Ligakupa: győri derbit nyert az ETO, 5 gólt szerzett az MTK

2014.09.16. 18:53
A Ligakupa második fordulójában a 17 órától kezdődő mérkőzéseken az MTK és a Győri ETO is háromgólos győzelmet aratott.

A C-csoportban az MTK hamar eldöntötte a Mezőkövesd elleni találkozóját. A kék-fehérek bő fél óra alatt Vass Patrik és Csiki Norbert egy-egy találatával kétgólos előnyre tettek szert (az elsőnél a sérüléséből visszatérő Torghelle Sándor adta a gólpasszt). A szünet előtt még érkezett rá válasz Nikola Pantovics révén, de a második játékrészben Thiam Khaly Iyane, Sergio Fernández és Hrepka Ádám is betalált. A végén George Menougong még szépített, de így is sima, 5–2-es győzelmet aratott az MTK.MTK hamar eldöntötte a Mezőkövesd elleni találkozóját. A kék-fehérek bő fél óra alatt Vass Patrik és Csiki Norbert egy-egy találatával kétgólos előnyre tettek szert (az elsőnél a sérüléséből visszatérő Torghelle Sándor adta a gólpasszt). A szünet előtt még érkezett rá válasz Nikola Pantovics révén, de a második játékrészben Thiam Khaly Iyane, Sergio Fernández és Hrepka Ádám is betalált. A végén George Menougong még szépített, de így is sima, 5–2-es győzelmet aratott az MTK.

A D-csoportban a Győri ETO már nehezebben nyert a Gyirmót otthonában. Andorka Péter góljával egészen a 69. percig vezettek a hazaiak, akkor azonban Giorgi Kvilitaia egyenlített. Nyolc perccel később Völgyi Dániel góljával már vezettek a vendégek, majd Koltai Tamás mellett Kvilitaia is újra betalált, 1–4 lett a vége.

A többi találkozóról ide kattintva olvashat bővebben.

LIGAKUPA
2. FORDULÓ
C-CSOPORT
Mezőkövesd Zsóry FC–MTK Budapest 2–5
(Pantovics 42., George Menougong 88., ill. Vass P. 3., Csiki 33., Thiam 54., Sergio 66., Hrepka 80.)

D-CSOPORT
Gyirmót–Győri ETO FC 1–4 (Andorka 28., ill. Kvilitaia 69., 80., Völgyi 77., Koltai 78.)