Vasas: nem jár ötös az 1–5-ösért…

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2017.11.25. 15:20
Debreceni öröm, angyalföldi bánat: a DVSC elintézte a Vasast (Fotó: Micheller Szilvia)
A Szusza Ferenc Stadionban folytatódott a Vasas pocsék sorozata, az előző idény bronzérmese hat mérkőzése óta nyeretlen, most a Debrecentől kapott ki 5–1-re.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
Vasas FC–Debreceni VSC 1–5 (Ádám 80. – 11-esből, ill. Takács T. 17., 36., Sós 72., Mengolo 91., 93.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Georges Leekens szombaton a Szusza Ferenc Stadionban nézte meg a Vasas–Debrecen bajnokit. Engedélyével mellé ültünk le a lelátón, kíváncsiak voltunk arra (is), milyen vérmérséklettel néz végig egy magyar élvonalbeli mérkőzést, miként reagál egy-egy szituációnál, és milyenek a reakciói a kilencven perc alatt.

Az látszik, a szövetségi kapitánynak ünnep a futballmeccs, elegáns öltözetben, élére vasalt szövetnadrágban, fekete bőrcipőben, és az időjárásnak megfelelő meleg téli kabátban foglalt helyet a széksorokon. A belga tréner külön jegyzetfüzetet nem használt, a jobbján ülő Szélesi Zoltán ellenben papírral és tollal a kezében figyelte a meccset. Georges Leekens arra kért bennünket, a mérkőzés alatt ne zavarjuk, ne kérdezzük őt, ám mellé ülve nyugodtan figyelhetjük, miként éli meg a találkozót.

Jelentjük: angyali nyugalommal ülte végig a két félidőt.

Keresztbe font karokkal, keresztbe tett lábbal nézte szinte az első perctől az utolsóig a találkozót, ebből a pozícióból csak akkor mozdult el, amikor egy-egy szituációt az előtte lévő széksorban édesapja ölében üldögélő, nagy bojtos sapkában szurkoló kislánytól nem látott jól.

Az apró reakciókból ítélve a vendég debreceniek játéka tetszett jobban a szövetségi kapitánynak, Takács Tamás első gólja után az összeállítást kérte Szélesi Zoltántól, majd a gólszerző mellett a támadás felépítésében oroszlánrészt vállaló Könyves Norbert nevére mutatott. Nem sokkal később egy kirúgást követően szólalt meg ismét, amikor a játékosok a felezővonalnál huszonöt méteres területen tömörültek, mutatta, ez jó, ezt így kell csinálni.

S tény: a Loki jobban játszott, korszerű támadásokat vezetett, a labdarúgói sokkal frissebben, gyorsabban mozdultak a párharcoknál a lecsorgó labdáknál, abszolút megérdemelten vezettek. Amikor az angyalföldi szurkolósereg később kórusban kezdte szidni Erdős József játékvezetőt (Hülye vagy! Hülye vagy!), Georges Leekens kíváncsi volt, mit jelent ez a kifejezés, és Szélesi Zoltán tolmácsolását kérte...

A hórihorgas Takács Tamás második góljánál magasba emelte mutatóujját, és odabökte segítőjének, „again”, azaz ismét. A belga tréner és segítője angolul kommunikáltak egymással, láthatóan jól kijönnek, megértik egymást.

Leekens az első félidő lefújását követően azonnal felállt a helyéről, és bement a VIP-terembe, ám két perccel a folytatás megkezdése előtt már ismét a helyén ült. A második félidő alatt egyszer megcsörrent a mobiltelefonja, ám miután kivette kabátzsebéből a készüléket, laza mozdulattal ki is nyomta. Rá két percre Szélesi Zoltán telefonján az NB I tabelláját nézegették, a Debrecen a harmadik, a Vasas a hetedik helyről várta a fordulót. A Fáy utcai együttes rendkívül gyenge napot fogott ki, esélye sem volt a pontszerzésre, és végül hatalmas pofonba szaladt bele. A Loki múlt héten öt gólt kapott otthon a Videotontól, most ötöt vágott idegenben a Vasasnak, hiszen a második félidőben a csereként beálló Sós Bence lőtt újabb Loki-gólt, majd Justin Mengolo duplázott (1–5).

„Ne haragudjon, de a tapasztalataimat megtartom magamnak – mondta a lefújást követően lapunknak Leekens. – Úgy tisztességes, ha odahaza magam értékelem a látottakat.”

A szövetségi kapitánynak a debreceni játékosok értékelése lesz könnyebb: szombat délután ők jól futballoztak.

1. Videoton FC 17 11 5 1 40–18 +22 38
2. Ferencvárosi TC 17 10 5 2 33–16 +17 35
3. Debreceni VSC 17 8 4 5 31–20 +11 28
4. Budapest Honvéd 17 7 4 6 30–29 +1 25
5. Újpest FC 17 6 7 4 23–21 +2 25
6. Diósgyőri VTK 17 6 3 8 29–28 +1 21
7. Vasas FC 17 6 3 8 23–32 –9 21
8. Paksi FC 17 5 6 6 24–28 –4 21