Négy alapemberét elveszítve is győzni tudott a Nyíregyháza

MOLNÁR KRISZTIÁNMOLNÁR KRISZTIÁN
2023.11.12. 12:50
Géresi Krisztiánék pályaválasztóként tovább gyarapították a pontjaik számát (Fotó: Gyirmót FC Győr – archív)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Nyíregyháza Spartacus már a szünetig elveszítette négy kezdő játékosát, de bő hatvan percet emberhátrányban játszva is 2–0-a legyőzte a BVSC-Zuglót.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–BVSC-ZUGLÓ 2–0 (1–0)
Balmazújváros, 450 néző. Vezette:Hanyecz Bence (Garai Péter, Varga Gábor)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Farkas B., Rjasko (Tamás O., 23.), Baki, Nagy B. (Alaxai, 28.) – Kesztyűs B., Toma (Sigér Á., a szünetben) – Kovácsréti, Nagy D., Géresi (Gresó, 77.) – M. Ramos (Novák Cs., 77.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
BVSC: Csenterics – Benkő-Bíró (Májer G., 66.), Vinícius, Hesz, Király Á. – Hidi P., Gergely P. (Csősz, 66.) – Vernes (Kelemen P., 75.), Szilágyi M. (Mitrovics, 86.), Mucsányi – Horváth R. (Tóth L., 75.).Megbízott vezetőedző: Kincses Ádám
Gólszerző: M. Ramos (25.), Alaxai (74.)
Kiállítva: Baki (33.)
Tímár Krisztián:
– Többszörösen nehezített körülmények között játszottunk, mert a kiállítás mellett már az első félidőben kétszer kellett cserélnem, és a mély talaj is sokat kivett a lábakból. A csapat megmutatta, hogy nagy szíve van, igazi győztesekkel dolgozom! A második félidőben tudatosan visszaálltunk, ült az elképzelésünk, pontrúgásokat harcoltunk ki, és megszereztük a fontos második gólt, így megérdemelten nyertünk.
Kincses Ádám: – A gól hiányzott a játékunkból, úgy láttam, rúgtunk is egyet, de azt a játékvezető nem adta meg. Tudtuk, hogy a Nyíregyháza visszaáll a kiállítás után, és zárt védekezésből próbál előrejutni. Próbáltunk átlövésekkel kísérletezni, de nem jártunk sikerrel. Nem tudtunk élni a lélektani előnnyel, ezen dolgoznunk kell, és akkor az ilyen mérkőzéseken legalább egy pontot szerezhetünk.

Máskor egy egész mérkőzésen nem történik annyi, az összecsapást jelentősen befolyásoló jelenet, mint a Nyíregyháza–BVSC találkozó első fél órájában. A Balmazújvárosba kilátogató publikum ez idő alatt láthatott két lesgólt és egy szabályosat, egy kiállítást és további két cserét. A hazaiak a felsoroltak közül az érvényes találatnak örülhettek, ám két védőjüket sérülés miatt elveszítették, továbbá a hátsó alakzat vezére, Baki Ákos is korán befejezte a meccset piros lappal. Ha nem lett volna elég nagy a baj, Tímár Krisztiánnak a szünetben is sérülés miatt kellett változtatnia a csapatán.

A nyíregyháziaknak ilyen körülmények között kellett megtartaniuk az előnyüket, ami elsősorban a második félidő első tizenöt percében forgott nagy veszélyben. A vendégek nyomtak, de ziccert képtelenek voltak kialakítani, a Szpari pedig egyre többször jutott el ellenfele térfelére és pontrúgásokat harcolt ki. Az egyik szabadrúgás után meg is szerezte a második gólt, amivel eldöntötte a meccset. 2–0

Három perc a ráadás.

90. perc: ígéretes akciót vezettek a vendégek, de Csősz lövése szögletre pattant. Dala ezután megfogta Májer lövését.

A BVSC a második félidő első tizenöt percében nyomott igazán, azóta nem különösebben látszik a Spartacus emberhátránya.

86. perc: Szilágyi helyett Mitrovics érkezett.

83. perc: Kelemen most távoli lövéssel próbálkozott, Dala nagyot védett.

A BVSC a pontjainak több mint felét idegenben szerezte (8), míg a Nyíregyháza pályaválasztóként csak kettő pontot hullajtott el és 19-et szerzett.

78. perc: Dala fogta meg Kelemen fejesét.

77. perc: utoljára változtatott a Nyíregyháza, Novák és Gresó állt be Géresi és Ramos helyére.

75. perc: kettőt cserélt a BVSC, Vernes helyett Kelemen, Horváth Roland helyett Tóth Levente érkezett.

74. perc: GÓL! Kovácsréti balról ívelte kapu elé a szabadrúgást, Alaxai 7 méterről a jobb felsőbe fejelt. 2–0

70. perc: Hidi P. lövése ide-oda flipperezett, majd valahogy Dala kezében kötött ki a labda.

Csősz Richárd az előző idényben még a Szpari játékosa volt, a nyíregyháziak az ő góljával harcolták ki a bennmaradást a Veszprém elleni osztályozó visszavágóján.

68. perc: jó helyről végezhetett el szabadrúgást a Spartacus, Kovácsréti lövése fölé pattant. A szögletből felszabadított a BVSC.

66. perc: Gergely és Benkő-Bíró le, Csősz és Májer Gergő be.

63. perc: szabadrúgás, majd bedobás után helyzetbe került a Nyíregyháza, Sigér lövése szögletre pattant.

Most már csak másodpercekig van a labda a Nyíregyházánál, a BVSC pedig egyre többször jut el ellenfele tizenhatosáig.

59. perc: kapu előtti kavarodás után Gergely lőtt 18 méterről, labdája szögletre pattant, a sarokrúgást pedig Dala lehúzta az égből.

57. perc: Dala megint mélyen kijött a kapujából, ezúttal azonban nem tudott igazán felszabadítani. Szilágyi 25 méterről kapura ívelt, de a kapus visszaért és hárított.

55. perc: Ramos kapott sárga lapot.

A Nyíregyháza holtversenyben a harmadik legtöbb (25) gólt szerezte és a Pécs után a második legkevesebb gólt kapta idáig (12). A BVSC-nél csak három csapat szerzett kevesebb találatot (11) és kettő kapott többet (20).

46. perc: ahogy azt várni lehetett, az első félidő végén megsérült Toma sem tudta folytatni a játékot, Sigér Ákos érkezett a helyére. Ez volt az emberhátrányban játszó Nyíregyháza harmadik kényszerű cseréje.

Elkezdődött a második játékrész!

Véget ért az első félidő!

45+4. perc: Vernes az utolsó pillanatban még helyzetbe került, ám lövése elsuhant a kapu előtt.

42. perc: Toma Györgynek is fáj a térde, lehet, hogy ő sem tudja folytatni.

A kiállítás óta a vendégek nyomnak, de egyelőre állja a sarat a Nyíregyháza.

41. perc: Horváth Roland lekészítéséből Vernes jócskán fölé lőtt.

38. perc: Dala most fejjel tisztázott a tizenhatos vonaláról.

37. perc: Géresi tört volna be a tizenhatoson belülre, Vinícius azonban szerelte őt.

35. perc: szöglet után Hidi Patrik akrobatikus mozdulattal bombázott kapura, Dala bravúrral védett.

A kiállítással már a harmadik védőjét veszítette el a Nyíregyháza.

33. perc: Baki becsúszva buktatta Szilágyit, így máris megkapta a második sárga lapját.

31. perc: LES! A szabadrúgás megpattanva a kapuba jutott. Mint utóbb kiderült, egy támadón változtatott irányt, les miatt érvénytelen a gól.

30. perc: Baki sárga lapot kapott lerántásért. A BVSC 17 méterről végezhet el szabadrúgást.

28. perc: közben Nagy Barnabás meghúzódhatott, már el is hagyta a pályát. Alaxai érkezett a helyére.

Ramos a negyedik bajnoki gólját szerezte meg.

25. perc: GÓL! Nagy Dominik a félpályáról indította Nagy Barnabást, aki balról laposan középre passzolt, Myke Ramos pedig 6 méterről, becsúszva a rövid alsóba juttatta a labdát. 1–0

23. perc: Rjasko egy ütközésnél lent maradt, már percekkel ezelőtt mutatta, hogy cserét kér, egy ideig bírta, de most már leült a földre. Tamás Olivér érkezett a helyére.

Bátran kezdett a BVSC, az elmúlt 7-8 percben azonban a Szpari birtokolja többet a labdát.

12. perc: szép akciót vezetett a Spartacus, Nagy Dominik viszonylag üresen próbálkozhatott 10 méterről, de fölé lőtt.

Szombaton alaposan felázott a pálya, de a balmazújvárosi pályamunkások mindent megtettek, hogy a játéktér a lehető legjobb állapotba kerüljön a mérkőzésre. A pálya egy-két pontján azért elakad a labda a vízben.

9. perc: LES! Myke Ramos gyönyörűen ugratta ki Kovácsrétit, aki 12 méterről a kapuba is lőtt, ám a partjelző lest jelzett. Centiken múlhatott az eset.

7. perc: az első kapura lövése Szilágyié, szögletre pattant a labda.

6. perc: Dala jól jött ki kapujából és már a tizenhatoson kívül előzte meg Mucsányit, majd tisztázott.

Az újonc az elmúlt öt mérkőzéséből hármat megnyert, így éppen a vonal felett áll. A Nyíregyháza ebben az idényben csak egy mérkőzést veszített el, az elmúlt hat meccséből ötöt megnyert és a második helyen áll.

2. perc: Nagy Dominikot máris ápolni kellett.

Elkezdődött a mérkőzés!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig mindössze egy vereséget szenvedő, 2. helyen álló Nyíregyháza a 14. helyen tanyázó, újonc BVSC ellen.