Ligakupa: Rudolf góllal debütált a gálázó Győri ETO-ban

2013.09.04. 19:51
A labdarúgó Ligakupa csoportkörének első fordulójában a Győri ETO 7–0-val küldte haza a másodosztályú Tatabányát. A házigazdánál Leandro Martínez triplázott, a debütáló Rudolf Gergely is a hálóba talált. A Videoton és a PMFC is 3–0-s győzelmet aratott.

E-CSOPORTE-CSOPORT

A Videoton elképesztő sebességgel sokkolta a Dunaújvárost: Paraíba iramodott meg a jobb oldalon, majd középre adott labdáját Lupeta 12 méterről lőtte a hálóba – mindezt 19 másodperc elteltével! (1–0)

A debütáló Gyepes Gáborral és Nildóval felálló Videoton továbbra is nyomás alatt tartotta a vendégcsapatot, a 34. percben újabb gólt tudott szerezni José Gomes legénysége: Paraíba szerzett labdát a félpályánál, majd egy óriási sprint után a tizenhatoson belül találta magát, és ha már ott volt, 13 méterről Milinte kapujába tüzelt. (2–0)

A szünetben így megnyugtató előnnyel vonulhatott a fehérvári csapat, mely a szünet után is többet támadott, uralta a játékot, és a 80. percben megszerezte a mindent eldöntő találatot: Gyurcsó Ádám szögletét Tar Zsolt fejelte a hálóba. Érdekesség, hogy a Videoton második csapatának fiatal védője a Ligakupa legutóbbi kiírásában is gólt szerzett. (3–0)

A kvartett másik mérkőzésén másodosztályú Kozármisleny kétszer is fel tudott állni a padlóról a Paks otthonában, a 69. percben még 2–2 volt az állás. Ekkor jött Tököli Attila, akinek góljával ismét átvette a vezetést az MVM Paks, majd a Honvédtól kölcsönvett Délczeg Gergely állította be a 4–2-es végeredményt.

F-CSOPORT

Magabiztos, lehengerlő győzelemmel kezdett a Győri ETO: az NB I címvédője a másodosztályú Tatabánya ellen már a harmadik percben előnybe került, amikor Patrick Mevoungou jobb oldali beadását Lázok János hét méterről a jobb alsóba csúsztatta. (1–0)

Leando Martínez három gólt vállalt
 a Tatabánya ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Leando Martínez három gólt vállalt a Tatabánya ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)

Ezután jött egy villámgyors Leandro Martínez-dupla: a 19. percben 13 méterről lőtt a bal alsóba a Honvédtől igazolt légiós, majd egy minutummal később egy bal oldali beadást öt méterről továbbított a kapuba. (3–0)

A 28. percben Völgyi Dániel 28 méterről, a balösszekötő helyéről nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba, majd a kezdőben helyet kapó Rudolf Gergely (aki most debütált az ETO-ban) is betalált: a válogatott csatár Lázokkal kényszerítőzött, majd 12 méterről a bal alsóba tekert. (5–0)

Martínez még a szünet előtt megszerezte harmadik gólját: Rudolf adott középre a bal oldalról, ahol a berobbanó Leandro Martínez néhány lépésről a jobb sarokba helyezett. Az ETO a fordulás után sem lassított, a 64. percben Völgyi ismét jó messziről, 28 méterről lőtt, a megpattanó kísérlet becsapta Dombait, a labda a bal alsóban kötött ki. (7–0)

G-CSOPORT

A Haladás az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a Gyirmót ellen, Andorka Péter előbb büntetőből, majd akcióból volt eredményes. A fordulás után belehúzott a Gyirmót, a csereként beálló Beliczky Gergő duplájával a hajrában döntetlenre mentette a meccset.

A kvartett másik meccsén is 2–2-es döntetlen született: az NB II-es Ajka Sowunmi Thomas és Varga Tamás góljaival az 55. percben 2–0-ra vezetett Pápán, ám a Lombard a nyáron igazolt Jasmin Mecinovic duplájával egyenlített, így mindkét csapat egy-egy ponttal gazdagodott.

H-CSOPORT

A PMFC az első félidőben felőrölte a ZTE-t: a nagy taktikai harcból a pécsiek jöttek ki jobban, a 24. percben Rácz Ferenc jobb oldali szögletét Lantos Levente csapatkapitány fejelte négy méterről a kapuba. Az irányítást magához ragadó hazai csapat a 41. minutumban növelte előnyét: Wittrédi egy szép csel után indította Bekét, aki a leshatárról kilépve a bal alsóba lőtt, Vlaszák Géza tehetetlen volt. (2–0)

A TÖBBI CSOPORTBAN
Az MTK magabiztos győzelmet aratott a Vasas ellen, a DVSC a keleti rangadón a Nyíregyháza Spartacust gyűrte le három góllal. A DVTK nem bírt a Kisvárdával, ahogy a Puskás Akadémia sem a Cegléddel. A Honvéd meglepetésre kikapott Szigetszentmiklóson. ÖSSZEFOGLALÓ ITT!

A szünet után a 83. percig kellett várni az újabb gólra, ekkor ismét a ZTE hálója rezzent: Rácz ezúttal a bal oldalról adott be szögletet, a berobbanó Városi Viktor néhány lépésről stukkolt a kapuba, ezzel beállította a végeredményt. (3–0)

A Kaposvár esélyeshez méltóan 3–0-va küldte haza a Siófokot a csoport másik meccsén, bár a szünetben még 0–0 állt az eredményjelzőn. A megyei rangadó második félidejében azonban beindult a Rákóczi: Waltner Róbert és Balázs Benjamin is betalált, míg Pécseli öngólt szerzett, így a házigazdák magabiztosan gyűjtötték be a győzelemért járó három pontot.

LIGAKUPA, CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ
E-CSOPORT
MVM-PAKS–KOZÁRMISLENY 4–2 (1–1)

Paks, 250 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Kulman)
PAKS: Molnár P. – Bagó (Csorba Sz., 58.), Nyári, Szabó J., Heffler N. – Heffler T. – Könyves (Délczeg, 58.), Hullám, Kiss T., Nagy O. – Tököli (Kvanduk J., 83.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Vég, Fellai, Vattai, Farkas Z. – Kovács D. (Németh M., 48.), Banai, Szabó B., Vituska (Galamb, 83.) – Zsdrál (Bozsovics, 56.), Tóth A. Vezetőedző: Szabó Zsolt
Gólszerző: Szabó J. (1–0) a 12., Tóth A. (1–1) a 32., Hullám (11-esből, 2–1) a 49., Farkas Z. (2–2) a 69., Tököli (3–2) a 81., Délczeg (4–2) a 92. percben.
Kiállítva: Helesfay (Kiss Tamást buktatta a 16-oson belül) a 47. percben.

VIDEOTON FC–DUNAÚJVÁROS PASE 3–0 (2–0)
Székesfehérvár, 1200 néző. Vezette: Böcskei (Márton Zs., Mohos)
VIDEOTON: Tujvel – Brachi, Tar, Gyepes, Mamadu – Tóth B., Nildo (Zsótér, 81.) – F. Oliveira, Paraiba (Vítor Gomes, 76.), Gyurcsó – Lupeta (Torghelle, 72.). Vezetőedző: José Gomes
DPASE: Milinte – Szauter, Beleuc, Burucz, Csehi T. – Lázár Zs. Szalai T. – Jakab D. (Kocsis G., 75.), Böőr, Godslove (Thiago, 60.) – Urbán G. (Birtalan B., 53.). Vezetőedző: Dobos Barna

Győri ETO FC–Tatabánya FC 7–0 (6–0)
Győr, ETO-park, 400 néző. Vezette: Berke B. (Farkas B., Becséri G.)
GYŐR: Nagy G. – Wolfe, Djordjevics, Sztanisics, Völgyi – Mevoungou – Varga R., Pátkai (Kronaveter, 63.), Rudolf, Martínez (Trajkovics, 56.) – Lázok (Burgos, 52.). Vezetőedző: Pintér Attila
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Páles, Szűcs L., Radnai – Gyürki, Kovács I. (Bozsik J., a szünetben) – Besztercei (Wágner, 83.), Ferkó, Szabó R. (Polyák, 71.) – Szabó B. Vezetőedző: P. Nagy László
Gólszerző: Lázok (1–0) a 3., Martínez (2–0) a 20., Martínez (3–0) a 21., Völgyi (4–0) a 28., Rudolf (5–0) a 29., Martínez (6–0) a 42., Völgyi (7–0) a 65. percben

G-CSOPORT
SZOMBATHELYI HALADÁS–GYIRMÓT FC GYŐR 2–2 (2–0)
Szombathely, 300 néző. Vezette: Kovács J. Z. (Takács G., Aradi)
HALADÁS: Mursits – Zsirai, Fehér Z. (Rajos, a szünetben), Tóth P., Bosnjak – Simon Á. (Fider, 76.), Iszlai (Halmai, 62.) – Schimmer, Nagy I G., Kalász – Andorka. Vezetőedző: Artner Tamás
GYIRMÓT: Holczer – Hajba, Kardos N., Széles, Kovács D. (Graszl K., 49.) – Kelemen P., Egerszegi (Cseri T., 73.), Sós, Illés Gy. – Tóth N., Magasföldi (Beliczky, 48.). Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: Andorka (11-esből, 1–0) a 11., Andorka (2–0) a 43., Beliczky (2–1) a 81., Beliczky (2–2) a 83. percben

LOMBARD PÁPA–FC AJKA 2–2 (0–1)
Pápa, 300 néző. Vezette: Pintér Cs. (Király K., Huszár B.)
LOMBARD: Markek – Tóth G., Struhár, Mecinovics, Présinger – Quintero, Dóczi (Ivancsics 60.), Tóth B. (Orosz M. 42.) – Király B. (Griffiths 60.), Eszlátyi, Arszics. Vezetőedző: Tóth Bálint
AJKA: Tulipán (Balogh M., a szünetben) – Domján, Péter, Fodor M. (Jagodics M., 61.), Gunther – Meiczinger, Hanzl (Kanta Sz., a szünetben), Sipos N., Varga T. – Lattenstein, Sowunmi. Vezetőedző: ifj. Mihalecz István
Gólszerző: Sowunmi (0–1) a 9., Varga T. (0–2) az 55., Mecinovics (1–2) az 69., (Mecinovics (2–2) a 77. percben

1. FC AJKA 1 0 1 0 2–2 0 1
2. LOMBARD PÁPA TERMÁL FC 1 0 1 0 2–2 0 1
3. GYIRMÓT FC GYŐR 1 0 1 0 2–2 0 1
4. SZOMBATHELYI HALADÁS 1 0 1 0 2–2 0 1
H-CSOPORT

KAPOSVÁRI RÁKÓCZI–SIÓFOK 3–0 (0–0)
Kaposvár, 100 néző. Vezette: Botló (Kóbor, Iványi I.)
KAPOSVÁR: Posza – Kovács O., Lucas, Zámbó – Addo (Coroian, 63.), S. Babic – Okuka (Földes, 75.), Bőle, Balázs B., Thian – Haruna (Waltner, 50.) Vezetőedző: Prukner László
SIÓFOK: Kis T. – Menyhárt, Pécseli, Fülöp N., Varga L. (Nyitrai, 75.) – Futó – Gárdos (Turós, 62.), Mokánszki, Bogáti (Mester, 67.), Mosberger – Szöllősi T. Vezetőedző: Horváth Károly
Gólszerző: Waltner (1–0) a 60., Pécseli (öngól 2–0) a 62., Balázs B. (3–0) a 79 percben

PMFC–ZTE FC 3–0 (2–0)
Pécs, 300 néző. Vezette: Szőts G. (Bozó Z., Kiss I B.)
PMFC: Dibusz – Nagy J. (Városi, a szünetben), Fodor F. (Havas, 65.), Lantos L., Deutsch – Joszics – Beke, Kővári (Márkvárt, 58.), Wittrédi, Rácz F. – Pölöskey P. Vezetőedző: Lőrincz Emil
ZTE: Vlaszák – Pál D., Preklet, Buzás, Kocsis A. – Babati (Baráth, a szünetben), Vágó, Tóth B., Szegleti (Szántó Á., 63.) – Bíró A., Tanque (Kovács L., 73.). Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Lantos L. (1–0) a 25., Beke (2–0) a 42., Városi (3–0) a 83. percben

1. PMFC 1 1 0 0 3–0 3 3
2. KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC 1 1 0 0 3–0 3 3
3. ZTE FC 1 0 0 1 0–3 -3 0
4. FGSZ SIÓFOK 1 0 0 1 0–3 -3 0