A Videoton kettős győzelemmel lépett át a Győrön

2012.03.14. 17:50
A győriek csak lőttek, de egyszer sem találtak célba a visszavágón (Fotó: Németh Ferenc, archív)
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében a Videoton ahhoz a Győri ETO-hoz látogatott, amely ellen az első mérkőzésen 5–1-re diadalmaskodott, és idegenben is győzött egy góllal.

1984, Burcsa Győző

A kupacsata első mérkőzését tekintve (5–1-re győzött otthonában a Videoton a Győr ellen) egy lefutott, hovatovább érdektelen és unalmas visszavágóra számíthattunk, de mivel a hazaiaknál Pintér Attila személyében új edzőt neveztek ki, aki mindenképpen bizonyítani akar, neki pedig a játékosai, nem tekinthettük lefutottnak a kilencven percet. Az ellenfélnél is hasonló véleményen lehettek, mert egyáltalán nem két C-csapat nézett egymással farkasszemet a kezdő sípszó elhangzásakor.

Óvakodott a mérkőzés előtt Pintér tartaléknak nevezni általában bajnokikon nem sok szerepet kapó játékosait, mondván, mindig az a Győr, amelyik a pályán van; de hamar kiderült, hogy „bekerülő" és „bekerülő" között is vannak különbségek: a 11. percben egy Kovács István, Gyurcsó Ádám, Nikola Mitrovics akció végén Milan Perics fejelt a hazai kapuba.

Addig is magabiztosabban futballozott a Videoton, érthető módon a vezetés sem vette el önbizalmukat, a hazaiak pedig semmilyen veszélyt nem jelentettek Tomás Tujvel kapujára az első harminc percben.

AZ MTK OTTHON IS HÁRMAT LŐTT

Az MTK hazai pályán 3–0-ra nyert a Békéscsaba ellen, így kettős győzelemmel, 6–0-s összesítéssel bejutott a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjébe.

A Békéscsaba az első mérkőzésen háromgólos hátrányba került, Pásztor József pedig úgy döntött, a visszavágón a második soruknak ad lehetőséget a bizonyításra. A továbbjutás miatt ennek tükrében a hazaiaknak még kevésbé kellett izgulniuk, a 33. percben pedig még kényelmesebb helyzetbe kerültek, Gál András remek passza után Könyves Norbert cselezte ki a kapust, majd a hálóba lőtt.

Az MTK fölénye az első félidőben több gólban nem mutatkozott meg, a 70. percben azonban Gál továbbnövelte csapata előnyét, jó ütemben érkezve egy kipattanóra.

A hajrában a csereként beálló Molnár Marcell megszerezte a harmadik hazai találatot is – a Kerekes István kiállítása miatt már tíz emberrel játszó csabaiak ellen –, így az MTK 6–0-s összesítéssel jutott be az elődöntőbe, amelyben valószínűleg a Videoton lesz az ellenfele.

A félidő végére nagyon is megnyugodott a vendégcsapat, és egy-két veszélyes lövéssel jelezték Rati Alekszidzéék, hogy szépen szeretnének búcsúzni. A székesfehérváriak hozzáállását mindennél jobban jelzi, hogy a 38. percben kapusuk, Tomás Tujvel időhúzásért kapott sárga lapot.

A végére már kifejezetten magára húzta a zöld mezeseket a Videoton, ám öt méterről Lazar Sztanisics fejjel, Alekszidze pedig lábbal nem tudott betalálni.

Pintér a szünetben kettős cserére adta a fejét, beállt a hétvégi bajnokin mesterhármast szerző Pátkai Máté, valamint Nikola Trajkovics, de a következő negyedóra így is borzalmasra sikeredett.

Sőt az egész második játékrész is. A győriek mestere ennek megfelelően egyre keserűbb tekintettel nézte övéi szenvedését. Jellemző pillanata volt a mérkőzésnek, amikor egy kivételesen jó labdát Alekszidze úgy vett le az ötösön, hogy az alig öt méterre pattant tőle, a grúz utána lépett a makrancos játékszernek, és ebbe belesérült...

A mesternek játékon kívül az is fájt, hogy a közönség egy része rákezdett a „csertőizésre", tisztán hallatszott, hogy még egy kisgyerek is utód-elődjével „oltogatta" Pintért. Ez neki esett rosszul, a 90 perc a nézőknek, a Videoton viszont edzett egy jót, és készülődhet az MTK elleni elődöntőre.

90. perc Véget ért a mérkőzés, továbbjutott a Videoton, kettős győzelemmel.
Egy perc a ráadás. Aki tudja, minek, jelentkezzen szerkesztőségünkben!
88. perc Valentin Babic löki Pericet, sárga.
83. perc Kamber csúsztat a kapu mellé hat méterre öt méterről egy előreívelést.
82. perc Brachi ível egy 25 méteres szabadot a kapus kezébe.
81. perc Milan Peric lép oda, sárga.
79. perc Na, ettől féltünk. Beáll Vinícius helyére Vaszilisz Aposztolopulosz.
77. perc Szolnoki Roland kap sárgát színészkedésért.
Már egy kisgyerek is csertőizik...
75. perc Margitics lép Koltai lábára, majd egy bal oldali beadás száll el Ahjupera feje fölött a bal oldali kapufánál.
68. perc Jarmo Ahjupera Alekszidze helyén. A grúz combját jegelik.
Csertői! Csertői! – zúgja a hazai tábor egy része.
65. perc Alekszidze kap egy kivételesen jó labdát, de nem tudja levenni, négy méterre pattan el tőle a labda, az ötösről vissza a 11-es pontig, majd akkorát lép vissza érte, hogy belesérül...
Immáron biztos: a továbbjutóra az MTK vár.
62. perc Alekszidze könyökli le Szolnokit.
60. perc Gyurcsót Margitics Andor váltja.
59. perc Kamber elé csorog a felugrókról egy labda a kaputól balra, kilnc méterre, ő ballal kapásból lő is. de éppen a kapusba.
57. perc Gyurcsó ad be jobbról, Perics ballal, kapásból lő az ötösről, de a kapus ölébe pattog a gyenge labda.
Szunyókálásra buzdít a találkozó. A sok bakin legalább jókat lehet mosolyogni.
55. perc Alekszidze játssza el, hogy Vaskó lerántja az ötösön, de ma még ez sem jön össze neki.
52. perc Vinícius véti el a labdát középen, ezzel Koltai elmegy Brachi mellett is, de már kisodródik balra és négy méterről a rövid sarok mellé lő.
52. perc Jeles Brachi-beadás. Kirúgás.
50. perc Dinjar rúgja fejbe Viníciust véletlenül.
46. perc Elkezdődött a második félidő.
46. perc Tóth B. helyett Héctor Sánchez a vendégeknél, a hazaiaknál beáll Pátkai Máté és Nikola Trajkovics is, Pilibaitis, ill. Ji-Paraná helyére.
Gyenge kezdés, gyors Vidi-gól, és minden eldőlt korán. Nagyon is korán.
45. perc Ezzel véget is ért az első félidő.
45. perc Takács jobb oldali beívelését Alekszidze öt méterről lövi ballal, kapásból fölé.
43. perc Koltai bal oldali szabadrúgását fejeli kapura az ötösről Sztanisics, de éppen a középen álló kapus kezeibe.
39. perc Tomás Tujvel kap sárgát – nem hiszik el, időhúzásért.
38. perc Ji-Paraná ad be balról, Alekszidze lő egyből ballal 15 méterről fölé egy méterrel.
37. perc Tujvel elé beáll Pilibaitis, a kapus kétszer is ellöki őt kézzel – szabadrúgás a kapusnak. Angliában egy hétig röhögnének ezen.
36. perc Egy bal oldali beadást vesz le úgy Alekszidze az ötösön, hogy a labda átcsorog saját lábai között, Vinícius hazakíséri a játékszert.
Győr, erős szél, de a Vidi-előny még mindig tart.
31. perc Kovács indítana középen, de Sztanisics közbelép, majd nem sokkal később el is adja a labdát.
27. perc Brandao menti az ötösön Alekszidze bal oldali beadását, majd Ji-Paraná lő 18 méterről keményen a bal alsó felé, de Tujvel vetődve hárít. Magabiztosan.
24. perc Tóth B. lök nagyot Koltain, szabadrúgás. Ez elrúgja a nagyvilágba Ji-Paraná. Kb. ennyi történt három perc alatt.
21. perc Brachi esik nagyot, miután ütközik Szabóval, de kutya baja.
20. perc Brachi 24 méteres szabadrúgását öklözi szögletre a jobb felső elől Sztevanovics.
17. perc Ji-Paraná kap egy labdát a balon, 10 méterről lő, de Vaskó lábán felperdül a labda, éppen a kapus kezébe.
Babic maradt le csúnyán a gólszerzőről.
11. perc Vezet a Vidi: Kovács I. teszi ki jobbra Gyurcsónak, ő visszagurít Mitrovicsnak középre, aki indítja egy íveléssel Milan Pericset, aki az ötös jobb sarka tájáról a kapu bal sarkába fejel. 0–1
9. perc Szabó O. alszik el, de Sztanisics kisegíti, a hazaadást Sztevanovics fejjel tisztázza.
8. perc Alekszidze lő jobbal 24 méterről hat méterrel a bal felső mellé.
6. perc Perics veszi el Ji-Paranától, de Takács megállítja őt a 16-os előtt.
5. perc Gyurcsó menne el a jobbon, ha Szabó hagyná.
5. perc Tóth B. lő jobbal 25 méterről fölé, vagy hét-nyolc méterrel.
4. perc Dinjar talpalja le Brachit bemutatkozásképpen.
3. perc Egy hatalmas Babic-bedobás suhan el az ötösön Alekszidze és Koltai orra előtt is csak centikkel.
1. perc A hazaiak kezdik a mérkőzést.
A mérkőzés előtt a 70 éves Szániel Jánost köszöntik, a játékosként és elnökként is bajnok lett a Győrrel.
A hazaiak zöldben, a vendégek fehérben.
Tíz Celsius-fok körüli a hőmérséklet, enyhe szél.
„Egyszerű játék a futball, nyerni kell mindig – mondta a kezdőbe jelölt Koltai Tamás. – Ám a csavar abban van, hogy nem egyszerű mindig nyerni. A Siófok ellen például felettébb idegesen játszottunk. Egészen az első gólig. A folytatásban már felszabadultan, s eredményesen futballoztunk. Az edzőváltásra nemcsak a közvélemény, hanem mi is felkaptuk a fejünket. A csere a vezetők döntése volt, így azon túl, hogy azt mondtuk, hűha, csak az lebegett a szemünk előtt, hogy a következő feladattal kell törődnünk. Muszáj dolgozni, menni tovább, s nincs ez másként most sem, amikor a Videotont fogadjuk a februári egy ötös kupamérkőzés visszavágóján.”

„Tudjuk, hogy a Videoton nagyon előnyös helyzetből várja a visszavágót, de nem feltartott kézzel fogunk a pályára lépni″ – mondta Pintér Attila, a hazaiak mestere az eto.hu-nak.

A párharc továbbjutója a BékéscsabaMTK párharc győztesével játszik a fináléba jutásért.
A kispadon: Molnár P., Varga R., Trajkovics, Pátkai, Windecker és Tokody itt, Bozsovics, Caneira, Nikolics, Héctor Sánchez, Aposztolopulosz és Margitics ott.
A kezdők: Sztevanovics – Takács Á., Babic, Sztanisics, Szabó O. – Kamber, Pilibaitis, Ji-Paraná – Dinjar, Alekszidze, Koltai T. itt, Tujvel Brachi, P. Vinícius, Vaskó, Szolnoki Mitrovics, Tóth B. Gyurcsó, Kovács I., Brandao Perics ott.
A hazaiaknál Vlagyimir Djordjevics, Simon András és Kiss Máté sérült, a vendégeknél senki.
Pintér Attila: Bipoláris gondolataim (részlet) - írja ETO-blogunk.
Az első mérkőzésen a Videoton 5–1-re diadalmaskodott!
A billentyűknél: B. J.
Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Győri ETO–Videoton Magyar Kupa-negyeddöntő visszavágójának online közvetítésében!

LABDARÚGÓ MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
GYŐRI ETO FC–VIDEOTON 0–1
Győr, ETO-Park, 500 néző. V: Szőts
Győr: Sztevanovics – Takács Á., Babic, Sztanisics, Szabó O. – Kamber, Pilibaitis (Pátkai – a szünetben), Ji-Paraná (Trajkovics – a szünetben) – Dinjar, Alekszidze (Ahjupera, 68.), Koltai T.
Videoton: Tujvel Brachi, P. Vinícius (Aposztolopulosz, 81.), Vaskó, Szolnoki Mitrovics, Tóth B. (Héctor Sánchez – a szünetben) Gyurcsó (Margitics, 60.), Kovács I., Brandao Perics
G: Perics (11.)
Továbbjutott: a Videoton, 6–1-es összesítéssel
MTK BUDAPEST–BÉKÉSCSABA 3–0 (1–0)
Hidegkuti-stadion. V: Kiss N.
MTK: Groppioni – Wolfe, Szekeres A., Kálnoki Kis, Vadnai – Gál, Ladányi – Könyves (Vass P., 72.), Kanta J. (Balajti, 61.), Frank – Tischler (Molnár M., a szünetben). Szakmai igazgató: Garami József
BÉKÉSCSABA: Balogh T. – Mészáros L. (Majoros, 64.), Makra, Horváth T. (Sárkány, 82.), Juhász Gy. – Szélpál, Kerekes, Fülöp T., Sztrunga, Ferenczi M. – Farkas K. (Leucuta, 64.) Vezetőedző: Pásztor József
G: Könyves (33.), Gál (70.), Molnár M. (88.)