Hátrányból gyűjtötte be a pontokat az ETO a Csákvár ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.02.11. 13:52
Az előző fordulóban a BVSC legyőzte a győri együttest. (Fotó: NS Archív / Török Attila / Nemzeti Sport)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a második helyen álló ETO FC Győr a tizedik Aqvital FC Csákvárt látta vendégül. A győrieknek sikerült javítaniuk a múlt heti, BVSC elleni vereség után.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ
ETO FC GYŐR–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–1 (1–1)
Győr, ETO Park, 1348 néző. Vezette: Kovács Imre (Nagy Viktor, Ország Péter)
ETO FC GYŐR: Ruisz – Tóth R. (Vera, a szünetben), Szépe, Boldor, Vianna Diarra (Hamed, a szünetben), Vingler (Huszár M., 64.), Anton, Bumba (Kiss M., 80.) Lukics (Boschilia, 64.), Skvarka. Vezetőedző: Antonio Munoz
CSÁKVÁR: Zelizi Murka, Babós, Gregor, Nahirnij – Mészáros D. (Szalai P., 77.) Tamás N. (Baracskai R., 59.), Farkas A., Gazdag V., Fejős Á. (Juhász L., 59.) Simon A. (Nagy Z., a szünetben). Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző: Lukics (43.), Anton (53.), ill. Tamás N. (27.)
Antonio Munoz: – A kihagyott helyzetek csaknem megbosszulták magukat. A második félidőben azonban változtatni tudtunk, így nagyon fontos győzelmet arattunk.
Tóth Balázs: – Fiatal csapatunk helytállt az erős ETO-val szemben. Vezetést is szereztünk, a szünet után a fáradtság is oka volt az elkövetett hibáknak.

A felázott talajú pályán nehezen indult be a játék. Az első helyzeteket rendre beívelések előzték meg mindkét oldalon. A 27. percben vezetést szerzett a Csákvár. Fejős verte meg védőjét a bal oldalon, a beadása Ruisz teste alatt átcsúszott az érkező Tamás Nándor elé, aki három méterről nem hibázott. 0–1

A kapott gól visszavetette kissé az ETO játékát, de a félidő végén már inkább a hazaiak irányították a mérkőzést. A 42. percben Skvarka felrúgásáért büntetőt rúghatott az ETO. Noha Bumba a kapufára lőtte a tizenegyest, a kipattanó labdát Vianna jól tálalta Lukics elé, aki első győri góljával egyenlővé tette az állást. 1–1

A második félidőre mindkét vezetőedző változtatott a csapatán. A győriek a játékrész elején igyekeztek nyomás alatt tartani a csákváriakat, ami az 53. percben gólt eredményezett. Anton erős lövésével szemben Zelizi tehetetlennek bizonyult. 2–1

A szünetben csereként beálló Hamed előtt több lehetőség is adódott, ám ezekkel nem tudott élni. A Csákvár kapusa bravúrt is bemutatott a második félidőben, Boldor fejesét, majd Boschilia lövését is hárította. A 93. percben viszont már csak a kapufa segítette ki Boldor lövésénél.

Az ETO megszerezte első győzelmét 2024-ben. Szerdán a városi rivális, Gyirmót ellen lépnek pályára a zöld-fehérek egy bepótolandó mérkőzésen. Kérdés, akkor elég lesz-e a mai, Csákvár ellen mutatott játék.

Köszöntjük kedves olvasóinkat. Meglátjuk, mire megy a tavaszt meglepetésre az újonc BVSC-Zugló otthonában elszenvedett vereséggel kezdő, második ETO FC Győr az előző héten Szombathelyen döntetlent játszó, tizedik Aqvital FC Csákvár ellen.