Meglepetés: nyert az Ajka Szegeden

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2024.02.11. 16:50
Ebből a helyzetből sem született szegedi gól (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a Szeged-Csanád GA az Ajkát fogadta. A vendégek meglepetésre 2–0-s sikert arattak a tavaly augusztus óta veretlen szegediek ellen.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
SZEGED-CSANÁD GA–FC AJKA 0–2 (0–1)
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1243 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Dobos Dávid, Vrbovszki Pál)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Gera N. (Papp Á., 65.), Szilágyi Z., Tóth B., Kővári (Magyar Zs., 81.) – Zuigeber, Haris, Márkvárt, Óvári (Nagy R., 71.) – Bíró B. (Nyári, a szünetben), Klausz M. (Borvető, a szünetben). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
AJKA: Szabados – Tóth G., Jagodics, Tar, Csemer – Fiáth (Babos, 84.), Csizmadia, Tajthy (Kenderes, 84.) – Zsolnai (Pantovics, 68.), Nagy M. (Szarka, 54.), Borsos F. (Sejben V., 68.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Nagy M. (22. 11-esből), Tajthy (72.)
Alekszandar Sztevanovics: – Sajnos elveszítettük a meccset, elnézést kérek a szurkolóinktól, hogy ez megtörtént. A mai nap nem a mi napunk volt. Tudtuk, hogy egyszer eljön ez a pillanat, de be kell vallani, nem érdemeltünk győzelmet, a jobb csapat nyert. A helyzeteinket kihagytuk, hibáinkat megbüntette az Ajka.
Schindler Szabolcs: – Nagyon nehéz meccs volt egy kiváló csapat ellen, amelyet alaposan feltérképeztünk. Nagyon jól sikerült a felkészülésünk az ellenfélre, kihasználtuk az adódó lehetőségeinket, és ami fontos, a téli munka után sokkal jobb állapotban vagyunk mind fizikailag, mind mentálisan. Szegeden nyerni hatalmas bravúr.

Borvető sem tudott betalálni az ajkai kapuba (Fotó: Gémes Sándor)

Már az ötödik percben feljegyezhettünk egy nagy lehetőséget: Zuigeber Ákos a kifejelt labdát 18 méterről, egyből kapura lőtte, Szabados bravúrral tolta fölé. Az Ajka érezhetően a biztonságos játékot tartotta szem előtt, míg a Szeged támadásban a sokpasszos játékot erőltette, ilyenből alakult ki az újabb szegedi veszély, de előbb Klausz Milán, majd Bíró Bence lövésébe tudtak beleérni a vendégek. Mindez előjele volt az ajkai vezetésnek, amelynél a Tóth Bence 16-oson belüli szabálytalansága után megítélt tizenegyest Nagy Mihály Krisztián váltotta gólra. A Szeged 589 játékperc után kapott ismét gólt az NB II-ben. A 43. percben megint egy távoli lövés érkezett Szabados kapujára, ezúttal Zuigeber jóvoltából, a kapus jobb kézzel bravúrral ütötte fölé a labdát.

A 72. percben jött a második vendéggól, Tajthy Tamás 16-oson belüli lövése után felpattant a labda egy védőn, és a hazai kapus felett a hálóba hullott. Ezzel a vereséggel két sorozata is megszakadt a Szegednek: egyrészt 13 veretlen mérkőzés után jött ez a kudarc, illetve hosszú idő után kapott ismét gól(oka)t. 0–2

Az Ajka minden hazai megmozdulásra figyelt (Fotó: Gémes Sándor)