Gól nélkül nincs bravúr: Vidi-siker Szombathelyen

2013.04.10. 15:56
Kiélezett meccset hozott a Haladás–Videoton összecsapás (Fotók: Mirkó István)
A Haladás a Videotont fogadta a labdarúgó NB I 20. fordulójából elhalasztott találkozó szerdai pótlásán. A mérkőzést a vendég fehérváriak nyerték meg Arturo Álvarez első magyarországi bajnoki találatával, így megszakadt a szombathelyiek november 3. óta tartó veretlenségi sorozata, amely ezzel együtt nyeretlenségibe csapott át.

A MÉRKŐZÉS ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

ELŐZMÉNYEK

Minden bizonnyal Kovács István lesz a legnépszerűbb Videoton-játékos szerdán Szombathelyen. A fehérváriak labdarúgója a Haladásban nevelkedett, a zöld-fehérek között lett NB I-es játékos, vagyis ezer szállal kötődik a vasi klubhoz és a városhoz is. A 21 éves játékos tizennyolcszor játszott a Haladásban és harmincegyszer a Videotonban, vagyis könnyen kiszámolható, hogy a szerdai lesz az ötvenedik élvonalbeli bajnokija a futballistának.

Kíváncsi rá, mit gondolnak a szombathelyiek és a fehérváriak a válogatottban is bemutatkozó Kovácsról és a szerdai mérkőzésről? Beharangozónkból mindent megtudhat.

A MÉRKŐZÉS

A Videoton kezdőcsapata némileg kicserélődött a Diósgyőrben végül vereséget szenvedő (2–1) csapathoz képest, kikerült az együttesből Juhász Roland, Héctor Sánchez, Filipe Oliveira és Tóth Balázs, bekerült Vinícius, Stopira, Arturo Álvarez és Vítor Gomes. A szombathelyieknél változás a Fradi elleni fellépéshez képest, hogy nincs Devecseri Szilárd és Simon Ádám, van viszont Kalász Milán és Ugrai Roland.

Rózsa Dániel nagyot mentett

A hazaiak feketében, a vendégek fehérben léptek pályára, Solymosi Péter sípszavára indult a mérkőzés.

A Haladás letámadással kezdte a mérkőzést, aminek egy szöglet lett az eredménye, majd azt követően egy „felhőfejes” Fehér Zoltántól, a labda azonban a kapu fölé szállt. Gyorsan kibontakozott a beszorításból a Videoton: Vítor Gomes kiugratása után Nikolics Nemanja találta magát szemben Rózsa Dániellel, ám a kapus remekül jött ki kapujából, és a csellel próbálkozó csatár elől elpiszkálta a labdát! Nagy helyzet volt, Nikolics nem volt rózsás kedvében a ziccer után.

Színes percek következtek: Álvaro Brachi Halmosi Péter ellen szabálytalankodott sárga lapot érően, majd egy szabadrúgást követően Ugrait kellett ápolni, Iszlai Bence pedig ugyancsak figyelmeztetésben részesült, miután nem épp baráti fogadtatásban részesítette a pálya közepén korábbi csapattársat, Kovács Istvánt.

A két kapust egyébként meg kell dicsérni, amiért együtt élt a játékkal, Mladen Bozsovics is futott ki a kapujából, majd a túloldalon Rózsa is újra kimerészkedett, ezúttal a tizenhatost bátran és hatékonyan hagyta el. Az első Vidi-szöglet után Hali-lehetőség következett: Halmosi adott be balról, a fehérvári védők elvétették a labdát, így az a hosszú oldalon Radó Andráshoz került, a fiatal támadó azonban kapáslövés helyett az átvétel mellett döntött, és ezzel elpazarolta a helyzet esszenciáját, lövésére odaért Stopira, és blokkolt.

Jó iramban zajlott a meccs, a „kis Kovács” aktívan játszott, Kalász egyszer szögletre mentett előle, majd Rózsa ölelte magához a labdáját a távoli lövés után, eközben a túloldalon előbbi Iszlainak volt kicsit rövidebb a kelleténél a lába egy szöglet után (a labda mellécsorgott 5 méterről), Ugrainak pedig magasságban hiányzott néhány centi Halmosi újabb jó beadását követően (a fejpúpról elengedett labda jócskán fölé szállt).

EJ, SALVADOR!
Arturo Álvareznek ez volt az első gólja a magyar bajnokságban. Salvadori találat az NB I-ben!

A 33. percben megszerezte a vezetést a Videoton: Kovács István vezette fel középen üresen a labdát, remekül szolgálta ki a jobbösszekötő helyén kiugró Arturo Álvarezt, aki átvétel után 14 méterről bal külsővel kilőtte a jobb alsót. Technikailag ötös! 0–1

Álvarez pontosan lőtt

A Haladásnak nem sokkal később adott volt a lehetőség a szépítésre: Radó futott el a jobb oldalon, ám nagyon lassan ért a kapu elé, Paulo Vinícius utolérte, és a szorításban a hazai játékos csak erőtlen lövésre volt képes, Bozsovics a helyén volt. A hosszabbításban újabb egyenlítési lehetőség adódott: ismét a Vidi-védelem bal oldalát sikerült megbontani a hazaiaknak, Nagy I Gábor centerezése után Ugrai fejelt az ötösről, alig fölé.

Szünetben cserélt a Haladás: Kalász elhagyta a pályát, Simon Ádám érkezett a helyére. Az első játékrészhez képest kicsit laposabban kezdődött a második félidő, talán ezért gondolta Marco Caneira, hogy minden rutinját bevetve egy nagy lufttal próbálja feldobni a hangulatot – a korábbi valenciástól szokatlan(ul vicces) volt a mozdulat, de nem haszontalan, Bozsovics simán gyűjtötte be a labdát.

Azt viszont már kevésbé nézték vidáman a fehér mezbe bújt piros-kékek, hogy Ugrai ugratja őket a jobb oldalon, és a fél védelmet kicselezve lő, a látványos megindulás után a labda centikkel kerülte el a jobb alsót. Továbbra is nyílt volt amúgy a meccs, de a Haladásnak nem jöttek össze a befejezések, az 59. percben Halmosi bombája kerülte el a kaput.

A 65. percben José Gomes is meghúzta első cseréjét: a halványan játszó Gyurcsó Ádám helyére Juhász Roland érkezett. Néhány perccel később Radó labdával együtt futotta le Caneirát a bal oldalon, jó is volt az előkészítés, ám Nagy I Gábor lövése messze a kapu mellett szállt el. Maradjunk annyiban, Eboué tegnap hasonló helyzetben kicsit jobban találta el a labdát. „Nagyobb harciasságra van szükség” – gondolhatta José Gomes, és pályára küldte Torghelle Sándort, majd nem sokkal később jött Paraíba is a gólszerző helyére. A túloldalon eközben Andorka Pétert dobta be Artner Tamás.

Az utolsó percekre – különösen az első félidőhöz képest – sajnos erőteljesen visszaesett a mérkőzés színvonala, ezzel együtt az izgalmi faktor is. Jellemző, hogy Bozsovics időhúzásért kapott sárga lapja már „eseménynek” minősült.

A Haladás ötödik tavaszi meccsén sem tudta megszerezni első akciógólját, így pont nélkül maradt a Videoton ellen, és megszakadt bajnoki veretlenségi sorozata. A Haladás november 3., pápai kudarca óta először kapott ki, a veretlenségi sorozat nyolc mérkőzésnél szakadt meg – ez a leghosszabb szezonbeli jó szériája a szombathelyieknek. A vereséggel a veretlenségi sorozat egy nyeretlenséginek adta át a helyét: a Haladás legutóbb március 2-án győzött a Siófok ellen , azóta három döntetlen és egy vereség a mérlege.