Rangadót nyert Győrben a Nyíregyháza, így már tizenegy pont az előnye

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.02.26. 19:51
Kemény párharcokat hozott az ETO–Szpari rangadó (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 22. fordulójának hétfő esti rangadóján a második helyen álló ETO FC Győr a listavezető Nyíregyháza Spartacust fogadta. Beke Péter 35. percben szerzett góljára nem volt válaszuk a hazaiaknak, akik Bumba kiállítása miatt tíz emberrel fejezték be a meccset. Kuznyecov Szergej tehát vereséggel debütált az ETO kispadján.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ
ETO FC GYŐR–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0–1 (0–1)
Győr, ETO Park, 1200 néző. Vezette: Rúsz Márton (Nagy Viktor, Ország Péter)
ETO FC GYŐR: Ruisz – Kiss M. (Kovács M., 79.), Szépe, Boldor, Vianna – Boschilia (Kröhn, 66.), Tóth R. (Vingler, 86.), Bumba – Skvarka, Lukics (Csontos, 66.), Diarra. Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
NYÍREGYHÁZA: Dala – Baki, Alaxai, Gengeliczki – Vida K. (Farkas B., 67.), Toma, Kesztyűs (Sigér Á., 77.), Nagy B. – Nagy D. (Gresó, 77.), M. Ramos (Novák Cs., 77.), Beke P. (Kovácsréti, 62.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Beke P. (35.)
Kiállítva: Bumba (56.)
Kuznyecov Szergej: – Feszült mérkőzés volt, fegyelmezettséget kértem a játékosoktól, ám nem sikerült elkerülni a kiállítást. Sokat kell még fejlődni, de még lehet javítani.
Tímár Krisztián: – Nagy tétje volt ennek a meccsnek, megérdemelten nyertünk.

A vendégek kezdték támadóbb szellemben a mérkőzést, ám ez inkább csak labdabirtoklásban mutatkozott meg. Nagy Dominik távoli lövésekkel próbálkozott az első fél órában, de sikertelenül. A 35. percben aztán megszerezte a vezetést a Nyíregyháza, Nagy B. szólója után Beke Péter lőtt Ruisz kapujába.

A második félidő eseménytelen játékkal kezdődött, mígnem Bumba egy nehezen érthető szabálytalanság után a kiállítás sorsára jutott, nehéz helyzetbe sodorva a győrieket. Ezután sorra dolgozta ki helyzeteit a Nyíregyháza, Ruisz többször is bravúrral mentette meg az ETO-t az újabb góltól. A 81. és a 83. percben viszont már a győri kapus is verve volt, a labda a kapufáról pattant ki. Az egyetlen, kaput eltaláló hazai lövés Diarra nevéhez fűződik, Dala azonban hárítani tudott. A Nyíregyháza tizenegy pontosra növelte előnyét a második helyezett győriekkel szemben. 0–1

Kuznyecov Szergej vereséggel debütált az ETO kispadján (Fotó: Török Attila)

A forduló többi mérkőzéséről ide kattintva olvashatnak!