Kilencszer talált be a Ferencváros a második edzőmeccsen

R. Gy.R. Gy.
2020.07.22. 15:16
A Ferencváros jól megszórta a Frydek-Místeket (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
A Ferencváros labdarúgócsapata folytatta felkészülési mérkőzéseinek sorát, ezúttal a cseh harmadosztályú Frydek-Místek volt az ellenfél, és a magyar bajnok gólzáporos győzelmet aratott.

FELKÉSZÜLÉS
FTC–MFK Frydek-Místek (cseh, III.) 9–0
Ferencváros:
Dibusz – Lovrencsics, Frimpong, Dvali, Csontos – Somália, Sigér – Isael, Skvarka, Varga R. – Ramadan. 2. félidő: Bogdán – Botka, Blazic, Iyinbor, Heister – Haratin, Csonka – Szánthó, Katona B., Nguen – Boli.
Gólszerző: Ramadan (26.), Boli (46., 56., 78.), Szánthó (59., 66., 75.), Nguen (64., 83.)

Ausztriában edzőtáborozik a Ferencváros, és a keddi, Haladás elleni edzőmeccs (2–2) után a cseh harmadosztályú Frydek-Místek volt az ellenfél. Az első félidőben szinte kizárólag a Fradi támadott, de különösebb eredmény nélkül, mert a távoli lövések vagy elkerülték a kaput, vagy a csehek kapusa védett.

A 26. percben tört meg a jég, amikor Ramadan révén sikerült megszerezni a vezetést, ám a félidő hátralévő részében több gól nem született, és különösképpen nem is villogott a magyar bajnok.

A szünetben sort cserélt Szerhij Rebrov, és ez a csapat már jóval sikeresebbnek bizonyult. Valósággal potyogtak a gólok, ebben a játékrészben nyolcszor is betalált a Fradi. A csehek lényegében egyáltalán nem tudtak komolyabb ellenállást kifejteni, így triplázhatott Szánthó és Boli, de Nguennek is sikerült két gólt szereznie. 9–0

Ezzel a könnyed átmozgatással a második edzőmeccsét győzelemmel zárta a Ferencváros, amely vasárnap lép legközelebb pályára a szlovén másodosztályú Radomlje ellen.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+1. perc: Vége a meccsnek, gólzáporral nyert a Fradi. 9–0
85. perc: Boli
megint lőtt egy gólt, de ezúttal lesről.

83. perc: ITT A KILENCEDIK! Nguen duplázott, miután egyedül vihette a labdát a kapusra, de nem hagyta, hogy védjen Bárta, a bal alsóba gurított. 9–0
78. perc: BOLI SEM AKART LEMARADNI, Ő IS HÁROMNÁL TART! Jobb oldali szöglet után Iyinbor fején megcsúszott a labda, éppen Haratin elé, aki Bolihoz játszott, a csatár pedig könnyedén lőtte be a nyolcadikat. 8–0
75. perc: GÓL! MEGVAN SZÁNTHÓ MESTERHÁRMASA! Botka indításával roboghatott középen Szánthó, aki elfektette a kapust, majd a kapuba gurított. 7–0
72. perc:
Ivószünet.
69. perc: Heister lövése ment nem sokkal fölé.
69. perc: Szánthó lövését mentették a védők, a szöglet után Haratin lövését védte bravúrral a kapus.
68. perc: KAPUFA! Nguen nagy helyzetből lőtt, a kapufa mentett.
66. perc: EZ MÁR HAT! Ezúttal Szánthó került ziccerbe, és nem is hibázta el, a jobb alsót választotta. 6–0
64. perc: GÓÓÓÓL! BENT VAN AZ ÖTÖDIK. Heister adott be balról laposan Szánthó megint érkezett, de most inkább Nguen elé tette a labdát, aki könnyedén lőtte be az ötödiket. 5–0
63. perc: Boli
jó csellel került helyzetbe, de aztán rontott.
62. perc: Szánthó ezúttal éles szögből próbálkozott, az oldalháló lett a végállomás.
59. perc: KINYÍLT A GÓLZSÁK! Ezúttal Haratin ívelését figyelhettük, akinek a beadására érkezett Szánthó, és ballal a jobb alsóba lőtt. 4–0
56. perc: GÓÓÓL! BENT VAN A HARMADIK! Nguen indította remekül Bolit, aki helyzetbe hozta magát, és már csak a kapussal állt szemben. Az elefántcsontparti támadó ballal alápörgetett a labdának, amely a hálóba hullott. 3–0
51. perc: Szánthó
hiába lőtt gólt, a bíró úgy ítélte meg, hogy lesről tette. Amúgy határeset volt...
47. perc: És kis híján megvolt a harmadik is! Nguen csente el a kapus kezéből kiperdülő labdát, megcsinált egy esernyőcselt, majd mellé pörgetett.
46. perc: GÓÓÓÓÓL! Máris növelte előnyét a Ferencváros! Heister ment le az alapvonal közeléig, visszagurított, az érkező Boli pedig a léc alá lőtt. 2–0
46. perc:Elkezdődött a második félidő.

Sort cserélt a szünetben a Fradi. Így folytatja: Bogdán – Botka, Blazic, Iyinbor, Heister – Haratin, Csonka – Szánthó, Katona B., Nguen – Boli.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Vége az első félidőnek, vezet a Ferencváros. 1–0
45. perc:
Eseménytelen időszak után Lovrencsics akadályozott meg egy frydek-místeki támadást.
32. perc: Skvarka adta be a szögletet balról Ramadan fejese viszont nem találta el a kaput.
28. perc: Csontos is meglendítette a lábát, és a lövés nem sokkal ugyan, de mellé ment.
26. perc: GÓÓÓÓÓL! VEZET A FERENCVÁROS! Nem szabadult fel a cseh kapu, a kavarodásból Ramadan eszmélt a leggyorsabban, és a bal felsőbe vágta a labdát. 1–0
26. perc: Skvarka labdájával Varga került óriási gólhelyzetbe, de hiába állt csak a kapussal szemben, elpuskázta a lehetőséget.
26. perc: Lovrencsics újabb lövése a kapu mellett zúgott el.
23. perc: Ivószünet.
21. perc: Ramadan mutatott be egy szép cselt, ballábas lövését Bárta bravúrral mentette.
20. perc: Isael húzott egy csellel középre, majd ballal a kapu fölé lőtt.
17. perc: A megítélt szabadrúgást Varga tette kapura, Bárta kivédte.
16. perc: Literák buktatta Somáliát egy sárgáért.
16. perc: Ez már közel volt... Sigér indításával Ramadan tört előre, majd élesen középre játszott, éppen Sigér elé, akitől a labdát kapta, csakhogy a frydek-místeki védők ezúttal is mentettek.
14. perc:Az első cseh helyzetecskét Frimpong akadályozta meg azzal, hogy szögletre mentett.
13. perc: Lovrencsics is kedvet kapott a lövéshez, de egy védőről lepattant a labda, éppen Ramadan elé, aki 20 méterről rápörkölte, Bárta védett.
10. perc: Sigér próbálkozott messziről, nem is ment sokkal fölé a labda.
9. perc: Támadott a Ferencváros, Lovrencsics ívelte be jobbról a labdát, de a védők ezúttal is takarítottak.
3. perc: Egy szögletből veszélyeztethetett volna a Ferencváros, de Varga beadását kifejelték a védők.

1. perc: Elkezdődött a találkozó.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! A Ferencváros szerdán a második felkészülési mérkőzését játssza le, kedden 2–2-es döntetlenre végzett az NB II-es Haladással. A közvetítés a fradi.hu tudósítása alapján íródik.

A FERENCVÁROS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: július 17–27., Bad Radkersburg (Ausztria)
Július 21.: FTC–Haladás (NB II) 2–2 (Szánthó, Ramadan)
Július 22., 15.30: FTC–MFK Frydek-Místek (cseh, III.)
Július 26., 17.00: FTC–NK Radomlje (szlovén, II.)
Július 27., 11.00: FTC–NK Drava Ptuj (szlovén, II.)

Afradi.humegjegyzi, a kezdési időpontok változhatnak.

NYÁRI JÁTÉKOSMOZGÁS A FERENCVÁROSNÁL
Érkezők:Bogdán Ádám(Hibernian – Skócia, szabadon igazolhatóként),Myrto Uzuni(albán, NK Lokomotiva – Horvátország),Olekszandr Zubkov(ukrán, Sahtar Doneck – Ukrajna, kölcsön után végleg)
Kölcsönbe érkezők:

Kölcsönből visszatérők:Bőle Lukács(ZTE FC)
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek: Nagy Zoltán Olivér, Kovács Marcell, Redzic Damir
Kiszemeltek:Roko Baturina(horvát, Dinamo Zagreb – Horvátország, legutóbb kölcsönben NK Bravo – Szlovénia),Veljko Birmancsevics(szerb, FK Csukaricski – Szerbia),Marjan Sved(ukrán, Celtic – Skócia)
Távozók:Davide Lanzafame(olasz, Bp. Honvéd, kölcsön után végleg),Leandro(brazil-magyar, FTC II),Otigba Kenneth(szabadon igazolható),Silye Erik(mezőkövesdi kölcsön után Vasas)
Kölcsönbe távozók:
Kölcsönből visszatérnek klubjukhoz:Gastón Lódico(argentin, Club Atlético Lanús – Argentína)

Távozhatnak/érdeklődnek irántuk:Bőle Lukács(ZTE),Csonka András(ZTE FC),Mikalaj Szihnyevics(fehérorosz)