Kétgólos MTK-siker a Pápa ellen

2013.03.09. 15:59
Wolfe szerzett vezetést az MTK-nak (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 19. fordulójában a második MTK a tizennegyedik Pápa csapatát fogadta. Az első félidőben Tischler Patrik kapufája okozta a legnagyobb izgalmat. A második félidő elején Rafa Wolfe fejes góljával szereztek vezetést a hazaiak, erre nem tudtak válaszolni a vendégek, egy kontra végén viszont Hidvégi Sándor újabb gólt érte el, így az MTK kétgólos sikert aratott.

A két csapat tabellán elfoglalt helyezései között elég nagy a különbség, ennek ellenére a vendégek kezdték aktívabban a találkozót, az első tíz percben előbb Hegedüs Lajos kapusnak kellett lehúznia a labdát Goran Marics elől, majd Tóth Gábor 8 méteres fejese ment fölé.

Negyedóra után azért a hazaiak is megmutatták oroszlánkörmüket, mivel egy kényszerítő után Tischler Patrik a lécet találta telibe. Aztán sajnos sokáig semmi. Fél óra után kezdett megélénkülni a játék: előbb Lazar Arszics, majd Tóth Bence lövését kellett Hegedüsnek szögletre mentenie, majd a túloldalon Vass lövése fölé szállt, Rafa Wolfe-ét pedig Szűcs Lajosnak kellett védenie. A félidőt Vass fordulásos lövése zárta le, amely mellé ment.

Az első félidő történéseivel Garami József lehetett kevésbé elégedett, és elégedetlenségének két cserével is hangot adott a szünetben.

Talán ennek is köszönhető, de az 52. percben megszerezte a vezetést az MTK, miután Kanta József jobb oldali szögletét Rafa Wolfe fejelte 8 méterről a léc alá (1–0).

A kapott gól némileg visszavetette a vendégeket, akik ugyan igyekeztek egyenlíteni, de most jóval kevesebb lehetőségük volt erre, mint az első félidőben. Az egyik ilyen Daniel Orozco fejese volt egy szöglet után, amely csak kevéssel kerülte el az MTK kapuját.

A hazaiak fellelkesedtek, s előbb a csereként beálló Bese Barnabás lőtt éles szögből alig fölé, majd Kanta remek szabadrúgását kellett Szűcs kapusnak hárítania. A 83. percben eldőlt a meccs: hazai kontra végén Hidvégi Sándor is a kapuba talált, beállítva a végeredményt (2–0).

A második helyét győzelmével a Videoton előtt továbbra is tartó MTK legutóbbi öt hazai mérkőzéséből a negyediket nyerte meg, a Lombard Pápa pedig egymás után harmadik bajnoki vereségét szenvedte el, és ezeken a találkozókon még gólt sem szerzett.