Ligakupa: a Videoton 0-3-ról egyenlített a Paks ellen

2013.09.10. 18:21
A labdarúgó Ligakupa E-csoportjában a 2. fordulóban az MVM Paks egy félidő után már 3–0-ra vezetett otthon a Videoton ellen, de a fehérváriak a második félidőben feljavultak, és egyenlíteni tudtak, így hatgólos döntetlennel zárult a találkozó.

Gyurcsó Ádám gólpasszal és a hosszabbítás perceiben szerzett góllal járult hozzá a fehérvári pontszerzéshez (Fotó: vidi.hu)

A Ligakupa 2. fordulójában, az E-csoportban két győzelemmel rajtoló csapat, az MVM Paks és a Videoton csapott össze a tolnaiak otthonában. A két együttes hasonló összeállításban lépett pályára, mint múlt héten a Kozármisleny és a Dunaújváros ellen.

VOLT VIDI-JÁTÉKOSSAL ERŐSÍTETT A PAKS
A Nemzeti Sport értesülései szerint a korábbi Videoton-játékos, a négyszeres magyar válogatott Horváth Gábor az MVM Paksnál folytatja pályafutását – a hírt a játékos menedzsere, Filipovics Vladan is megerősítette. Részleteket itt olvashat!

A sorozatot 2011-ben megnyerő paksiak nagyon bekezdtek a háromszoros Ligakupa-győztes fehérváriak ellen, húsz perc elteltével 2–0-ra, az első félidő végén pedig már 3–0-ra is vezettek. A hazaiak Hefler Tibor szabadrúgásgóljával szerezték meg a vezetést a 10. percben, majd a múlt héten Kispestről kölcsönbe érkező Délczeg Gergely váltotta gólra közeli lövésével a negyedik paksi szögletet.

A jó paksi kezdést követően, mintegy húsz perc elteltével éledezett a Videoton, a fehérváriak távoli lövésekkel próbáltak veszélyeztetni. Fölénybe kerültek a vendégek, mégis a Paks szerezte meg a meccs harmadik gólját, Kiss Tamás egy kipattanó labdából volt eredményes a szünet előtt.

A Videoton rögtön a második félidő elején szépíteni tudott a szünetben Lupeta helyére beálló Zé Luis 12 méteres lövésével.

A 68. percben tovább faragott hátrányából a Videoton: Gyurcsó Ádám sarokkal készítette le a labdát Szolnoki Roland elé, aki 16 méterről, kapásból lőtt a vendégek kapujába. Szolnoki egyébként csereként állt be a megsérülő Álvaro Brachi helyére, míg a brazil Nildót ugyancsak sérülés miatt kellett lecserélni a vendégeknél (őt Marco Caneira váltotta).

A hajrában mindkét csapat előtt adódott még helyzet, és a 91. percben Paraíba beadásából Gyurcsó Ádám egyenlíteni is tudott.

Így a Paks hiába vezetett már 3–0-ra, nem tudott visszavágni a Ligakupában a Videotonnak a három héttel ezelőtt, Fehérváron elszenvedett 4–1-es bajnoki vereségért.

„Az első félidőben két gólt is ajándékoztunk ellenfelünknek. A második játékrészben azonban magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, több szép támadásunk is volt, és ha még három percig tart a meccs, akkor mi nyerünk. Összességében elégedett vagyok a csapat második félidei teljesítményével" – nyilatkozta a vidi.hu-nak a lefújást követően José Gomes, a Videoton vezetőedzője.

Ma még egy meccset rendeztek a Ligakupában, a G-csoportban a Gyirmót hazai pályán 4–2-re nyert az Ajka ellen.

LIGAKUPA
E-CSOPORT, 2. FORDULÓ

MVM PAKS–VIDEOTON 3–3 (3–0)

Paks, 400 néző. V: Karakó (Horváth R., Kiss I B.)
PAKS: Csernyánszki – Nagy O., Nyári, Szabó J., Báló – Kecskés (Kovács G., a szünetben) – Csorba (Könyves, a szünetben), Heffler T., Kiss T., Tököli (Heffler N., 58.) – Délczeg
VIDEOTON: Tujvel – Brachi (Szolnoki, 57.), Gyepes, Tar, Mamadu – Nildo (Caneira, 54.), Tóth B. – Gyurcsó, Lupeta (Zé Luís, a szünetben), Paraíba – Torghelle
G: Heffler T. (1–0) a 10., Délczeg (2–0) a 20., Kiss T. (3–0) a 44., Zé Luís (3–1) a 46., Szolnoki (3–2) a 68., Gyurcsó (3–3) a 91. percben.