nemzetisport.hu 2014.07.05 19:27 Frissítve: 2014.12.31 01:17

Felkészülés: az NB I újonca kikapott az ukrán El-résztvevőtől

A labdarúgó NB I rajtjára készülő Dunaújváros felkészülési mérkőzésen Szlovéniában egygólos vereséget szenvedett az Európa-liga-résztvevő ukrán Zorja Luhanszktól.

A néhány perces késéssel kezdődő mérkőzésre rányomta a bélyegét az időjárás. A jégesővel áztatott talaj a második félidőben ellehetetlenítette a kombinatív játékot, így inkább a küzdelem dominált. Igaz, a hőmérsékletre nem lehetett panasz, ideális futballidőben, 20 fokban feszültek egymásnak a csapatok.

A találkozó egyetlen gólját a második félidő elején az ukránok 22 esztendős támadója, a Sahtar Donyeck-nevelésű Pilip Budkivszkij szerezte.

A felkészülés kezdete: Június 19.
Edzőtábor: Ausztria (St. Lambrecht), június 29–július 5.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 25.: FTC–Dunaújváros PASE 1–1 (Lauth, ill. Jakab)
Június 29., Barkóc (Bakovci, Szlovénia): NK Maribor (szlovén)–Dunaújváros PASE 5–0
Július 3., St. Lambrecht: NK Zadar (horvát)–Dunaújváros PASE 1–1
Július 5., Rendek (Liebing): Zorja Luhanszk (ukrán)–Dunaújváros PASE 1–0

2019.05.17 18:26:39

Labdarúgó NB I MALONYAI PÉTER

Baróti megfosztotta a vb-szerepléstől, Göröcs mégis hajlandó volt vele együtt dolgozni Újpesten.

2019.05.20 10:53:26

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Herczeg nem beszélt a jövőjéről, Horváth szerint a vezetőségen múlik a folytatás – mestermérlegek.

2019.05.19 15:41:01

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT

Nagyon gyengén futballozott a bronzéremre hajtó Újpest, ziccereket kihagyva is három gólig jutott a DVTK.

2019.05.19 15:42:11

Labdarúgó NB I BERECZKY ATTILA

Szécsi Márk duplázott, Herczeg András csapata fél óra alatt három gólt lőtt a Nagyerdei Stadionban.

2019.05.19 15:39:59

Labdarúgó NB I ZOMBORI ANDRÁS

A Honvéd győzelmével a negyedik helyre ugrott az utolsó fordulóban, az MTK kiesett.