Kilenc nyeretlen meccs után újra győzött a Haladás

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.02.14. 16:51
A BVSC zsinórban negyedik idegenbeli mérkőzésén maradt nyeretlen (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 18. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Haladás hazai pályán egy tizenegyesgóllal 1–0-ra legyőzte az újonc BVSC-Zuglót.

LABDARÚGÓ NB II
A 18. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
SZOMBATHELYI HALADÁS–BVSC-ZUGLÓ 1–0 (0–0)
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 484 néző. Vezette: Bana Gergely (Horváth Zoltán, Kiss Balázs)
HALADÁS: Pálfi – Nyíri, Jagodics M., Csonka B., Tarján – Zvekanov (Szakály A., 21.), Erdei C. (Jancsó, 64.) – Horváth R. (Rétyi, 79.), Rácz B., Mohos – Kelemen M. Vezetőedző: Alekszandar Jovics
BVSC: Csenterics – Poór, Vinícius, Hesz, Király Á. – Tóth K., Rabatin – Ihrig-Farkas, Mitrovics (Hidi P., 80.), Tóth M. (Mucsányi, a szünetben) – Bacsa. Vezetőedző: Szekeres Tamás
Gólszerző: Rácz B. (62. – 11-esből)
Alekszandar Jovics: – Nem játszottunk jól, de a legfontosabb ma a győzelem volt. A játékosokon nagy az eredménykényszer, most harcoltak, küzdöttek a fiúk – megdolgoztak a győzelemért. Mindkét csapat egy hibára várt, mi kihasználtuk a lehetőségünket.
Szekeres Tamás: – Második félidei játékunk alapján nyernünk kellett volna, három ziccerünk is volt. Szereztünk egy gólt, amelyet nem adtak meg, és kaptunk egy olyan tizenegyest, ami ellen, ha játékos vagyok, olyan hevesen reklamálok, hogy utána biztosan kiállítottak volna. Ezen a mérkőzésen a játékosok hibáztak a legkevesebbet.

Nagyon eseménytelenül indult a mérkőzés, a csapatok nem diktáltak jó iramot, csak járatták a labdát. Az első lövés Jagodics Márk nevéhez fűződött a 15. percben, de ebben nem volt erő, így nem jelentett gondot Csenterics Adriánnak. Bő tíz perccel később Horváth Rajmund betalált ugyan a kapuba, a Haladás mégsem szerezte meg a vezetést, mivel a játékvezető-asszisztens lest intett – véleményes döntés volt. A BVSC továbbra sem tudott veszélyes támadásokat vezetni, a játékosai inkább néhány keményebb faulttal vétették észre magukat. A félidő hajrájában ismét Horváth Rajmund léphetett volna ki ziccerben, de a partjelző megint úgy látta, hogy lesről indult – a tévéfelvétel alapján azonban úgy látszott, mintha a hétszeres magyar válogatott Vinícius Paulo beragadt volna középen...

Lényegesen jobb második félidőt láthatott a közönség, az elején a zuglóiak voltak aktívabbak, két helyzetet is kialakítottak, és főleg a második volt veszélyes, de Nikola Mitrovics lövését védte Pálfi Donát. Aztán majdnem egyenlített a BVSC, Tóth Keve bombagólt lőtt, a lesen tartózkodó Vinícius azonban zavarta a kapust, így a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

Pár percre rá a Hali viszont érvényes gólt szerzett: Rabatin Richárd húzta ki Horváth Rajmund lábát a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Rácz Barnabás higgadtan értékesítette. Jót tett a gól a mérkőzésnek, felpörögtek a vendégek, akik hamar egyenlíthettek volna, ám Mucsányi Márk közelről a kapufát találta el. Később szintén a szünetben beálló 22 éves játékos került helyzetbe, ekkor viszont Pálfi Donát védett bravúrral. A hajrában is tovább nyomott a fővárosi alakulat, több igazi helyzetig azonban már nem jutott el, így pont nélkül maradt. A Haladás kilenc nyeretlenül megvívott bajnoki után örülhetett ismét három pontnak. 1–0