Ligakupa: Rocchi-dupla, Torghelle gólpasszal tért vissza, kikapott a Loki

2014.09.16. 16:06
Rocchi (jobbra) második meccsén már duplázott (Fotó: haladas.hu)
A labdarúgó Ligakupa második fordulójában, kedden 14 mérkőzést rendeztek. Az NB I-es csapatok közül a vereséget szenvedő Lombard Pápa, Debrecen és Puskás Akadémia, valamint a döntetlent játszó Kecskemét és Dunaújváros PASE mellett mindegyik együttes megnyerte találkozóját.

A 14 ÓRÁS MECCSEKEN

A G-csoportban zárt kapuk mögött rendezték meg a Haladás–Siófok találkozót, de 150 néző így is a kerítésen kívülről figyelte az eseményeket – írja a haladasfc.nyugat.hu. Az esős mérkőzésen a 30. percben egy előrevágott labdát vett le Rocchi a tizenhatoson belül, majd ballal a jobb alsó sarokba lőtt, ez volt az olasz támadó első gólja új csapatában.

A szünet előtt növelte előnyét a Haladás, ismét Rocchi talált be, ezúttal jobbal a bal alsó sarokba gurított. A második játékrészben gól már nem esett, 2–0-ra nyertek a szombathelyiek.

A másik 14 órás mérkőzésen a Sopron Horváth Péter és Szabó László góljával 2–0-ra legyőzte a Lombard Pápát.

A 15 ÓRÁS MECCSEKEN

A B-csoportban a Kecskemét a Szegedet fogadta, a szurkolók csak kapufát láthattak, gólt nem, 0–0 lett a vége.

A C-csoportban a Dunaújváros sem bírt másodosztályú ellenfelével, 1–1-et játszott a Balmazújvárossal.

A 16 ÓRÁS MECCSEKEN

Az A-csoportban a Nyíregyháza Sándor István, Szécsi Márk és Rubus Tamás egy-egy találatával 3–0-ra nyert a Cegléd ellen.

A B-csoportban nagy meglepetésre győzött a Békéscsaba a bajnokságban is bukdácsoló Debrecen otthonában. A vendégek Kertész Tamás góljával megszerezték, Vólent Rolandéval növelték előnyüket. A Loki Mészáros Norbert találatával szépített a szünet előtt, a második félidőben azonban Vólent újra megzörgette a debreceni hálót. A 81. percben Dalibor Volas góljával ismét csökkentette hátrányát a DVSC, ám egyenlíteni nem tudott, 3–2-re nyert a Békéscsaba.

Gólzáporos találkozó volt a D-csoportban a Honvéd–Csákvár mérkőzés, Bobál Gergely négy, Szabados Krisztián, Gazdag Dániel és Andrea Mancini egy-egy alkalommal talált be, a vendégek részéről Molnár Tibor, Sötét Dávid és Kocsis Gábor volt eredményes; 7–3 lett a vége.

A H-csoportban a Puskás Akadémia FC odahaza 2–0-s vereséget szenvedett a Szigetszentmiklóstól, Kollega Krisztián és Földi Máté talált be.

A 17 ÓRÁS MECCSEKEN

A C-csoportban az MTK hamar eldöntötte a Mezőkövesd elleni találkozóját. A kék-fehérek bő fél óra alatt Vass Patrik és Csiki Norbert egy-egy találatával kétgólos előnyre tettek szert (az első gólnál a sérüléséből visszatérő Torghelle Sándor adta a gólpasszt). A szünet előtt még érkezett rá válasz Nikola Pantovics révén, de a második játékrészben Thiam Khaly Iyane, Sergio Fernández és Hrepka Ádám is betalált. A végén George Menougong szépített, de így is sima, 5–2-es győzelmet aratott az MTK.

A D-csoportban a Győri ETO már nehezebben nyert a Gyirmót otthonában. Andorka Péter góljával egészen a 69. percig vezettek a hazaiak, akkor azonban Giorgi Kvilitaia egyenlített. Nyolc perccel később Völgyi Dániel góljával már vezettek a vendégek, majd Koltai Tamás mellett Kvilitaia is újra betalált, 1–4 lett a vége.

A 18 ÓRÁS MECCSEKEN

Az A-csoportban meglepetésre a Szolnok szerzett vezetést Urbin Péter révén a 13. percben, a szünet előtt azonban Bognár István büntetőből elért góljával egyenlített a DVTK. A második játékrészben már jobban futballoztak a diósgyőriek, és három újabb góllal (Takács Tamás kétszer, Bacsa Patrik egyszer talált be) megfordították a találkozót, 4–1-re nyert a hazai csapat.

Az F-csoportban végig uralta a Kaposvár elleni mérkőzést a Paks. Gévay Zsolt és Bor Dávid egy-egy találatával a szünetre kétgólosra hízott a vendégek előnye. A második félidőben Kesztyűs Barna és Bartha László is eredményes volt, és bár a csereként beállt Vermes Krisztián szépített, így is 4–1-re nyert a Paks.

A H-csoportban a Pécsi MFC a 33. perctől Márkvárt Dávid tizenegyesből szerzett góljával vezetett a Soroksár ellen – egészen a 66. percig. Ekkor Kovács Dániel egyenlített, de a mérkőzés vége előtt Rácz Ferenc találatával megnyerte a meccset a Pécs.

A 19 ÓRÁS MECCSEN

Jól indult a mérkőzés a Vasas számára, hiszen Ádám Martin kapáslövésével a 20. percben megszerezte a vezetést, ezzel azonban az angyalföldiek – mint később kiderült – csak felbőszítették a Videotont.

A második Ligakupa-találkozójukat is hazai környezetben megvívó fehérváriak hét perccel később Filipe Oliveira góljával egyenlítettek, majd a portugál támadó újabb találatának köszönhetően az első félidő hajrájában megfordították az állást.

A második játékrészben kijött az osztálykülönbség a két csapat között, s a hazaiak fölényessé tették sikerüket. Az 57. percben a menteni igyekvő Kékesi Alexander talált a saját kapujába, majd Kleinheisler László kiugratása után Kovács István lőtte ki a bal alsó sarkot, miután elfektette a védőket. A végeredményt Feczesin Róbert állította be, aki Nagy Zsolt passznak is beillő labdaátvételét követően fordulásból bombázott a léc alá.

A Videoton két mérkőzés után hat ponttal és 9–1-es gólkülönbséggel vezeti az E-csoportot, de az Újpest pontszámban beérheti, ha szerdán győz Ajkán.

LIGAKUPA
2. FORDULÓ
A-CSOPORT

Nyíregyháza Spartacus–Ceglédi VSE 3–0 (Sándor I. 44., Szécsi 50., Rubus 69.)
Nyíregyháza, 400
néző. V: Lovas L. (Medovarszki J., Galán)
NYÍREGYHÁZA: Hrabina – Nagy Z., Fodor F., Gengeliczki, Jánvári (Törtei) – Rubus, Spitzmüller – Szécsi M. (Huszák), Sándor I. (Koller), Pákolicz (Pekár) – Lázár B. (Molnár M.). Vezetőedző: Csábi József
CEGLÉD: Kovács A. – Vattai, Albert I. (Makrai), Farkas I., Pesti – Oláh M. (Dóczi), Koncz Zs. (Burics) – Viniczai, Koós G., Szekér D. (Majoros) – Kormos (Elek B.). Vezetőedző: Szabó István

Diósgyőri VTK–Szolnoki MÁV 4–1 (Bognár I. 38. – 11-esből, Takács T. 61., 87., Bacsa 77., ill. Urbin 13.)
Diósgyőr, 1276
néző. V: Karakó F. (Horváth R., Tőkés R.)
DVTK: Antal B. – Okuka, W. Alves (Egerszegi), Kádár T., Husic – Elek Á. (Debreceni) – Bognár I., Barczi (Bori), Marjanovics – Griffiths (Bacsa), Grumics (Takács T.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
SZOLNOK: Nacsa – Vári (Galambos), Antal G., Mile K., Fritz – Zsolnai R. – Bohner, Zvara, Rokszin (Hamar Á.), Kenderes (Lengyel) – Urbin P. (Tóth D.). Vezetőedző: Kiss Károly
Kiállítva: Marjanovics (második sárga lap után) a 90. percben

B-CSOPORT

Kecskeméti TE–Szeged 2011-GA 0–0
Kecskemét, Széktói Stadion, műfüves pálya, 200 néző. Vezette: Radványi László (Demeter János, Kulcsár Judit)
KECSKEMÉT: Verebélyi – S. Juhász, Gyagya (Dudás, 62.), Farkas A., Polyák – Eninful (Szivacski, 54.), Patvaros, Pilipovics (Csima, 81.) – Csillag (Szalai D., 60.), Novák, Gréczi (Filyó, 67.). Vezetőedző: Bekő Balázs
SZEGED: Belecan – Kéri (Szabó P., 60.), Szabó Cs., Markovics, Zabari – Gadó (Zelenyánszki, a szünetben), Hegedűs E., Pászka (Germán, 60.) – Pozsár (Oláh G., a szünetben), Kovács B., Manga (Oláh L., 60.). Vezetőedző: Nyilas Elek

Debreceni VSC-Teva–Békéscsaba 2–3 (Mészáros N. 35., Volas 81., ill. Kertész 18., Vólent 21., 65.)
Debrecen, Oláh Gábor utca, 800 néző. V: Nagy R. (Márkus T., Punyi)
DVSC: Verpecz – Lázár P., Mészáros N., Brkovics, Ferenczi J. – Zsidai – Varga K. (Seydi), Bouadla (Ludánszki B.), Szakály P. – Kulcsár T. (Volas), Tisza (Dombi). Vezetőedző: Kondás Elemér
BÉKÉSCSABA: Czuczi – Pataki, Balogh Miklós, Balogh Milán, Király P. – Kertész T. (Viczián Á.), Borbély B., Balázs R. (Tölgyesi), Lőrinczy (Zámbori) – Prasler, Vólent R. (Szántó). Vezetőedző: Zoran Szpisljak

C-CSOPORT

Dunaújváros PASE–Balmazújváros 1–1 (Szalai T. 15., ill. Kiss L. 65.)
Dunaújváros, 200
néző. V: Takács T. (Kormányos II, Aradi)
DUNAÚJVÁROS: Nagy G. (Dániel) – Szalai, Farkas V., Sárközi N., Hangya – Muscat (Lázár), Jakab, Petneházi – Orosz (Godslove), Pascua (Perics), Zsótér (Sóron). Vezetőedző: Dobos Barna
BALMAZÚJVÁROS: Perger – Németh Á. (Sigér), Papp, Bakos, Virág – Csorba (Pintér), Müller, Kiss L. (Andorkó), Vachtler (Reznek) – Kis R. (Angyal), Batizi-Pócsi. Vezetőedző: Szabó János

Mezőkövesd-Zsóry FC–MTK Budapest 2–5 (Pantovics 42., George Menougong 88., ill. Vass P. 3., Csiki 33., Thiam 54., Sergio 66., Hrepka 80.)
Mezőkövesd, 500
néző. V: Nazsa (Kelemen A., Bozó)
MEZŐKÖVESD: Szántai L. – Hegedűs Cs., Balogh B., Csató, Engel (Csirmaz) – Szeles, (Hegedűs D.), Tajthy (Kulcsár K.), Hanzl (Menyhért Á.), Molnár G. (George) – Pantovics, Baracskai. Vezetőedző: Tóth László
MTK: Abu (Groppioni) – Nagy T. (Poór), Kálnoki Kis, Deutsch, Kelemen D. – Thiam, Hajdú Á., Vass P. (Vass Á.), Bese – Torghelle (Tamayo), Csiki (Hrepka). Vezetőedző: Garami József

D-CSOPORT

Budapest Honvéd–Csákvár 7–3 (Bobál G. 11., 51., 52., 68., Szabados K. 20., Gazdag 42., A. Mancini 62., ill. Molnár T. 23., Sötét 65., Kocsis G. 72.)
Bozsik-stadion, 200 néző. V: Böcskei B. (Horváth Z., Mező B.)
HONVÉD: Horváth A. – Sundas (Mello), Ignjatovics, Baráth B., Fejes J. – Godoy – Szabados (Prosser), Gazdag, Nagy G. (Koszta) – Bobál G. (Karacs), Mancini. Vezetőedző: Pietro Vierchowod
CSÁKVÁR: Szabó B. – Wild, Sötét, Hajdú S. (Dulló), Köntös (Kocsis G.) – Reydan – Imrik (Varga Z.), Domokos, Barcsay – Molnár T. (Mihály D.), Horváth R. (Kovács P.). Vezetőedző: Bognár György

Gyirmót FC Győr–Győri ETO FC 1–4 (Andorka 28., ill. Kvilitaia 69., 80., Völgyi 77., Koltai 78.)
Győr-Gyirmót, 400 néző. V: Berke B. (Erős G., Szalai D.)
GYIRMÓT: Deli Z. – Nagy S., Graszl, Lengyel D., Csemer Gy. (Beliczky, 73.) – Sós M., Kiss M. (Lázár P.) – Farkas M. (Kákonyi), Kollár B. (Paku), Illés Gy. (Kovács D.) – Andorka. Vezetőedző: Sisa Tibor
GYŐR: Kamenár – Svecz, Nagy Á., Wolfe, Völgyi – Illés D. (Lenzsér), Stieber A. (Kerékgyártó) – Vankó (Farkas Z.), Koltai, Martínez – Kvilitaia (Mayer M.). Vezetőedző: Horváth Ferenc

E-CSOPORT
Videoton–Vasas 5–1 (F. Oliveira 27., 42., Kékesi 57. – öngól, Kovács I. 79., Feczesin 88., ill. Ádám 20.)
Székesfehérvár, 921
néző. V: Szilasi
VIDEOTON: Horváth T. – Heffler T., Caneira, Chakla, Fejes A. – Trebotic, Nagy Zs. – Oliveira (Kovács I), Kleinheisler (Valkovszki), Pajac (Véninger) – Feczesin. Vezetőedző: Joan Carrillo
VASAS:
Hermány – Pál D., Grúz (Nagy T.), Tamás L., Polényi – Rodenbücher (Kékesi) – Vida (Berecz), Takács K., Ádám, Remili (Görgényi) – Ferenczi (Tóth Cs.). Vezetőedző: Szanyó Károly

F-CSOPORT
Kaposvári Rákóczi–MVM-Paks 1–4 (Vermes 85., ill. Gévay 7., Bor 45., Kesztyűs 55., Bartha 79.)
Kaposvár, 200
néző. V: Zierkelbach (Kepe, Iványi I.)
KAPOSVÁR: Rusák – Földes, Kovács O. (Vermes), Lakatos G., Hadaró (Kiss M.) – Házi B., Albert Á., Hampuk (Kovács T.), Kozics (Luka) – Fejős (Király V.), Murai. Vezetőedző: Márton Gábor
PAKS: Szemerédi – Kulcsár D., Bagó, Gévay (Kovács G.), Vági – Kesztyűs (Fiola), Nagy R. – Hahn, Kiss T. (Bartha L.), Bor (Bertus) – Simon A . (Eppel). Vezetőedző: Csertői Aurél
Kiállítva: Kovács G. (második sárga lap után) a 72. percben

G-CSOPORT
Szombathelyi Haladás–Siófok 2–0 (Rocchi 30., 45.)
Szombathely, műfüves pálya, zárt kapuk mögött. V: Farkas T. (Pápai Z., Víg-Tarsony)
SZOMBATHELY: Gyurján M. – Angyal (Zsirai), Dvorschák, Jagodics M., Farkas M. – Kopúnek (Tóth M.), Szakály A. – Gyurján B., Németh M. (Jancsó), Városi (Rácz B.) – Rocchi (Zamostny). Vezetőedző: Artner Tamás
SIÓFOK: Kis T. – Gárdos, Pécseli, Singer, Végh B. – Bacskai (Körmendy), Futó Zs. (Habi) – Horváth B., Kozma R. (Rusvai), Papp M. (Daru) – Eisenberger (Fodor). Vezetőedző: Horváth Károly

Soproni VSE–Lombard Pápa 2–0 (Horváth P. 45., Szabó L. 90.)

Sopron, 200 néző. V: Kovács G. (Huszár B., Kóbor P.)
SOPRON: Heinrich (Tóth O.) – Maráczi, Tóth M., Jovetic, Szabó L. – Fazekas N., Csábi Kollár (Soós Á.) – Horváth P. (Stefani), Pető (Kovács Á.), Eszlátyi. Szakmai igazgató: Supka Attila
PÁPA: Horváth G. – Gál Sz., Jagodics, Bogunovics, Böröczky – Benkő, Coroian, Zulevs, Király (Iványi) – Faggyas (Frizoni), Waltner. Megbízott vezetőedző: Kovács László