Küszködött, de nyert a Győr a Siófok ellen

2013.03.09. 18:26
Az ETO a papírformának megfelelően fölényben játszott, de a Siófok becsületére alaposan megnehezítette a listavezető dolgát<br />(Fotó: Grnák László)
A listavezető Győri ETO FC tizennyolc meccsesre növelte veretlenségi sorozatát, de a sereghajtó Siófok alaposan megnehezítette a dolgát az NB I 19. fordulójában. A hazaiak két szép gólt szereztek Trajkovics révén, míg a Siófoknak csak szépítésre futotta az erejéből.

PERCRŐL PERCRE: A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATJA EL!

Listavezetőhöz illően heves rohamokkal indította a meccset a Győri ETO, de a Siófok jól megszervezte a védelmét. Már a felezővonalnál letámadták a hazaiakat, akik jó darabig nem is tudtak mit kezdeni a helyzettel. Az első tíz percben lényegében el sem jutottak a siófoki kapuig.

Ezután azonban megváltozott a játék képe, gyors egymásutánban Lipták, majd Trajkovics is erős fejest küldött kapura, de Kurucz mindkétszer védett.

A rendkívül kellemetlen stílusban küzdő vendégeken ekkor nem találták a fogást a hazaiak, mindössze két sárga lap színesítette a találkozót. Húsz per után már a Siófok is eljutott az ETO kapujáig. Melczer beadásai okoztak nehézséget az ETO védelmének, majd Windecker József ugorhatott ki a 25. percben, de rosszul célzott, így elmaradt a vendégvezetés.

Ez már figyelmeztető jel volt a hazaiaknak, hiszen a győriek rendszeresen eladták a labdát már a felezőnél. A közönség szórványos füttyszóval fejezte ki elégedetlenségét.

Egyértelmű volt, hogy a vendégek megvalósították Horváth Károly vezetőedző kérését, miszerint már az ellenfél térfelén támadják le a labdát felhozó játékosokat. Támadásban is maradtak a vendégek, a hazai nézők pedig csalódottan vették tudomásul, hogy jobbak a vendégek.

Az első igazi, kidolgozott győri helyzet a 33. percben alakult ki, amikor Kink elfutott a jobb oldalon, lövésszerű beadásáról alig maradt le Trajkovics.

A 39. percben aztán megszerezte a vezetést az ETO. Strestík kapta a bal oldalon, középre adott, Trajkovics pedig a a rövid saroknál térdmagasságban érkező labdát 5 méterről, csukafejessel a Siófok kapujába küldte. 1–0

Pintér Attila (Győri ETO): – Nagyon fegyelmezetten játszott a csapat, mert tudtuk, hogy az ellenfél is nagyon fegyelmezett. Összességében türelmesen futballoztunk, mindent megtettünk a három pont megszerzéséért. Fegyelmezetten járattuk a labdát, fegyelmezetten használtuk ki a lehetőségeinket, és ha kicsit koncentráltabbak vagyunk, több gólt is szerezhettünk volna. Minden csapat felszabadultan játszik az ETO ellen, ezért van szükségünk a fegyelmezettségre és a szurkolói biztatásra. Úgy gondolom, jól is játszottunk.

Horváth Károly (Siófok): – A mai mérkőzésen minden fordulópont rosszkor jött nekünk. A sérülés, a két gól, a kiállítás... Ez teljesen megpecsételte a sorsunkat. Az ETO megérdemelten nyert, de mi sem játszottunk alárendelt szerepet. Régóta várjuk, hogy elinduljunk fölfelé, de eddig apróságokon múlt, hogy kudarcot vallottunk.

A siófokiak rendkívül csalódottak voltak, hiszen érezték, hogy jól megy a játék, helyzeteik is voltak, mégis a hazaiak szereztek vezetést. A félidő hátralévő idejében inkább az ETO támadott, de Kurucz útját állta a rohamoknak.

A második félidőben újra csak mérsékelt játékkal rukkolt ki a Győr. A Siófok küzdött, harcolt, de igazi helyzetet nem tudott kialakítani. Az ETO hosszú indításait rendszeresen lefülelték a vendégvédők, így a kiugratások nem értek célt.

A 61. percben gyönyörű góllal növelte előnyét az ETO. Svec adta be jobb oldalról a labdát, a hosszú saroknál érkezett Völgyi, aki fejjel a középen érkező Trajkovicshoz játszott, neki három lépésről nem okozott nehézséget a kapuba stukkolnia. 2–0

A hazaiak megnyugodtak, de talán túlságosan is, hiszen a 65. percben szépített a Siófok. A tizenhatos bal oldalán Fejes kitűnően ívelt középre, majd egy fejpárbaj után Máté János elé perdült a labda, és a siófoki csatár 9 méterről élesen a jobb sarokba lőtt. 1–2

A Siófok támadásban maradt, és a 70. percben Windecker révén akár egyenlíthetett volna, de a 17 méteres lövés kicsivel a léc fölött ment el.

Amikor azonban rövid időn belül két sárga lapot is összeszedett Fejes András, már szinte biztossá vált, hogy ma csak a Győr nyerhet, és a hátralévő néhány percben meg is tartotta az előnyt. A siófokiak óriási elánnal vetették magukat harcba, csúsztak-másztak a pontért, de ezúttal nem koronázta siker az erőfeszítéseiket.

A Győr tovább menetel, a Siófok pedig az utolsó szalmaszálba igyekszik kapaszkodni...