Felkészülés: a DVSC csak kapufáig jutott a második meccsen

2016.01.23. 15:53
A DVSC két meccset játszott – egyszer nyert, egyszer nem (Fotó: dvsc.hu)
Hét NB I-es együttes játszott felkészülési mérkőzést szombaton. A DVSC-Teva egyszer győzött, egyszer kikapott, a Budapest Honvéd és a Vasas négy gólt vágott, a Paks és a Békéscsaba kevesebbel nyert. A Ferencváros és az Újpest meccséről ide kattintva olvashat!

DVSC–ZEMPLÍN MICHALOVCE

Kondás Elemér együttese két meccset játszott szombaton a nagymihályi csapat ellen az Oláh Gábor utcai műfüves pályán, s amíg a Loki az elsőt a Ferencvárostól szerződtetett Holman Dávid, illetve Horváth Zsolt góljával 2–0-ra megnyerte, a második találkozót 2–0-re elvesztette.

A DVSC beszámolója szerint a pénteken aláíró Holman Dávid jól érkezett Varga József beadására, és a kapust megelőzve a kapuba perdített. A hazai gárda fölényben futballozott, és a fordulást követően növelte az előnyét: Adamo Coulibaly kiugratta a védők közül kilépő Horváth Zsoltot, aki ballal a bal felsőbe helyezett. Újabb gól nem született, a DVSC így 2–0-ra nyert.

A második találkozón a Debrecen több helyzetet dolgozott ki, mint ellenfele, ám gólt nem szerzett. A Michalovce a második félidőben két perc leforgása alatt kétszer betalált, míg a DVSC Bódi Ádám révén csak kapufáig jutott a folytatásban.

DVSC–ZEMPLÍN MICHALOVCE (Nagymihály; szlovák) 2–0 (1–0)
Oláh G. műfű. Vezette: Nagy R.
DVSC: Verpecz (Deczki, 78.) – Lázár P., Szatmári, Mészáros N. (Kinyik, 69.), Barna – Bereczki, Varga J. (Ludánszki, 63.), Holman, Horváth Zs. (Kertész, 63.) – Tisza, Coulibaly
G: Holman (35.), Horváth Zs. (47.)

DVSC–ZEMPLÍN MICHALOVCE (Nagymihály; szlovák) 0–2 (0–0)
Oláh G.
műfű. Vezette: Mucsai
DVSC: Radosevic – Nagy Z. (Kinyik, 68.), Brkovics, Máté P., Korhut – Bódi, Jovanovic, Szakály P., Ferenczi J. – Kulcsár T. (Sándor T., 72.), Sidibe (Kertész, 65.)
G: Hamulac (55.), Nworah (57.)
Forrás: dvsc.hu

A DVSC-TEVA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 4.
Külföldi edzőtábor:
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 16.: DVSC–Gaz Metan Medias (Medgyes; román II.) 1–1 (Szatmári)
Január 16.: DVSC–Gaz Metan Medias (Medgyes; román II.) 3–2 (Szakály, Bódi, Kulcsár)
Január 23.: DVSC–Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 2–0 (Holman, Horváth Zs.)
Január 23.: DVSC–Zemplín Michalovce (Nagymihály; szlovák) 0–2
Január 30., 12.00: Videoton–DVSC
Február 4., 14.00: FTC–DVSC

A Honvéd négy gólig meg sem állt a Siófok ellen (Fotó: honvedfc.hu)

BUDAPEST HONVÉD–SIÓFOK

A kispestiek a negyedik felkészülési mérkőzésüket is megnyerték, a másodosztályú Siófoknak négyet vágtak Marco Rossi tanítványai. Dusan Vasziljevics kétszer, Holender Filip és Nagy Gergő egyszer-egyszer talált be. A télen szerződtetett Eppel Márton az első játékrészben volt pályán, Nagy Sándor pedig a második félidőben védte a Honvéd kapuját. Dark Kadima Kabangu sérülés miatt nem állt csapata rendelkezésére.

BUDAPEST HONVÉD–SIÓFOK 4–1 (2–0)
Bozsik-stadion, műfüves pálya, 200
néző.V:Böcskei
HONVÉD, 1. félidő:Kemenes – Baráth, Ignjatovics, Bobál D., Szilágyi L. – Hidi, Vasziljevics – Ikenne-King, Gazdag, Holender – Eppel.2. félidő:Nagy S. – Lovric, Ignjatovics, Bobál D. (Fehér I.), Szilágyi L. (Kovács D.) – Botka, Nagy G., Kamber, Holender – Youla, Eppel (Constantinescu)
SIÓFOK:Filipánics (Gábor P.) – Baksa (Rusvai), Czingráber (Szilágyi Z.), Tamás L., Farkas N. (Körmendy) – Nagy D. (Kovács D.), Gál M. (Bognár B.), Futó, Gréczi (Elek B.) – Berki, Murka
G:Vasziljevics (2), Holender, Nagy G., ill. Berki

A BUDAPEST HONVÉD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

Január 13.: Bp. Honvéd–Tatabánya 5–2 (Baráth, Youla, Kovács D., Eppel, Vernes)
Január 16.: Paksi FC–Bp. Honvéd 1–3 (Kamber, Vernes – 11-esből, Constantinescu)
Január 20.:Bp. Honvéd–Bp. Honvéd-MFA 3–0 (Youla 2, Eppel)
Január 23.: Bp. Honvéd–Siófok 4–0 (Vasziljevics 2, Holender, Nagy G.)
Január 27., 12.00: Bp. Honvéd–III. Kerületi TVE
Január 30., 13.00.: Bp. Honvéd–Szigetszentmiklós
Február 6., 13.00: Bp. Honvéd–Sopron

BÉKÉSCSABA–SZPARTAK SZUBOTICA

A Békéscsaba kezdőcsapatában helyet kapott Nathan Eccleston, a Liverpool korábbi játékosa, aki próbajátékon vesz részt Zoran Szpisljak csapatánál. A 25 esztendős csatár az első félidőt töltötte a pályán, a magyar klub Facebook-oldalán vezetett online tudósításban egyszer sem említették meg a nevét.

A békéscsabai együttesben Eccleston mellett pályára lépett a három téli szerzemény, Vukasin Polekszics, Takács Péter és Matus Paukner is.

A találkozó egyetlen gólja a 81. percben született, amikor Vadász Viktor beadása után Bratiszlav Punosevac talált be.

BÉKÉSCSABA–SZPARTAK SZUBOTICA (Szabadka; szerb) 1–0
Békéscsaba:
Polekszics – Bényei, Vaskó, Guaru – Takács P., Eccleston, Birtalan, Laczkó Zs. – Piermayr, Calvente, Paukner. Cserék: Mursits, Vadász V., Fehér Zs., Damjanovics, Juhász Gy., Spitzmüller, Korudzsiev, Hudák M., Svedjuk, Punosevac, Szalai D.
G:
Punosevac (81.)
Forrás: 1912elore.hu

A BÉKÉSCSABA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Külföldi edzőtábor: Törökország (Belek), január 26. – február 5.
Január 16.: Dabas–Békéscsaba 1–0
Január 20.:Békéscsaba–Soimii Pancota (Pankota; román II.) 3–1 (Oláh L., Punosevac, Szalai D.)
Január 23., Békéscsaba–Szpartak Szubotica (Szabadka; szerb) 1–0 (Punosevac)
Január 28., Törökország: Botosani (román)–Békéscsaba
Január 30., Törökország: Lokomotiv Plovdiv (bolgár)–Békéscsaba
Február 4., Törökország: Vereja Sztara Zagora (bolgár II.)–Békéscsaba

SZIGETSZENTMIKLÓS–PAKS

Az élvonalbeli csapat az első félidő közepén Balázs Zsolt fejesével vezetést szerzett, de a hazaiak még a szünet előtt egyenlítettek Balázs Richárd révén.

A második játékrészben Bertus Lajos góljával ismét előnybe kerültek a vendégek: a paksi játékos szabadrúgása után a lesgyanús helyzetben álló csapattársak nem értek bele a labdába, amely így a kapu jobb oldalában kötött ki. A végeredményt Bartha László állította be a hajrában.

A Paks három gólt szerzett az SZTK ellen (Fotó: Koncz György)

SZTK-ERIMA–PAKS 1–3 (1–1)
Szigetszentmiklós, 50 néző.
SZTK: Vajda – Gubacsi (Puskás G.), Benkő-Bíró, Kovács J., Horváth P. (Gulyás M.) – Balázs R. (Irmes), Barna, Hevesi-Tóth, Szepessy R. – Vólent, Szabó B.
PAKS, 1. félidő: Molnár P. – Bagó, Asztalos, Szekszárdi, Báló – Kesztyűs B., Nagy R., Balázs Zs., Kővári – Bajner, Hahn. 2. félidő: Molnár P. – Kulcsár D., Gévay, Rodenbücher, Szabó J. – Papp K.– Kecskés, Bertus – Koltai, Balázs Zs., Bartha
G: Balázs R., ill. Balázs Zs., Bertus, Bartha

A PAKSI FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Külföldi edzőtábor:Törökország (Belek), január 27. – február 7.
Január 16.: Paksi FC–Bp. Honvéd 1–3 (Hahn)
Január 20.:Soroksár–Paksi FC 0–2 (Nagy R., Bagó)
Január 23.: Szigetszentmiklós–Paksi FC 1–3 (Balázs Zs., Bertus, Bartha)
Január 26., 14.30: Mosonmagyaróvár–Paksi FC
Január 29., Törökország: Jagiellonia Bialystok (lengyel)–Paksi FC
Január 31.,Törökország: Universitatea Craiova (román)–Paksi FC
Február 3.,Törökország: Dinamo Batumi (grúz)–Paksi FC
Február 6., Törökország: Sport Podbrezová (Zólyombrézó; szlovák)–Paksi FC

VASAS–SZOLNOK

Az angyalföldiek hamar kétgólos előnyre tettek szert: Remili Mohamed balról lőtt gólt, a csapatkapitány Czvitkovics Péter pedig szabadrúgásból talált be. A második félidőben is két Vasas-gól esett: Novák Csanád gólja után Vojo Ubiparip szemfülesen csapott le egy labdára, s beállította a 4–0-s végeredményt.

A Vasasban pályára lépett a Siófokról kölcsönből visszatérő Szivacski Donát, illetve a próbajátékon szereplő Kocsis Gergő. A görög Iliasz Ignatidisz nem szerepelt.

FELKÉSZÜLÉS
VASAS–SZOLNOK 4–0 (2–0)
Vasas:
Nagy G. – Preklet, Kocsis G., Debreceni, Hangya – Vida M., Czvitkovics, Nagy J. – Könyves, Pavlov, Remili. Cserék: Grúz, Romic, Pajovics, Szivacski, Vukaszovics, Adamovics, Lázok, Ubiparip, Novák, Póser, Hermány
Szolnok:
Hrabina – Villám, Kovács O., Vermes, Papp – Kenderes, Gajdos, Lőrinczy, Lengyel – Balajti, Urbin. Cserék: Ulvicki, Rokszin, Nagy I., Kánya, Polák, Pongrácz, Zvara, Tóth P., Földi
G:
Remili (3.), Czvitkovics (9.), Novák (57.), Ubiparip (63.)
Forrás: vasasfutballclub.hu

A VASAS TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

Január 16.: Vasas–Vasas II 2–5 (Pavlov 2, ill. Novák 2, Ádám M., Ignatidisz, Szivacski)
Január 20.:Vasas–Vác 1–2 (Remili)
Január 23., Lipót: Vasas–Szolnok 4–0 (Remili, Czvitkovics, Novák, Ubiparip)
Január 26., 14.30, Lipót: Vasas–Spartak Myjava (Miava; szlovák)
Január 30., 11.00: Vasas–Siófok
Január 30., 13.00: Vasas–Balmazújváros
Február 6., 11.00: Vasas–Dorog