nemzetisport.hu 2017.11.29 20:09 Frissítve: 2017.11.29 20:17

MK: „Szégyenteljes! Csak magunkat hibáztathatjuk, óriási csalódás!”

Varga József rendkívül csalódottan nyilatkozott az NSO Tv-nek a Váctól elszenvedett 3–1-es vereség után, amely a Videoton búcsúját jelentette a Magyar Kupában. A középpályás elmondta, a váciak játéka egyáltalán nem lepte meg őket, saját magukat verték meg azzal, hogy nem játszottak fegyelmezetten. Igyekeznek gyorsan felállni a kudarcból, hiszen a hétvégén már bajnoki rangadót játszanak a Ferencvárossal, ott mindenkinek meg kell mutatni, mennyire „tökös”. A mérkőzésen két gólpasszt jegyző Balajti Ádám szerint nem csak a szerencsén múlott a győzelmük, pedig ők az esélytelen nyugalmával pályára lépve elsősorban élvezni akarták a meccset. Az U20-as vb-bronzérmes csatár azt is elárulta, szeretne-e a jövőben az NB I-ben jásztani.

MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ (FŐTÁBLA 3. KÖR, A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

VÁC FC–VIDEOTON 3–1 (1–0)
Budapest, Hévízi út, 450 néző. Vezette: Bogár Gergő (Szalai Dániel, Kepe Arnold)
VÁC: Abu – Görgényi, Króner, Tóth F., Gulyás M. – Tóth G., Búrány – Zsolnai, Nagy R. (D'ursó, 84.), Kákonyi (Hegedűs Cs., 74.) – Balajti (Borvető, 86.). Vezetőedző: Horváth Károly
VIDEOTON: Horváth T. – Szolnoki (Nego, 65.), Fiola, Tóth B., Tamás K. – Varga J. – Suljic, Kovács I. (Lazovics, a szünetben), Hadzic – Scsepovics, Henty (Géresi, 59.). Vezetőedző: Marko Nikolics
Gólszerző: Tóth G. (1–0) a 27., Zsolnai (2–0) a 77., Nagy R. (3–0) a 81., Scsepoivcs (11-esből, 3–1) a 90. percben
Továbbjutott: a Vác
Horváth Károly: – Az esélytelenek nyugalmával léptünk pályára, de ezt maximálisan kihasználtuk, és jó játékkal, korszerű kontratámadásokkal, illetve pontos befejezésekkel megérdemelt győzelmet arattunk. Óriási siker a továbbjutás, a váci futballtörténelem újabb fejezete íródott.
Marko Nikolics: – Nagyon jó ellenféllel találtuk szemben magunkat, ezért nem is vettük félvállról a mérkőzést. Ennek ellenére óriási védelmi hibákat követtünk el, elsősorban ezek miatt kaptunk ki, de nekem is megvan a felelősségem, mert több taktikai bakit is vétettünk.