Előzés! A Vasas legyőzte a Kozármislenyt, és az ETO-t megelőzve már második

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.04.15. 21:50
Angyalföldi öröm: a Vasas megelőzte az ETO-t és már feljutó helyen áll a tabellán (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 28. fordulójának hétfő esti mérkőzésén a Vasas a Kozármislenyt fogadta, és 2–1-es győzelmet aratott ellene, amivel a 2. helyre lépett a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
VASAS FC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 2–1 (1–1)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1271 néző. Vezette: dr. Csonka Bence (Ország Péter, Ring Kevin)
VASAS: Jova L. – Pávkovics, Otigba, Baráth B. – Hidi M. S. – Bakti (Girsik A., 84.), Berecz Zs., Urblík J. (Hinora, 64.), Doktorics (Deutsch B., 90+3.) – Holender (Radó, 64.), Tóth M. (Szalay Sz., 64.). Vezetőedző: Gera Zoltán
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke P. (Daru, 70.), Kozics, Horváth D., Füredi, Turi – Nagy E. – Molnár Á., Schuszter, Major S. (Horváth P., 54.) –  Kirchner. Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Hidi M. S. (11.), Tóth M. (59. – 11-esből), ill. Kirchner (37. – 11-esből)
Kiállítva: Horváth D. (49.)

Az ETO FC Győr budafoki veresége nagy lehetőséget teremtett a fordulót a 3. helyen kezdő Vasas számára. Az angyalföldiek úgy léphettek pályára hétfő este a Kozármisleny ellen, hogy pontszerzés esetén biztosan megelőzik győri riválisukat a tabellán, és feljutó helyre lépnek előre.

A Vasas már a 2. percben bevehette volna ellenfele kapuját, de Tóth Milán előbb Lékaiba lőtte a labdát, majd az ismétlést az oldalhálóba küldte. A 11. percben azonban már bekerült a mislenyi kapuba a labda. Gyors hazai kontra végén Berecz a 16-oson belül passzolt Hidi M. Sándorhoz, aki 11 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. A folytatásban is adódtak lehetőségek a hazaiak előtt, akik akár a mérkőzést is eldönthették volna, akkora fölényben voltak. Az első fél óra végére tért magához a Kozármisleny, a 25. percben Major lőtt a kapu fölé. A 37. percben az egyenlítés is összejött a vendégeknek. Otigba teljesen feleslegesen buktatta Kirchner Krisztiánt a 16-oson belül, a sértett köszönte a lehetőséget, és 11-esből bevette Jova kapuját.

Tóth Milánt (piros-kékben) ma sem kímélte az ellenfél (Fotó: Török Attila)

A második félidő rémálomszerűen kezdődött a vendégek számára. A 49. percben Horváth Dániel gólhelyzetben szabálytalankodott Tóth Milánnal szemben, amiért a játékvezető kiállította a Kozármisleny éppen eltiltásból visszatérő hátvédjét. Hamar kihasználta emberelőnyét a Vasas: az 59. percben ismét egy buta védelmi hibát láthattunk, de ezúttal a vendégek kapuja előtt, ami után az angyalföldiek végezhettek el 11-est, Tóth Milán pedig magabiztos ítélet-végrehajtónak bizonyult. Két perc múlva lezárhatta volna a meccset a házigazda, de Doktorics passza hosszú volt a kapu előtt üresen érkező Holendernek.

A hajrá percei tartogattak izgalmat a hazaiak számára, akik képtelenek voltak megszerezni a harmadik találatot. A tíz emberrel küzdő Kozármisleny azonban nem tudott egyenlíteni, és sorozatban második mérkőzésén szenvedett vereséget. A Vasas fontos győzelmet aratott, feljött a tabella 2. helyére, és már három pont az előnye a 3. helyezett ETO előtt. Nem dőlhetnek azonban hátra az angyalföldiek, hiszen szombaton a listavezető Nyíregyháza otthonában lépnek pályára. 2–1