Hatgólos meccsen ikszelt a Győrrel, és az elődöntőbe jutott az MTK

2014.03.26. 17:55
Az ETO már az első meccsen nagy hátrányba került (Fotó: NS archív)
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján az MTK 3–3-es döntetlent játszott a Győri ETO-val idegenben, és így 5–3-as összesítéssel bejutott az elődöntőbe.

Nem volt egyszerű dolga a győrieknek, hiszen az MTK elleni visszavágót kétgólos hátrányból várták. Bátran is kezdte a találkozót a hazai együttes, amely a 9. percben akár a vezetést is megszerezhette volna, de Rudolf távoli lökete végül a kapufán csattant, így maradt a 0–0.

De nem sokáig, a 21. percben előnybe került az ETO. Egy kis kavarodás után Varga elé pattant a labda a kapufa mellett, a támadónak még arra is volt ideje, hogy elhúzza a labdát Groppioni előtt, majd középre adjon. Bent Pátkai Máté várta a passzt, és 7 méterről az üres kapura gurított. 1–0

Sokat a második győri találatra sem kellett várni, a 24. percben Varga Roland lőtt kapura 22 méterről szabadrúgásból, a löketébe senki sem ért bele, Groppioni pedig nem vetődött, így a labda az olasz kapus mellett a hálóba pattogott. 2–0

A TÖBBI MECCSEN
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján az Újpest hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Pécset, így kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel továbbjutott.

A DVTK a Pápán elért 2–2-es döntetlen után 3–0-ra győzött, így 5–2-vel továbbjutott.

RÉSZLETEK ITT»

Fél órát sem kellett tehát a zöld-fehér együttesnek, hogy ledolgozza hátrányát, de a második találat után megtorpant Horváth Ferenc együttese.

Egy meg nem adott tizenegyes után – Strestík lövését blokkolták kézzel a vendégek – a meccs irányítását is átvette az MTK, amely az első játékrész utolsó pillanatában meg is tudta szerzni a hőn áhított gólját. Kanta József elé vágódott a labda egy védőről, a támadó felnézett, majd a tizenhatos sarkából elcsavarta a kimozduló Kamenár mellett a labdát. 2–1

A fordulás után sem álltak le a csapatok, és alig két perccel a szünet után jött is az újabb gól, kiegyenlített az MTK. Ladányi ugratta ki Eppel Mártont középen, a támadó még tolt egyet a labdán, majd Kamenár lábai között a kapuba gurított. 2–2

Az egyenlítés után úgy tűnt, feladja a Győr, de öt perccel a vége előtt újra előnybe került a hazai csapat. A csereként beállt Nemanja Andrics vette át jó ütemben a labdát, majd vágta be Groppioni mellett 12 méterről. 3–2

Két perccel később jött az újabb egyenlítés: Vass Patrik tette le lövésre a labdát Kantának, aki kapásból a bal felsőbe bombázott (3–3), így beállítva a végeredményt. Az MTK jutott tehát az elődöntőbe 5–3-as összesítéssel.

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Győri ETO–MTK 3–3

Továbbjutott: az MTK, 5–3-as összesítéssel.
Győr, ETO-stadion. V: Andó-Szabó.
Győri ETO: Kamenár – Svec, Lipták, Had, Dinjar – Kamber (Illés D., 59.), Pátkai, Kronaveter, Rudolf (Burgos, 76.) – Varga, Strestík (Andrics, 58.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
MTK:Groppioni – Nagy Tibor, Rodenbücher, Kelemen, Poór (Vukmir, a szünetben) – Batik (Pölöskei, a szünetben), Kanta, Vass Á. – Horváth, Eppel, Ladányi (Vass P., 74.) Vezetőedző: Garami József.
G: Pátkai (21.), Varga (24.), Andric (85.), ill. Kanta (45., 87.), Eppel (47.)

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK

Újpest–PMFC 4–0
Továbbjutott: az Újpest, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel.
DVTK–Lombard Pápa 3–0
Továbbjutott: a DVTK, 5–2-es összesítéssel.
Kedden játszották
DVSC-Teva–Nyíregyháza Spartacus 6–1
Továbbjutott: a DVSC,
kettős győzelemmel, 9–2-es összesítéssel.

90. perc: VÉGE! 5–3-as összesítéssel az MTK jutott az elődöntőbe!

87. perc: MEGINT EGYENLÍT AZ MTK! Vass Patrik tette le lövésre a labdát Kantának, aki kapásból a bal felsőbe bomázott. 3–3

85. perc: ÚJRA VEZET A GYŐR! A csereként beállt Andrics vette át jó ütemben a labdát, majd vágta be Groppioni mellett a labdát 12 méterről. 3–2

81. perc:
A kék-fehérek kapusát élteti az a pár MTK-drukker, aki kilátogatott.

78. perc:
Groppioninak kellett jönnie megint, az olasz a bekapott gólok óta szárnyal, szó szerint, most is hatalmasat repülve tudott csak ököllel menteni.

76. perc: Burgos váltja Rudolfot.

76. perc:
Dinjar tekert kapura, Groppioni repült, és fogta is a labdát.

75. perc:
Kanta buktatott, 20 méterről jöhet szabadrúgással az ETO!

74. perc: Ladányi le, Vass Patrik be.

72. perc:
Illés lökete most egy kék-narancs háton pattan, szöglet.

71. perc: KAMENÁR MIT VÉDETT!
Pölöskei is bevághatta volna, de hatalmasat mentett a hazaiak kapusa!

69. perc:
Nehéz lesz így a győrieknek, három gól kéne, de az első 45 perccel ellentétben most nem mennek a befejezések.

67. perc: Eppel eldönthette volna!
Horváthtól kapta a passzt a csatár 11 méterre a kaputól, a lövés helyett azonban a földet találta csak el.

65. perc: Nagy T. is kapott egy sárgát Andó-Szabótól egy elkésett becsúszás után.

64. perc: Groppioni jókor, jó helyen, nagyot repült, majd ököllel tisztázott a vendégek kapusa.

63. perc:
Hátul adogat az MTK, egyelőre erre nincs ellenszere a győrieknek.

61. perc:
Eppel akár csapata harmadik gólját is belőhette volna, de a támadás közben, a tizenhatoson elhagyta a labdát.

59. perc: Kamber helyén pedig Illés Dávid.

58. perc: Csere, Strestík le, Andric be.

56. perc: Sárga, Pátkai felrúgta Vukmirt, majd reklamált, Andó-Szabó megunta.

55. perc:
Kronaveter ragadt lesen a bal szélen, a beadását így nem tehette kapura Rudolf.

52. perc:
Rudolf is megugrott volna középen, de a támadó nem tudta levenni, az arcára pattant a labda.

50. perc:
Kamenár most jól jött ki, és be is gyűjtötte Eppel indítását.

47. perc: EGYENLŐ! Ladányi ugratta ki Eppel Mártont középen, a támadó még tolt egyet a labdán, majd Kamenár lábai között a kapuba gurított. 2–2

46. perc: A félidőben két csere volt, Batik és Poór le, Pölöskei és Vukmir be.

46. perc: Megkezdődött a második félidő!

45+2. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! Nagyon jól kezdett a Győr, és a 24. percre le is dolgozta hátrányát a zöld-fehér együttes, de a végén betalált az MTK is, amely így most továbbjutásra áll. Hamarosan folytatjuk, maradjanak velünk!

45+1. perc: SZÉPÍT, ÉS ÍGY TOVÁBBJUTÁSRA ÁLL AZ MTK! Kanta elé vágódott a labda egy védőről, a támadó felnézett, majd a tizenhatos sarkából elcsavarta a kimozduló Kamenár mellett a labdát. 2–1

45. perc:
Strestík későn nézett fel, és végül átemelte a középen várakozó társait, kontrázhat azonnal az MTK.

44. perc:
Svec mellett próbálta megint eltolni a labdát Ladányi, szöglet lett a vége.

42. perc:
Gyors támadás itt, gyors támadás ott, kimondottan jó iramú a meccs!

40. perc:
Lipták csúsztatott egy távoli szabadrúgás után, a felső léc felett süvített el a labda, nem volt igazán veszélyes a bólintás.

37. perc:
Strestík reklamált kezezést – tegyük hozzá, jogosan – , Andó-Szabót nem lehet meggyőzni, se tizenegyes, se lap.

36. perc:
Groppioni viszont megint nagyot ment a másik oldalon. Strestík emelését tolta szögletre ujjal a győri.

35. perc: Kamenár mekkorát hibázott megint... Egy gyors jobb oldali beadás után futott ki borzalmas ütemben a győri kapus, a védők megint megmentették a szlovák kapust az utolsó pillanatban.

34. perc:
Lipták tarolta le Horváthot, a játékvezető még higgadt, továbbra is csak szóban figyelmeztet.

33. perc:
Kamenárnak megremegett a keze egy beadás után, de szerencséjére a közelben egyetlen győri sem volt, így másodszorra már ráfekhetett a labdára.

31. perc:
Eppel kemény belépője után sípolt Andó-Szabó egymás után kétszer is, lap nincs, csak szóbeli fegyelmezés.

30. perc:
Most az MTK játszik jobban, futószalagon jönnek a vendégek helyzetei, most Poór bombázott közelről, a védők háttal blokkolnak.

28. perc: És megint Kamenár!
Horváth cselezte el magát a 16-osig, majd lőtt laposan, a hazaiak kapusának most bizony nyújtóznia kellett, hogy kiüsse a labdát a sarokból.

26. perc:
Eppel próbálta átküzdeni magát két ETO-védőn, a labdáját végül Kamenár húzta magához.

24. perc: KETTŐVEL MEGY A GYŐR! Varga lőtt kapura 22 méterről szabadrúgásból, a löketébe senki sem ért bele, Groppioni pedig nem vetődött, a labda az olasz kapus mellett a hálóba pattogott. 2–0

22. perc: Batik is besárgult egy ütközés után.

21. perc: VEZET A GYŐR! Egy kis kavarodás után Varga elé pattant a labda a kapufa mellett, a támadónak még arra is volt ideje, hogy elhúzza a labdát Groppioni előtt, majd középre adjon. Bent Pátkai várta a passzt, és 7 méterről az üres kapura gurított. 1–0

21. perc:
Had mentett hatalmasat Ladányi szólója után, vigyáznia kell a kontrákkal a hazaiaknak!

20. perc:
Rudolfra jött rá a trükközhetnék, sarokkal pöccintette tovább a labdát a csatár, az átadását Batik fülelte le.

18. perc: Rudolf elől ment kézzel Kelemen Dávid, jár a megmozdulásért a sárga.

17. perc:
Dinjar is megnézte, nem felejtette-e el lőni. Nem felejtett, bombájába Rodenbüchernek kellett beleugrania.

15. perc:
Poór tanult társa hibájából, kezelés nélkül bombázott jó 22 méterről, Kamenár most is fogja a labdát.

14. perc:
Nagyszerű MTK-kontra...lehetett volna, de Horváth Zsoltnak labdakezelési problémái akadtak.

13. perc:
Kamenár is labdába ér, a hazaiak kapusának Kamber rövid passza után kellett kirobbania a kapujából.

11. perc:
Nem pihenhet Groppioni egy másodpercet sem, most Varga lőtt közelről, könnyű zsákmány.

10. perc:
Megint a vendégek kapusa a főszerepben, egy távoli emelés után kell a labdára feküdnie az olasznak.

9. perc: KAPUFA! Rudolf maradt a kapuval szemben megint üresen, Groppino nem védhetett, a kapufa mentett. Jól kezd a Győr!

7. perc:
Strestík maradt üresen középen, és lőtt is egy gyors állítás után. Groppioni pulzusa nem emelkedett, könnyedén gyűjtötte be a labdát.

5. perc:
Lipták maradt a földön egy kemény belépő után, jöhet is az ETO szabadrúgása, a lap egyelőre nem villan.

4. perc:
Svec laposan középre tett labdáját Rudolf kanyarintotta kapura 14 méterről, sokat nem is tévedett a 25-szörös válogatott csatár.

2. perc: Varga lépett ki rögtön középen, a védők szorításában kapura azonban már nem tudott fordulni a győri támadó.

Fekete-sárgában az ETO, kék-narancsban az MTK.

1. perc: Megkezdődött a találkozó!

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A GYŐRI ETO–MTK MAGYAR KUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

ÚJPEST–PMFC ÉS DVTK–LOMBARD ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

ELŐZMÉNYEK

Roppant nehéz helyzetből várja az MTK elleni Magyar Kupa-negyeddöntő visszavágóját a Győr, miután az első mérkőzésen kettő nullás vereséget szenvedett a Hidegkuti-stadionban. Némi reményt adhat a győri szurkolóknak, hogy kedvenc csapatuk javuló formát mutat, az elmúlt két fordulóban a Videotont (1–0) és a Paksot (2–1) egyaránt idegenben győzte le Horváth Ferenc együttese – más kérdés, hogy a szerdai kupameccsen egyik eredmény sem jelentene továbbjutást a Győrnek.

„Egyre jobbak leszünk, továbbra is nagy a versenyhelyzet a csapatba kerülésért, ami jót tesz a teljesítményünknek – mondta a Nemzeti Sportnak Rafe Wolfe, a Győr védője. – Nagyon nehéz meccs vár ránk, a legfontosabb, hogy végig koncentráljunk, irányítsuk a játékot, ha kell, százhúsz percen keresztül. Legalább három gólt kell szereznünk, de nem szabad türelmetlenül, kapkodva játszani, hiszen nem kaphatunk gólt. Ellenfelünk rövid passzos játékát mindenki ismeri, számukra a Magyar Kupa mentheti meg a szezont. Csak akkor lehet esélyünk, ha kétszer annyit dolgozunk, mint az ellenfél labdarúgói.”

A nyolcszoros jamaicai válogatott korábban két teljes szezont töltött a szerdai ellenfélnél, ám állítja, ilyenkor nem számítanak a régi emlékek.

„Nyilván különös érzés volt csapatom ellen játszani, sok barátot szereztem a kék-fehéreknél, az MTK tulajdonképpen a második családom volt. A szerdai meccsen azonban nincs helye a barátságnak, hiszen rendkívül fontos a továbbjutás. Érezhető a csapaton egy kis fáradtság, fontos, hogy kihasználjuk a bő keret előnyeit.”