Négy gólt hozott a Puskás balmazújvárosi vendégjátéka

VAJDA GYÖRGYVAJDA GYÖRGY
2017.11.25. 15:20
Irakli Maiszuradze (67) és a felcsúti Antonio Perosevic harcol a labdáért (Fotó: Meder István)
A Balmazújváros kétszer egyenlített vendége, a Puskás Akadémia ellen, és a 87. percbeli második góljával 2–2-es döntetlent harcolt ki a labdarúgó NB I 17. fordulójának szombati újoncderbijén.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
Balmazújváros–Puskás AFC 2–2 (Sigér 44., Fekete Á. 87., ill. Szakály P. 15., Perosevic 61.)

Minden úgy történt, ahogyan Horváth Ferenc a meccs előtt eltervezte. A balmazújvárosiak vezetőedzője ugyanis tökéletesen tisztában volt azzal, hogy a vendégek az első perctől kezdve próbálnak fölényt kicsikarni, ám egyáltalán nem bánta, hiszen így azt játszathatta csapatával, amit az szeret. Átadva a területet, a zárt védekezésből a gyors kontrákra építettek a hazaiak, csak azzal nem számoltak, hogy a 15. percben Szakály Péter fejéről a hálójukba pattan a labda.

A Puskás Akadémia egygólos vezetése keresztülhúzta a hazai taktikát.

Nem volt mese, csakúgy, mint egy héttel ezelőtt a Haladás ellen, ezúttal is támadni kellett, csakhogy a Pintér Attila edzette labdarúgók láthatóan sokkal jobb erőben vannak, mint a szombathelyiek, így a fáradtságra sem lehetett spekulálni, illetve csak akkor, ha a Balmazújváros embert próbáló iramot diktál – azonban erről szó sem volt.

Ám láss csodát, a valamivel bátrabbá váló hazaiak a félidő hajrájában mégis egyenlítettek, mégpedig Sigér Dávid nagyszerű lövése nyomán. Bacsana Arabuli fordíthatott is volna, ám Hegedüs Lajos bravúrral hárította a grúz légiós lövését.

Szünet után visszaállt a Balmazújváros, és, csakúgy, mint a találkozó elején, ismét átadta a területet a Puskás Akadémiának, és a zárt védekezésből indított kontratámadásokra összpontosított.

Békésen zajlott a meccs egészen az 55.percig, amikor is váratlanul, szinte a semmiből tömegjelenet szemtanúi lehettek a nézők: egymást lökdösték a játékosok, szerencsére Berke Balázs játékvezető két sárga lappal rendet vágott a felek között.

A kakaskodásból a vendégek jöttek ki jobban, az eset után öt perccel ugyanis Antonio Perosevic révén újra megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia. Persze hiba lenne a torzsalkodás számlájára írni az újabb vendéggólt, sokkal inkább a túlzott óvatosság miatt került hátrányba a Balmazújváros.

Érthetetlen, hogy az első félidő végén tapasztalt, eredményes támadófutball helyett miért állt vissza a hazai együttes, miért ragaszkodott az előre kitervelt taktikához, miközben a Puskás Akadémia sikeres letámadásai révén láthatóan meghiúsultak a Balmazújváros kontraakciókra tett kísérletei.

A 69. percben tizenkilencre lapot húzott Horváth Ferenc, két csatárt és egy támadóbb szellemű középpályást küldött egyszerre a pályára. Ettől kezdve átvette az irányítást a Balmazújváros, feladva a biztonságot ment előre, és ha a Puskás okosabban, pontosabban futballozik, a második félidő közepén megtörhette volna a hazai együttest.

Nem tette, így a hajrában mindent egy lapra feltéve mentek előre Sigér Dávidék, izgalmassá vált a találkozó, mígnem a már-már „csodacserének” számító Fekete Ádám kiegyenlített (a támadó egy hete „ugyanilyen minőségben” Király Gábornak is gólt fejelt). 2–2

Hiába játszott okosabban a Puskás Akadémia, a fizikai és mentális oldalon is erős, a hajrában kockáztató Balmazújváros otthon tartott egy pontot.

TEKINTSE MEG A MÉRKŐZÉS ONLIVE-KÖZVETÍTÉSÉT ITT!

1. Videoton FC 17 11 5 1 40–18 +22 38
2. Ferencvárosi TC 17 10 5 2 33–16 +17 35
3. Debreceni VSC 17 8 4 5 31–20 +11 28
4. Budapest Honvéd 17 7 4 6 30–29 +1 25
5. Újpest FC 17 6 7 4 23–21 +2 25
6. Diósgyőri VTK 17 6 3 8 29–28 +1 21
7. Vasas FC 17 6 3 8 23–32 –9 21
8. Paksi FC 17 5 6 6 24–28 –4 21