A Ferencváros nem bírt szlovén másodosztályú ellenfelével

B. L.B. L.
2020.07.27. 10:45
A Ferencváros a Haladás elleni 2–2-es rajt után utolsó mérkőzésén is 2–2-re végzett (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe, archív)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Ferencváros nemzetközi felkészülési mérkőzésen 2–2-es döntetlent játszott az NK Drava Ptujjal. A magyar bajnok hamar vezetést szerzett a szlovén másodosztályú együttes ellen az első ausztriai edzőtábor utolsó mérkőzésén, de a rivális fordítani tudott, mielőtt Mikalaj Szihnyevics egyenlített.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FTC–NK Drava Ptuj (szlovén, II.) 2–2 (1–2)
FERENCVÁROS: Bogdán (Gróf, 32.) – Botka, Blazic, Dvali, Civic – Somália, Haratin – Varga R., Katona, Heister (Skvarka, 32.) – Boli. 2. félidő:Gróf – Lovrencsics, Frimpong, Iyinbor, Csontos – Sigér, Skvarka – Isael, Katona, Ramadan – Szihnyevics.Vezetőedző: Szerhij Rebrov
G: Blazic (3.), Szihnyevics (67.), ill. Kacinari (11.), Malik (39.)
Forrás:fradi.hu

A várakozásoknak megfelelően a magyar csapat kezdett támadólag, az ezúttal balszélsőként játszó Heister különösen aktívnak bizonyult, hamar jött is a vezetés a beadása után Blazic fejesével (1–0).

Az már meglepőbb volt, amikor a 18 éves AaronKacinari átlövésével a 11. percben egyenlítettek a szlovénok (1–1), majd negyedórával később előbb Heister, majd Bogdán került a középpontba, előbbi lövése a lécről a gólvonal mögé pattant, mégsem ítélt gólt a játékvezető, utóbbi pedig nagyot védett pillanatokkal később a másik kapunál.

Bő fél óra után érkezett Gróf a kapuba, a 39. percben így már az ő hálóját vették be a szlovénok, ezúttal Malik volt eredményes. A magyar csapat lehetőségei rendre centikkel célt tévesztettek – legközelebb Varga Roland kapufájánál jár a második találathoz –, vagy pedig a gólvonalról mentettek a védők – Katona lövésénél –, így a szünetre 1–2-vel mehetett a Fradi.

A második félidőre gyakorlatilag sorcserével jött ki a magyar bajnok, a rendkívüli hőségben sokáig nem záporoztak a lehetőségek.

A játékrész közepén aztán Szihnyevics fejesével egyenlített a Fradi, de ezt követően újabb gól már nem jött össze, sőt Grófnak több bravúrt is be kellett mutatnia hátul.

A Ferencváros így keretbe foglalta a felkészülését, 2–2-es döntetlennel kezdett, azzal is zárt.

A FERENCVÁROS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: július 17–27., Bad Radkersburg (Ausztria)
Július 21.: FTC–Haladás (NB II) 2–2 (Szánthó, Ramadan)
Július 22.: FTC–MFK Frydek-Místek (cseh, III.) 9–0 (Boli, Szánthó 3-3, Nguen 2, Ramadan)
Július 26.: FTC–NK Brezice (szlovén, II.) 4–0 (Nguen, Katona B., Skvarka, Szihnyevics)
Július 27.: FTC–NK Drava Ptuj (szlovén, II.) 2–2 (Blazic, Szihnyevics)

PERCRŐL PERCRE.

94. Véget ért a mérkőzés.
93. BRAVÚR! Ramadanlövését védte a kapus, a kipattanót Skvarka lőtte vissza Isaelnek, de nem tudott utóbbi a kapuba találni.
90. Isael passza után Szihnyevics a kapusba lőtt.
90. ZICCER! Egy az egyben vitték Grófra a labdát, de a kapus hárítani tudott.
88. Lovrencsics középre adása Ramadannak kissé magas volt.
85. Grófnak kellett nagyot védenie a veszélyes szlovén helyzetnél.
83. Lovrencsics centerezését pedig Szihnevics elől húzzák le.
83. Gróf húzott le egy veszélyes beadást.
80. Lovrencsics középre lőtt labdáját Szihnyevics elől mentik.
76. Újabb ivószünet a nagy hőségben.
75. Isaelt vágták fel a 16-os előterében, szabadrúgás.
67. EGYENLÍTETT A FRADI! Skvarka szöglete után Szihnyevics fejelt a kapuba. 2–2
62.
Ivószünet.
61. Frimpongot buktatták, szabadrúgás.
57. Lovrencsics indítása után Isaelt szerelték, a szöglet után nincs veszély.
55. Katona csele után Ramadan beadását Szihnyevics fölé bólintotta.
53. Isael szöglete után Iyinbor fejelt kevéssel mellé.
52. Skvarka játszott Lovrencsicsnek, akinek a centerezését blokkolták a védők.
50. Ezúttal Grófnak kellett kifutnia egy felívelt labda miatt, ő is tisztázni tudott.
46.A Fradi a folytatásban a Gróf – Lovrencsics, Frimpong, Iyinbor, Csontos – Sigér, Skvarka – Isael, Katona, Ramadan – Szihnyevics tizeneggyel játszik.
46. Folytatódik a mérkőzés.

A Fradi a szünetben bejelentette Adnan Kovacevic szerződtetését.
45+3. Véget ért az első játékrész.
45+1. Varga szöglete után Katona lövését a gólvonalról mentették a védők, Somália ismétlése fölé szállt.
41. KAPUFA!Varga Roland távoli lövéssel próbált túljárni a kapus eszén, de a kapufa kisegítette a riválist.
39. FORDÍTOTT AZ NK DRAVA PTUJ!A beadás után pattogó labdára Malik csapott le és a bal alsóba lőtt. 1–2
37. Civic bal oldali beadása után Somália elé került a labda, centikkel lőtt mellé.
34. Botka indítása után Katona lőtt kapásból, a kapus hárítani tudott.
32. Kettőt cserél a Fradi, Bogdán helyére Gróf állt a kapuba, a nagyon aktív Heistert pedig Skvarka váltja.
28. Civic ívelt Boli felé, utóbbi viszont szabálytalanul próbált meg túljutni a védőjén.
26. BOGDÁN! Ezúttal az ellenfél veszélyeztetett, a hazatérő kapusnak nagyot kellett védenie.
25. NINCS GÓL! Heister első lövését blokkolták a védők, a kipattanót rávágta, a lécről a gólvonal mögé vágódott, de a játékvezető nem ítélt gólt.
20. Hosszú indítás a riválistól, Bogdán kapujából kifutva tisztázott.
19. Blazic indítása lett kissé hosszú Vargának, így nincs helyzet.
16. Alig negyedóra játék után itt az ivószünet.
11. EGYENLÍTETT A SZLOVÉN CSAPAT.A csupán 18 éves Aaron Kacinari szánta el magát távoli lövésre, a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. 1–1
8. Katona játszott a jobb oldalán érkező Botkához, a felfutó hátvéd beadása kissé magas lett ugyanakkor Varga Rolandnak.
6. Heister nagyon él előretolt szerepkörében, szépen futott lyukra, de centerezése ezúttal a védők zsákmánya lett.
3. VAN VISZONT GÓL! Heister bal oldali beadása után Blazic fejelt hat méterről könnyedén a kapuba. 1–0
2. Heister esett el a büntetőterületen belül védője mellett, de nincs tizenegyes.
1. Elkezdődött a Ferencváros felkészülésének utolsó mérkőzése.
A magyar bajnok a Bogdán – Botka, Blazic, Dvali, Civic – Somália, Haratin – Varga R., Katona, Heister – Boli tizeneggyel áll fel.
A Ferencváros a negyedik felkészülési mérkőzését játssza ausztriai edzőtábora során, a Haladás elleni döntetlent követően 9–0-ra legyőzte cseh harmadosztályú riválisát, majd vasárnap 4–0-ra legyőzte a szlovén második ligában 16. helyen végző NK Brezicét. Ezúttal a ligában 11. helyen záró NK Drava Ptuj lesz az ellenfél. A találkozó a fradi.hu tudósítása alapján készül.