Volt játékosa ütötte ki a Pécset; Futácsék is simán nyertek

2014.03.26. 17:58
Zamostny Balázs két gólt is szerzett volt csapata, a PMFC ellen (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjének visszavágóján az Újpest hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Pécset, így kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel továbbjutott. A DVTK a Pápán elért 2–2-es döntetlen után 3–0-ra győzött, így 5–2-vel továbbjutott.

ÚJPEST–PMFC

Az első helyzet helyzet a hazaiak előtt adódott, Dusan Vasziljevics passzával Bavon Tshibuabua tört be a tizenhatoson belülre, a lövése azonban jócskán fölé szállt a 2. percben. Ezt követően a baranyaiak támadtak többet, de lövőhelyzetig nem jutottak.

Nem úgy a másik oldalon az újpestiek. Előbb a volt pécsi Zamostny Balázs találta el a kapufát, majd a pécsi kapusnak, Helesfay Donátnak kellett kétszer is bravúrral hárítania, Balogh Balázs, illetve Tshibuabua lövésénél.

A 30. percben azonban már nem hibáztak az újpestiek, Balogh Balázs góljával megszerezték a vezetést. A középpályás Nebojsa Koszovics bal oldalról bepasszolt labdáját hat méterről fordulásból lőtt kapura, a labda némi szerencsével a bal alsóban kötött ki. 1–0

Koszovics a 34. percben már Zamostnyt ugratta ki, aki elemelte a labdát a kifutó kapus fölött. 2–0

Az újpestiek a második félidőt ott folytatták, ahol az első abbahagyták. Ezúttal a csereként beállt Asmir Suljic adott be középre, Zamostny pedig csukafejessel megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját. 3–0

A pécsieknek szerencséjük sem volt a meccsen, ugyanis a harmadik hazai gól előtt nekik volt helyzetük, de előbb Pölöskey bal felsőbe tartó bombáját, majd Horváth Adrián kapáslövését védte Balajcza Szabolcs. Zamostny fejesénél pedig még a kapufát is érintette a labda, de nem kifelé pattant. A 22 éves csatár egyébként még 2011-ben igazolt Pécsről Újpestre.

A PMFC teljesen szétesett, az 56. percben Suljic érkezett egy beadásra, és megszerezte a hazaiak negyedik gólját is. 4–0

A folytatásban a legnagyobb eseménynek az számított, hogy a hazaiaknál a 70. percben Vasziljevics helyére pályára lépett a régóta száműzött Szélesi Zoltán, aki ebben a szezonban még nem lépett pályára tétmeccsen az Újpest színeiben, ősszel nem is készülhetett az első kerettel.

A hajrában Suljic még lőtt egy kapufát, Beke Pétert pedig második sárga lappal kiállította Solymosi Péter játékvezető. Újabb gól nem született, az Újpest 4–0-ra győzött, és 7–1-gyel továbbjutott.

MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
ÚJPEST–PÉCSI MFC 4–0 (2–0)

Szusza Ferenc stadion, 2000 néző. V: Solymosi (Berettyán, Horváth R.)
ÚJPEST: Balajcza – Nagy J., Heris, Litauszki, Ngawa – Proesmans, Vasziljevics (Szélesi, 69.) – Tshibuabua (Suljic, a szünetben), Koszovics, Balogh Ba. (Simon K., 60.) – Zamostny. Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic
PÉCS: Helesfay – Beke, Fodor F., Balogh Bé., Mohl (Lantos, 69.) – Városi (Bailo, 54.), Zsdrál, Horváth A., Rácz – Perics, Pölöskey P. (Wittrédi, az 54.). Vezetőedző: Lőrincz Emil
Gólszerző: Balogh B. (1–0) a 30., Zamostny (2–0) a 34., Zamostny (3–0) a 48., Suljic (4–0) az 54. percben
Kiállítva: Beke (második sárga lap után) a 87. percben
Továbbjutott: az Újpest, kettős győzelemmel, 7–1-es összesítéssel.

DVTK–LOMBARD

Az első támadásra a második percig kellett várni a találkozón, Futács Márkó egy jó 20 méteres szóló végén a bal oldalról a hosszú sarok mellé lőtt.

A diósgyőriek már a meccs elején próbáltak nem ráülni az idegenben lőtt góljaiknak köszönhető előnyre, igyekeztek kezdeményezni, helyzeteket kialakítani. A 12. percben Bacsa Patrik beadásából előbb Futács lőtt nyolc méterről, de Szűcs Lajos védett, majd a pápai kapus a kipattanóból tüzelő Lazar Marjanovics kísérletét is védte.

Az enyhe hazai fölény a 16. percre érett góllá. Gosztonyi András indította a bal szélen elfutó Bacsa Patrikot, aki jobb külsővel beadott, labdája a védőkről Futács elé pattant, aki közelről ezúttal már nem hibázott. 1–0

Nem sokkal a gól után a hazaiaktól sérülés miatt le kellett cserélni a szerb Marjanovicsot, az ecuadori Augusto Batioja váltotta. A pápaiak eközben az első fél órában kapura kevésbé veszélyes távoli lövésekkel kísérleteztek.

A 29. percben alighanem eldőlt a párharc. Csizmadia Csaba a tizenhatoson belül lerántotta Futács Márkót, amiért Iványi Zoltán játékvezető kiállította a védőt, a hazaiak javára pedig büntetőt ítélt, amit a sértett értékesített is. 2–0

A Diósgyőr a második gól után is aktívan játszott, a bal szélen felfutó Senad Husic több beadással is jelentkezett, Futács, Gosztonyi és Batioja pedig próbálta minél többször megcélozni a pápai kaput. Újabb gól azonban már nem született a szünetig.

A második félidő elején Bacsa Patrik döngette meg a kapufát, majd ezt követően is támadásban maradt a DVTK.

Akárcsak az első félidőben, Husicnak és Futácsnak is volt veszélyes kísérlete, de Szűcs a helyén volt.

A 78. percben azonban már ő is tehetetlen volt: Gosztonyi 40 méteres szabadrúgásába Kosztics ért bele, a labda így került a kapuba. 3–0

A hajrában a vendégek csatára, Georges Griffiths még szépíthetett volna, de fejese a kapufán csatannt, így maradt a 3–0, a DVTK 5–2-vel jutott a legjobb négy közé.

MAGYAR KUPA

DIÓSGYŐRI VTK –LOMBARD PÁPA 3–0 (2–0)

Diósgyőr, 1600 néző. V: Iványi Z. (Medvoarszki, buzás B.)
DIÓSGYŐR: Rajics – Eperjesi, Vadász (Kádár T., 37.), Debreceni, Huszics – Abdouraman, Elek Á. (Kosztics, 60.) – Marjanovics (Batioja, 23.), Gosztonyi, Bacsa – Futács. Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
PÁPA: Szács L. – Nagy S., Csizmadia, Jagodics, Struhár, Présinger – Király (Kulcsár K., 55.), Sekour (Marics, 81.), Tóth G. – Eszlátyi, Griffiths (Horváth R., 89.). Vezetőedző: Tóth Bálint
Gólszerző: Futács (1–0) a 16., Futács (11-esből, 2–0) a 29., Kosztics (3–0) a 78. percben
Kiállítva: Csizmadia (lerántotta Futácsot) a 28. percben
Továbbjutott: a DVTK, 5–2-es összesítéssel.