Magabiztos győzelemmel búcsúzott Belektől az FTC

2016.01.29. 13:57
Az FTC Gera Zoltán vezetésével lépett pályára a Hajduk Split ellen (Fotó: <a href="http://www.fradi.hu/hu/" target="_blank">fradi.hu</a>)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros az utolsó beleki felkészülési mérkőzésén a horvát Hajduk Splittel csapott össze. A meccs elején a horvátok szereztek vezetést, de ezt követően zsinórban négy gólt szerzett a zöld-fehér csapat, így magabiztos győzelmet aratott.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Belek

FERENCVÁROS–HAJDUK SPLIT (horvát) 4–2
(2–1)
FTC:
Dibusz (Jova, a szünetben) – Dilaver, Nalepa (Leandro, a szünetben), Pintér Á., Ramírez – Gera Z. (Hajnal, a szünetben), Nagy Á. (Trinks, 61.) – Varga R. (Lamah, a szünetben), Nagy D. (Csukics, 71.), Radó (Lakatos I., 71.) – Sesták (Busai, 71.)
HAJDUK SPLIT: Stipica – Juranovic, Milovic, Bilyi, Milic – Jefferson, Balic, Maloku, Tudor, Susic – Bencun 2. félidő: Grbic – Juranovic, Milovic, Nizic, Pejic – Jefferson, T. Basic, Roguljic, Bencun, Tudor – Arteaga
Gólszerző: Radó (20.), Varga R. (25.), Trinks (76.), Busai (77.), ill. Jefferson (12.), Arteaga (82. – 11-esből)

Nehezen indult a Ferencváros harmadik, egyben utolsó beleki edzőmérkőzése a horvát élvonal harmadik helyén telelő Hajduk Split ellen. A nagy iramban és letámadással kezdő dalmátok alig több mint tíz perc elteltével megszerezték a vezetést: Nagy Ádám rosszul adta haza a labdát, így nehéz helyzetbe hozta Dibusz Dénest, aki egy kis tétovázás után Jeffersonhoz passzolt, a brazil játékos pedig harminc méterről, gondolkodás nélkül az üresen maradt kapuba ívelt. 0–1

A horvátok gólja felrázta Thomas Doll addig kicsit álmosan játszó csapatát, aminek a 20. percben lett meg az eredménye. Dibusz előrevágott labdája után Christian Ramírez remek ütemben ugratta ki Radó Andrást, aki tíz méterről a kapus mellett a hálóba passzolt (1–1). Mindössze öt perccel az egyenlítő találat után már a vezetést jelentő gólnak örülhetett a zöld-fehér csapat. Egy szépen felépített jobb oldali akció végén Emir Dilaver adot laposan középre, ahol a remek ütemben érkező Varga Roland öt méterről a kapu jobb alsó sarkába vágta a labdát. 2–1

A második félidőben mindkét vezetőedző sokat cserélt, így a meccs színvonala is elmaradt az első negyvenöt percben látottaktól. A horvátok többet birtokolták a labdát, helyzeteket azonban nem tudtak kialakítani, így a félidőben beálló Jova Leventének nem akadt sok védenivalója.

Ellenben az utolsó tizenöt percbe érve a Ferencváros eldöntötte a találkozót. A 76. percben Busai Attila ugratta ki remekül Florian Trinkst, aki először tizenhárom méterről a kapusba, majd öt méterről az üres kapuba lőtte a labdát, megszerezve csapata harmadik, saját maga első gólját a Ferencváros mezében (3–1). A német középpályás gólja után alig telt el egy perc, a zöld-fehérek újra betaláltak: az előző támadásnál gólpasszt adó Busai Attila Roland Lamah bal oldali beadását passzolta közelről a kapuba. 4–1

A mérkőzés hajrájában még Dilaver kezezését követően a horvátok büntetőt kaptak, amelyet Manuel Arteaga magabiztosan értékesített, ez azonban már csak a szépítésre volt elegendő, így a Ferencváros 4–2-es győzelmével szép emlékekkel búcsúzhat Belektől.

90. perc: Véget ért a mérkőzés, az FTC 4–2-re legyőzte a Hajduk Splitet.
85. perc:
Basic távoli lövése elkerülte Jova kapuját.
82. perc:
A tizenegyest Arteaga magabiztosan a kapu közepébe lőtte. 4–2
82. perc:
A szögletet követően Dilaver kezére pattant a labda, amiért a Hajduk Split büntetőt, a bosnyák védő pedig sárga lapot kapott.
81. perc: Jova
nagy vetődéssel szögletre tolta Roguljic jobb alsóba tartó lövését.
77. perc:
Alig telt el egy perc, az FTC újra betalált. Az imént gólpasszt adó Busai Attila Lamah bal oldali beadását továbbította közelről a kapuba. 4–1
76. perc:
Busai ugratta ki remekül Florian Trinkst, aki először tizenhárom méterről a kapusba, majd öt méterről az üres kapuba lőtte a labdát. 3–1
74. perc:
Csukics ugratta ki pontosan Busait, aki Ramíreznek passzolt, ő azonban lesen volt.
71. perc:
Hármat cserélt az FTC: Nagy Dominik, Radó András és Stanislav Sesták helyére Busai Attila, Vladan Csukics és Lakatos István állt be.
69. perc:
Pejic beadását Leandro becsúszva rúgta szögletre, amiből nem alakult ki veszély Jova kapujánál.
68. perc:
Ramírez kiugratása után Nagy Dominikot állították meg lesen.
66. perc:
Megvan az első sárga lap a Fradinál is, a frissen beállt Trinks kapta.
65. perc: Hajnal
lőtt kapura huszonöt méterről, ez azonban nem okozott gondot a horvát kapusnak.
64. perc: Milovic
is besárgult, miután folyamatosan reklamált a játékvezetőnél.
63. perc: Tudor
vágta fel hátulról Hajnalt, amiért sárga lapot kapott.
61. perc: Nagy Ádámot
a télen igazolt Florian Trinks váltotta a pályán.
59. perc: Hajnal szabálytalansága után kisebb kakaskodás alakult ki a félpályánál, végül azonban sikerült megnyugtatni a kedélyeket.
58. perc: Tudor kevergetett Leandro mellett, aki szögletre mentett a horvát játékos elől.
55. perc:
Tíz perc elteltével többet birtokolta a labdát a Hajduk Split, helyzetet azonban nem tudtak kialakítani Jova Levente kapuja előtt.
50. perc: Leandro felé szállt a beívelés, a védő azonban nem tudta kapu felé irányítani a labdát.
49. perc:
Hajnal egy szép passzal hozta helyzetbe Sestákot, aki elől szögletre mentettek.
47. perc:
Sesták ívelt középre a jobb oldalról, a horvátok kapusa azonban magabiztosan megfogta a labdát.
46. perc:
A szünetben négyet cserélt Thomas Doll: Dibusz Dénes, Michal Nalepa, Gera Zoltán és Varga Roland nem folytatta a mérkőzést, helyükre Jova Levente, Leandro, Hajnal Tamás és Roland Lamah érkezett.
46. perc: Elkezdődött a második félidő, a horvátok hozták játékba a labdát.

45. perc: Véget ért az első félidő, negyvenöt perc után 2–1-re vezetett a Ferencváros.
42. perc: Maloku
esett el Sesták szorításában a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.
40. perc:
A mérkőzés első sárga lapját Marko Bencun kapta.
39. perc: Sesták kereste Vargát egy indítással, azonban a szlovák támadó labdáját a horvátok kapusa szerezte meg.
37. perc:
Radót állították meg lesen.
35. perc: Újra Varga húzta meg a jobb oldalon, ám beívelését nem tudta kapu felé irányítani Sesták.
34. perc: Varga jobb oldali beadását Milovic vágta ki szögletre, a sarokrúgásból azonban nem alakult ki helyzet.
33. perc:
Dibusz ölelt magához egy ötösön belülre beívelt szabadrúgást.
31. perc: Varga próbálta kiugratni Sestákot, ám az utolsó horvát védőben elakadt a labda.
30. perc: Bencun rázta le magáról a védőjét, majd tizenöt méterről lőtt, de Dibusz oldalra tudta ütni a labdát.
25. perc:
Egy szépen felépített jobb oldali akció végén Dilaver passzolt középre, ahol a remek ütemben érkező Varga Roland öt méterről a kapu jobb alsó sarkába vágta a labdát. 2–1
20. perc:
Dibusz előrevágott labdája után Ramírez remek ütemben ugratta ki Radó Andrást, aki tíz méterről, a kapus mellett a hálóba passzolt. 1–1
19. perc:
Sesták bal oldali beadását fejelték fel a magasba a védők, majd a lövésre készülő Nagy Ádám elől is mentettek.
18. perc: Nalepa indította Nagy Dominikot, de a spliti védők szerelték.
15. perc: A gól után valamelyest visszább húzódott a horvát együttes, így a Ferencváros birtokolta többet a labdát.
12. perc:
Nagy Ádám rosszul adta haza a labdát, így nehéz helyzetbe hozta Dibuszt, aki egy kis tétovázás után Jeffersonhoz passzolt, a brazil játékos pedig harminc méterről, gondolkodás nélkül az üresen maradt kapuba ívelt. 0–1
10. perc:
Susic szabadrúgását fogta meg könnyedén Dibusz.
7. perc: A bal oldalon Ramírez indította hosszan Sestákot.
5. perc:
Nalepa egy higgadt megoldással Dibuszhoz fejelt egy hosszan előrevágott horvát indítást.
4. perc: Milic tüzelt tizenhat méterről, labdája azonban elszállt Dibusz kapuja felett.
2. perc: Ramírez szerelte remekül ellenfelét az alapvonal közelében.
1. perc: Kis csúszással , de elkezdődött a mérkőzés. A Ferencváros indította útjára a
labdát.

A szintén Belekben edzőtáborozó Békéscsaba szakmai stábjának egy része a helyszínen tekinti meg a meccset.

Az ellenfél a kilencszeres jugoszláv, majd hatszoros horvát bajnok Hajduk Split, amely jelenleg az éllovas Dinamo Zagrebtől hat ponttal lemaradva a tízcsapatos horvát élvonal harmadik helyén áll.

Thomas Doll csapata a harmadik, egyben utolsó beleki edzőmérkőzésén lép pályára. A Ferencváros a törökországi edzőtáborában eddig lejátszott két találkozóján előbb a német másodosztályú Paderborntól kapott ki 1–0-ra, majd a Guzmics Richárdot is soraiban tudó krakkóo Wislával végzett 2–2-es döntetlenre.

KÖSZÖNTJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FERENCVÁROS–HAJDUK SPLIT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN! HAMAROSAN KEZDŐDIK A TALÁLKOZÓ!

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:
Florian Trinks (német, Greuther Fürth – Németország)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Holman Dávid (Lech Poznan – Lengyelország)
Az utánpótlásból felkerültek/ profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Kamil Bednarski (német, SC Wiedenbrück – Németország), Otigba Kenneth (magyar-nigériai, Heerenveen – Hollandia), Tomás Pekhart (cseh, Ingolstadt – Németország)
Távozók:Kurucz Péter (szabadon igazolható, érdeklődnek iránta: Kisvárda), Haraszti Zsolt (Videoton FC), Holman Dávid (DVSC)
Kölcsönbe távozók: Csilus Ádám (Soroksár), Haris Attila (Soroksár), Kunsági Roland (Soroksár)
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz: –
Távozhatnak/ érdeklődnek irántuk:Nagy Dominik (DVTK), Popov Patrik (Soroksár)

A FERENCVÁROS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 20–30.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 13.: FTC–Bonyhád 17–0 (Varga R., Sesták 3-3, Busai, Lamah, Dragóner F. 2-2, Gera, Hajnal, Leandro, Csukics, öngól)
Január 16.: FTC–Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 2–0 (Nagy D., Kárász)
Január 23., Belek: Paderborn (német II.)–FTC 1–0
Január 26., Belek: Wisla Kraków (lengyel)–FTC 2–2 (Varga R., Nagy D.)
Január 29., 14.00, Belek: Hajduk Split (horvát)–FTC 2–4
Február 4., 14.00: FTC–DVSC