Minden bejött a BVSC-nek, amely idénybeli legnagyobb különbségű győzelmét aratta a Kazincbarcika ellen

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2024.03.17. 13:51
Bacsa Patrik (kék-sárgában) találatával szerzett vezetést a BVSC (Fotó: Szűcs Attila)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a BVSC a Kazincbarcikát fogadta. A vendégek kezdésként több ziccert is elhibáztak, ami megbosszulta magát, a hazaiak ugyanis szinte minden helyzetüket kihasználták, és 3–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ
BVSC-ZUGLÓ–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–0 (2–0)
Budapest, Szőnyi út, 283 néző. Vezette: Takács Tamás (Dobos Dávid, Vrbovszki Pál)
BVSC: Csenterics – Poór (Nagy J., 59.), Vinícius, Deutsch B., Király Á. – Hidi P., Tóth K. (Szilágyi M., 89.) – Ihrig-Farkas, Mitrovics (Nwachukwu, 89.), Kelemen P. (Tóth M., 83.) – Bacsa P. Vezetőedző: Szekeres Tamás
KAZINCBARCIKA: Tóth B. – Szekszárdi M., Heil, Dobozi (Pekár L., 72.)  – Ternován, Csatári, Varga J., Kártik (Ádám F., 72.), Süttő (Kurdics, 38.) – Pethő (Vincze D., 83.), Pinte P. (Gante, 72.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Bacsa P. (12.), Ihrig-Farkas (33.), Mitrovics (65.)
Szekeres Tamás: – Voltak a meccsnek fordulópontjai, amelyekből mi jöttünk ki jobban – ideje volt, hogy így alakuljon, mert korábban az ellenfeleink jöttek ki ezekből a szituációkból jobban. Végre a csapat a tudásának megfelelően játszott, és jól használta ki a helyzeteit. Először ment a pulzusom százhúsz alá…
Csábi József: – A nehéz talajon az első tíz percben kivégezhettük volna az ellenfelet, utána azonban megváltozott minden. Érthetetlen az idegenbeli teljesítményünk, nagy kérdőjel ez a játék előttem is. Jól jön a szünet, lesz dolgunk a szakmai stábbal, rendezni kell a sorokat.

Szekszárdi Milán (sárgában) nem tudta megakadályozni a BVSC támadásait (Fotó: Szűcs Attila)

Verőfényes napsütés és csípős, hideg szél fogadta azokat, akik vasárnap délutáni programként kilátogattak a Szőnyi útra, hogy a helyszínen tekintsék meg a BVSC-Zugló és a Kazincbarcika NB II-es bajnoki mérkőzését.

Barcikai rohamokkal indult a mérkőzés. Előbb Kártik labdáját védte Csenterics, majd Pethő fejese szállt a kapu fölé. A 7. percben Vinícius elcsúszott, így Pinte egy az egyben mehetett kapura, de kicselezte magát a helyzetből. A hazaiaknak viszont nagy helyzet sem kellett a gólhoz, a 12. percben Kelemen lövését védte Tóth Balázs, majd a lecsorgó labdát Ihrig-Farkas középre játszotta, ahol Bacsa a kapust megelőzve a kapu közepébe emelt. A folytatásban a barcikai Pinte lehetett volna a hős, de nagyobbnál nagyobb helyzeteket hibázott el. A hazaiak ellenben második nagy helyzetüket is gólra váltották. A 33. percben Ihrig-Farkas lövése felperdült a kazincbarcikai kapusról, Süttő nagyon rosszul helyezkedett, így Ihrig-Farkas könnyedén fejelte mellőle a labdát az üresen maradó kapuba. A hajrában még Varga lövését védte Csenterics, majd Hidi is ziccert hibázott, a bizonytalanul kilépő Tóth mellett az üres kapu mellé emelt.

Ihrig-Farkas Sebestény (balra) gólt lőtt és gólpasszt adott (Fotó: Szűcs Attila)

A második félidő már nem hozta azt a pörgős játékot, amit az első. Az 55. percben megint hibázott a barcikai védelem, de a megítélt büntetőt nem tudta értékesíteni a házigazda, Hidi Patrik lövését Tóth Balázs hárította. Tíz perc elteltével azonban már Tóth sem tudott segíteni a vendégeken. A bal szélen Király iramodott meg a labdával, majd beadása után Mitrovics nyolc méterről a kapuba fejelt. A folytatásban még Gante révén szépíthetett volna a Barcika, de Csenterics kapuja ma bevehetetlennek bizonyult. A fővárosiak a 2023–2024-es bajnokságban először győztek három góllal, a kazincbarcikai csapat pedig veresége miatt még nem dőlhet hátra a középmezőnyben. 3–0