrecen remekül játszott, teljesen uralta a meccset és számos helyzetet kidolgozott. Holman egymaga több gólt is szerezhetett volna, aztán a 27. percben siker koronázta a törekvését. 0–1

A Diósgyőr nem tudott újítani, ellenben a Debrecen tovább zakatolt, és Szakály szépségdíjas kapáslövése révén a 37. percben már kettővel ment a vendégcsapat. 0–2

A kilátástalan első félidei játék után nagyot változott a játék képe, mert a második félidőben három cserével jött ki a Diósgyőr, és úgy tűnt, komolyan gondolja az egyenlítést, nagy küzdelem árán beszorította a Lokit a kapuja elé. Egymás után jöttek a szögletek, de a debreceni védelem jól állt a lábán.

Egészen az 57. percig, amikor Danilovics furcsa és teljesen fölösleges szabálytalansága miatt a Diósgyőr tizenegyeshez jutott, amelyet Novothny biztosan belőtt. 1–2

Alig három perc múlva pedig már emberelőnyben támadhattak a hazaiak. Történt ugyanis, hogy Brkovics egy sárgával a tarsolyában kakaskodott Novothnyval, és bár mindketten megkapták a lapot, ez a debreceninek fájt jobban, mivel neki ez már a második volt, így idő előtt mehetett zuhanyozni.

A gólt követően nem sokkal megint kettővel vezethetett volna a DVSC, csakhogy Mészáros a kapufára fejelte Tőzsér beadását. Izgalmas lett a meccs, mert a vendégek tíz emberrel sem mondtak le a támadásokról.

Aztán a nagy igyekezetben mintha tíz perccel a vége előtt elfáradt volna a Diósgyőr. Mentálisan biztosan, hiszen a 87. percben Tamás Márk is a kiállítás sorsára jutott, mert egy percen belül kétszer is sárgát érően szabálytalankodott.

És ahogy az már lenni szokott, szegény embert az ág is húzza, a szabadrúgásból Tőzsér mesterien csavart a sorfal mellett a kapuba. 1–3

Ezzel az utolsó helyen tanyázó diósgyőriek újabb vereséget szenvedtek hazai pályán, ami azt jelenti, hogy nehéz hetek várnak rájuk. És talán Horváth Ferenc vezetőedzőre is, aki nemrég azt mondta, hogy a lift leért a földszintre, és mást kell csinálniuk. Nagyon úgy tűnik, hogy az a lift már a pincébe tart…

„Nehéz úgy beszélnem, hogy ne bántsak meg senkit, holnap a játékosok szemébe kell néznem – mondta Horváth Ferenc, a DVTK vezetőedzője az M4 Sportnak. – Ha kijön hat-hétezer ember, és egy olyan félidőt játszunk, amelyben nincs ütközés, nehéz bármit is mondani. Ha így kezdjük az első félidőt, akkor a másodikban már nehéz változtatni. Nem tudom, hogy maradok-e a kispadon a válogatott vb-selejtezői miatti háromhetes szünet után is, majd meglátjuk.”

„Az első negyvenöt percben nagyon jól, versenyképesen futballoztunk – mondta Leonel Pontes, a Debrecen vezetőedzője. – Ebben az időszakban több mint két gólt szerezhettünk volna. A második félidő elején kissé zavartan játszottunk, és a kiállítás után még nehezebb dolgunk volt, de még így is akadt gólszerzési lehetőségünk. Kilencven percig nem lehet ellenőrzés alatt tartani egy mérkőzést.”

1. Vasas FC 11 7 1 3 16–7 +9 22
2. Videoton FC 11 6 2 3 24–12 +12 20
3. Ferencvárosi TC 11 5 4 2 22–14 +8 19
4. Szombathelyi Haladás 11 5 3 3 14–12 +2 18
5. Budapest Honvéd 11 5 2 4 17–10 +7 17
6. Újpest FC 11 4 3 4 16–15 +1 15
7. Debreceni VSC 11 4 2 5 15–17 –2 14
8. MTK Budapest 11 3 4 4 5–11 –6 13