A Pápa a Debrecen legyőzésével törte meg rossz sorozatát

2013.04.10. 17:59
Tóth Bence (sárgában) szabadrúgása után született meg a Lombard vezető találata (Fotó: Tumbász Hédi)
Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a tavasszal erősen visszafogott formát mutató pápaiak a szintén nem igazán meggyőző teljesítményt nyújtó Debrecent fogadták, és Szakály Péter öngóljának köszönhetően otthon tartották a három pontot.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT ITT TALÁLJA MEG!

Két, tavasszal csak „nyűglődő" csapat találkozott egymással Pápán: a hazaiak a Debrecen elleni bajnokiig még nem szereztek pontot, de még gólt sem, a tavalyi bajnok is csak öt ponttal gazdagodott eddig, és egyre messzebb sodródik a címvédéstől. A pápaiaknál a botladozások miatt megingott a vezetőedző, Zsivóczky Gyula alatt a kispad, de a klub tulajdonosa, Bíró Péter megerősítette őt eme instabil alkalmatosságon, mire a fiatal szakember kiadta a (közhelyes) jelszót: a győzelemért meg kell halni a pályán, nem csak a közhelyeket pufogtatni!

Szakály Péter rövid ápolásra szorult, miután ütközött Szűcs Lajossal,
de szent volt a béke közöttük
Szakály Péter rövid ápolásra szorult, miután ütközött Szűcs Lajossal, de szent volt a béke közöttük

Kellemesen langyos időben kezdődött a bajnoki, sajnos langyosan, bár a körülményes mezőnymunkából néha egy-egy kapura lövés azért meg-megszületett: pápai részről Goran Marics szakította meg kis híján csapata akkor már 508 perces góltalanságát, a másik kapu előtt az előzékeny hazai védelem rúgatott kis híján gólt Pölöskey Péterrel, de a debreceni ék nem élt a lehetőséggel. A következő fél órában gyűrték, gyűrték egymást becsülettel a csapatok, nem lógott itt kérem, senki, de mondjuk meg őszintén, a Zsivóczky-féle halálvágy nem hatotta át a sárga-feketéket, és a Debrecenből is hiányzott a nekik nemrégiben még oly' sok aranyat hozó tűz.

Nem volt jó ómen a második játékrész előtt, hogy a pápaiak ezt is elrontották, de csak útjára indult végül a labda. És vidáman pattogott – a nézőtéren is fel-felpattantak néha a hibák láttán a szurkolók, de már korántsem vidáman (az „ezerfejűnek” egyébként összesen nem volt ma ezer feje).

KONDÁS EGY VÉLEMÉNYES SZITUÁCIÓT IS FELEMLEGET
Kondás Elemér a rossz helyzetkihasználást kárhoztatta a Loki veresége után, hozzátéve: egy Szűcs Lajos és Szakály Péter közötti „konfrontációt” tizenegyesgyanúsnak látott. Zsivóczky Gyula szerint a Lombard problémáit a győzelem önmagában nem oldja még meg – ám óriási lökést adhat. NYILATKOZATOK ITT!

A 65. percben, pontosabban az 565. percben megszakadt a Pápa tavaszi góltalansági sorozata, de ehhez jelentős segítség kellett a debreceni Szakály Pétertől, aki komoly erőfeszítések árán lőtte bevetődve saját kapujába Tóth Bence beadását. 1–0!

No de hát kit segítsenek meg az égiek, ha nem egy Pápát...

Kondás Elemér Ibrahima Sidibe, Selim Bouadla és Dombi Tibor bevetésével próbálta meg feldobni csapatát, amely át is vette az irányítást, de a kapura szinte teljesen veszélytelen volt – a legvégén azért a pápai Dlusztus Andrásnak be kellett mutatnia a tavasz eddig talán legnagyobb mentését.

Szenvedős, szerencsés, de történelmi győzelmet aratott a Pápa, amely korábban soha nem gyűrte le az élvonalban a DVSC-t. És még csak meg sem kellett halniuk a pályán a gyengécske címvédő ellen…