Dobogót ér a Szeged Barcika elleni triplája

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2023.12.10. 16:50
A szegediek sokszor próbáltak létszámfölényt kialakítani (Fotó: Gémes Sándor)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a Szeged-Csanád GA a Kolorcity Kazincbarcikát látta vendégül. A Tisza-partiak magabiztos sikerükkel – továbbá a riválisok mérkőzései elhalasztásának köszönhetően – felugrottak a tabella harmadik helyére.

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–0 (2–0)
Szeged, Szent Gellért Fórum,516 néző. Vezette: Katona Balázs (Rózsa Dávid, Ring Kevin)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Gera N. (Fábiánkovits, 90.), Szilágyi Z., Nagy Zs., Kővári (Tóth B., 90.) – Haris, Nyári (Radics, 80.) – Papp Á. (Pataki, 85.), Márkvárt, Palincsár – Borvető (Könczey, 90.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
KAZINCBARCIKA: Bánhegyi – Ternován (Ádám F., 63.), Szekszárdi, Heil, Papp M., Kotula (Süttő, 78.) – Kártik – Pekár L., Csatári (Csilus T., 63.) – Kurdics (Gyurkó, a szünetben), Szabó B. (Szemere, 63.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Haris (44.), Papp Á. (45+1.), Borvető (64. – 11-esből)
Kiállítva: Palincsár (75.)
Alekszandar Sztevanovics: – Nagy kívánságunk volt, hogy sikerrel fejezzük be az évet. A meccs kezdetén az első tíz-tizenöt percben nem igazán találtuk a ritmust, aztán agresszívebbekké és kompaktabbá váltunk. A második félidőben végig kontrolláltuk a meccset, megszereztük a harmadik gólt, sőt még többször is betalálhattunk volna. Nagyon boldog és büszke vagyok, hogy így várhatjuk a karácsonyi ünnepeket. Köszönöm a szurkolóknak az egész éves biztatást.
Csábi József: – Túlzónak érzem az eredményt, hiszen amit kitaláltunk erre a meccsre, azt jól csináltuk a szünet előtti két percig, de akkor kivégeztük magunkat. Jó és élvezetes mérkőzést játszottunk, a végére viszont elfogytunk, a szűkös keret egy kicsit belefáradt az egyébként remek őszi szezonba– főleg mentálisan.

Az első öt perc alatt két szögletet végezhetett el a Kazincbarcika, ebből is látszott, hogy egyáltalán nem bekkelni érkezett Szegedre. A hazaiaknál ebben az időszakban nem igazán volt a labda, a vendégek tíz percen belül három lövéssel is próbálkozhattak igaz, a kaput egyszer sem találták el.

Tíz perc után kiszabadult a Szeged, majd szép lassan át is vette a játék irányítását. Márkvárt Dávid és Haris Attila révén két távoli lövéssel próbálkozott, a kapu azonban egyszer sem forgott veszélyben.

A 27. percben Palincsár Martin beadása után Borvető Áron érkezett bevetődve a labdára, és öt méterről belsővel a bal kapufát találta el.

A 44. percben szép góllal szerzett vezetést a Szeged, amikor Haris Attila kilőtte a bal felső sarkot, majd a hazaiak játékosa két perc múlva visszaadta az előkészítést Papp Áronnak. Utóbbi nagyon egyedül volt a 16-oson belül, és végül 10 méterről lőtt a bal sarokba, 2–0.

Ahogy az első félidőt, úgy a másodikat is jobban kezdte a Kazincbarcika, mégis megint egy hazai gól következett: Borvető értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanságért járó 11-est, 3–0.

Ezzel voltaképpen el is dőlt a meccs, annak ellenére is, hogy a 75. percben Palincsárt azonnali piros lappal kiállította a bíró. A sikerrel és azzal, hogy a Kozármisleny, valamint a Vasas nem játszott, a szegedi alakulat a harmadik helyre ugrott előre a tabellán. Ráadásul Alekszandar Sztevanovics együttese immár 12 mérkőzés óta veretlen, az előző öt bajnokiján pedig gólt sem kapott.

18. Mosonmagyaróvár 18 2 4 12 15–38 –23 10

90+3. perc: véget ért a mérkőzés.

90. perc: 3 perc a ráadás.

90. perc: Gera N. helyett Fábiánkovits, Kővári helyett Tóth B., Borvető helyett Könczey állt be.

88. perc: beadás után Papp M. csúsztatta fölé a labdát.

86. perc: Pataki rögtön elsprintelt a jobb oldalon, visszakészítette a labdát Harisnak, aki fölé lőtt.

85. perc: Papp Á. helyére Pataki érkezett.

80. perc: Nyári helyett Radics jött be.

77. perc: Ádám F. kapott sárgát.

75. perc: Palincsár kapott pirosat a szegediektől.

68. perc: 17 méteres szabadrúgáshoz jutott a Kazincbarcika, Pekár a sorfalba lőtt, az onnan felperdülő labda Papp M. elé került, aki közelről dropból fölé küldte a labdát.

64. perc: GÓÓÓÓL! A büntetőből Borvető magabiztosan, félmagasan a bal sarokba lőtte a labdát, 3–0.

63. perc: Szabó B. helyett Szemere, Ternován helyett Ádám F.,Csatári helyett Csilus T.érkezett.

62. perc: szegedi 11-es!Borvető érkezett középen Papp Á. centerezésére, egy védő szabálytalankodott vele, büntető.

58. perc: Márkvárt kapott sárgát.

57. perc: Kártik kapott sárgát.

46. perc: Kurdicshelyett Gyurkó folytatja.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: nincs idő a középkezdésre, véget ért az első félidő.

45+1. perc: GÓÓÓL! Haris volt az előkészítő, aki labdaszerzés után a 16-oson belül egyedül álló Papp Á.-hoz passzolt, ő pedig 10 méterről egyből a bal sarokba lőtt, 2–0.

45. perc: 1 perc a ráadás.

44. perc: GÓÓÓL! Papp Áron készítette le a 16-oson belülre a labdát a jobb oldalon mélységből érkező Harisnak, aki nagyjából 12 méterről, a jobbösszekötő helyéről egyből kilőtte a bal felső sarkot, 1–0

40. perc: Gera N. is begyűjtött egy sárgát.

Haris Attila (balról a második kék-feketében) az első félidő főszereplője volt (Fotó: Gémes Sándor)

39. perc: Heil V. kapott sárgát egy rossz ütemű becsúszásért.

27. perc:Palincsár Martin jobb oldali beadása után Borvető Áron érkezett bevetődve a labdára, és belsővel öt méterről a bal kapufát találta el.

25. perc: most Haris elé került a labda a 16-oshoz közel, ő is fölé tüzelt.

21. perc: Márkvárt kapta Kővári visszagurítását a 16-os vonalán, ám belsővel fölé lőtte a labdát.

13. perc: szegedi szabadrúgás után kerül a labda a 16-os vonalán Haris elé, aki félfordulattal messze fölé lőtt.

6. perc: Pekár L. kb. 25 méteres szabadrúgása után a labda a sorfal között ment el, és a jobb alsótól két méterre hagyta el a játékteret.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés. A szegediek a szokásos kék-feketében, míg a vendégek tiszta sárgában.

Katona Balázs vezette a mérkőzést (Fotó: Gémes Sándor)

A szegedi stadion talaja a sok csapadék ellenére is kiváló állapotban várja a csapatokat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az immár 11 forduló óta veretlen Szeged-Csanád Grosics Akadémia az előző három bajnokijából kettőt elvesztő Kolorcity Kazincbarcika ellen.