Az Integrál-DAC nyerte a győri rangadót a másodosztályban

2008.09.14. 20:19
A labdarúgó NB II Nyugati csoportban három pályán hazai győzelem született – mindhármon 2–1 –, míg az egy idegenbeli győzelmet a Budaörs aratta, amely nagyarányú győzelmével átvette a vezetést a tabellán. Keleten nyert a BKV Előre és a DVSC II.
Bali Péter (elől) vasárnap kétszer is gyorsabb volt ellenfelénél
Fotó: M. Németh Péter (archív)

A hatodik forduló vasárnapi mérkőzéseinek sorát a Budaörs százhalombattai vendégjátéka nyitotta. Lucsánszky Tamás csapata már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, a második félidőben pedig növelte előnyét, ezzel pedig a tabella élére ugrottak, megelőzve a Gyirmótot.

Az Integrál-DAC városi rangadón fogadta a Győri ETO második csapatát, és kis szerencsével otthon tartotta a három pontot a zöld-fehérekkel szemben. A győzelemhez kellett Bali péter két találata, amelyek közül a második lélektani pillanatban, a szünetet jelző sípszó előtt esett.

A második félidőben két kiállítás tarkította a mérkőzést. A DAC jól tartotta az eredményt, Lengyel Ferenc együttese ezzel szintén dobogós.

Keleten a BKV Előre nyerte a fővárosiak összecsapását a gyengélkedő ESMTK elleni mérkőzésen. A debreceniek második Makón győzött 3–1-re, és közvetlenül a dobogósok mögött foglal helyet a tabellán.

LABDARÚGÓ NB II, NYUGATI CSOPORT

KAPOSVÖLGYE VSC–BARCSI SC 2–1 (1–0)
Nagyberki, 200 néző. Vezette: Pintér Cs. (Kovács Z., Iványi I.)
KAPOSVÖLGYE: Strublics – Szabó Sz., Udvari, Fodor, Juhász – Huzmi (Fritz, 78.), Andruskó, Godslove, Kardos (Stankovic, 72.) – Hock (Kalmár, 65.), Nikolic V. Vezetőedző: Horváth Lajos
BARCS: Kuczkó – Stilet, dr. Matus, Kőkuti, Pókos – Ferenczi, Gálosi (Horváth P, 77.), Tolnai, Tahirovic – Kollega (Eszlátyi, a szünetben), Kordé. Szakmai igazgató: Toma Árpád
Gólszerző: Hock (1–0) a 25., Nikolic V. (2–0) az 58., Tahirovic (2–1) a 89. percben
Horváth Lajos: – A csapatunk egyre egységesebb, ami nagyon fontos, bár még folyik a csapatépítés.
Toma Árpád: – Az első félidőben bátortalanok voltunk a támadójátékban, utána már későn változtattunk a sikerhez.

ZTE FC II–AJKA FC 2–1 (0–0)
Zalaegerszeg, 300 néző. Vezette: Arany Tamás (Huszár B., Király Zs.)
ZTE II: Sipos G. – Bozsoki, Kovács Gergő, Varga R., Kocsis A. – Dóczi K. (Horváth II A., 42.), Mirceta, Kottán K. (Kottán Gy., 90.) – Davidov – Pekics (Sági, 84.), Délczeg. Vezetőedző: Dobos Sándor
AJKA: Grőber – Radics, Supicz, Podhárn, Hornyák (Kovács Gábor, 68.) – Imre, Manganelli, Szabó L., Gunther – Mihalecz P., Csörnyei. Vezetőedző: Horváth Tamás
Gólszerző: Délczeg (1–0) a 60., Délczer (2–0) a 63., Mihalecz P. (2–1) a 75. percben
Dobos Sándor: – Ahogy eddig minden meccsen, most is benne volt a győzelem a játékunkban, ezúttal a három pontot is megszereztük.
Horváth Tamás: – Végig fölényben voltunk, öt perc kihagyás, egy meg nem adott tizenegyes és egy meg nem adott kiállítás eldöntötte a meccset.

INTEGRÁL-DAC–GYŐRI ETO II 2–1 (2–1)
Győr, 300 néző. Vezette: Bognár T. (Deutsch Sz., Kepe A.)
INTEGRÁL-DAC: Deli – Pásztor, Töltősi, Szabadfi, Fleischacker – Lajtos, Szűcs L., Müller, Sarus (Csikós, 53.) – Bali (Vastag, 87.), Laki (Mörtel B., 93.). Vezetőedző: Lengyel Ferenc
GYŐRI ETO II: Molnár – Dorogi, Szemerey, Kovács II Z., Vető (Gál A., 82.) – Cseri, Eugene, Kiss M. (Kiss Sz., a szünetben), Varga L. – Pákolicz, Csermelyi. Vezetőedző: Klement István
Gólszerző: Bali (1–0) a 25., Csermelyi (1–1) a 40., Bali (2–1) a 45. percben
Kiállítva: Lajtos (második sárga lap) az 50., Kovács II Z. (megrúgta a földön fekvő ellenfelét) a 70. percben
Lengyel Ferenc: – Presztízsmérkőzésen a jól játszó ETO ellen kis szerencsével nyertünk.
Klement István: – Számunkra az NB II eszköz és nem cél, ami a mai mérkőzésen több szempontból különösen igaz volt.

SZÁZHALOMBATTAI LK–BUDAÖRSI SC 0–4 (0–3)
Százhalombatta, 250 néző. Vezette: Pánczél Krisztián (Nagy I. A., Hima A.)
SZÁZHALOMBATTA: Hegedűs – Fejős, Ferencz, Móra, Béres – Vass Zs., Szép (Ribényi, a szünetben), Disztl M. (Patkó, 64.), Lannert – Bakó, Földes (Havrán J., 74.) Vezetőedző: Gálvölgyi István
BUDAÖRS: Babócsy – Nagy R., Kollár, Végh, Mihályi – Schafranek (Németh T., 70.), Lászka (Papp G., 81.), Lalusz (Varga D., 65.), Farkas Á. – Farkas J., Tüske R. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Farkas Á. (0–1) a 18., Tüske R. (0–2) a 24., Schafranek (0–3) a 45., Farkas J. (0–4) a 63. percben
Gálvölgyi István: – A mai játékunkban nem volt benne a győzelem lehetősége, és hiányzott az a fegyelmezettség, amely eddig jellemzett bennünket.
Lucsánszky Tamás: – Gratulálok a csapatnak a szemre is tetszetős játékához!

LABDARÚGÓ NB II, KELETI CSOPORT

BKV ELŐRE–ERZSÉBETI SMTK 2–0 (1–0)
Sport utca, 200 néző. Vezette: Kovács G. (Vígh T., Agócs)
BKV ELŐRE: Bácskai – Baranyai, Páles, Benke, Molnár – Halgas, Galántai, Petruska (Varga E. –, 64.), Gulyás (Forró, 89.) – Csopaki, Skita (Szőke J., 64.). Vezetőedző. Gergely Károly
ESMTK: Bonica – Agócs, Czakó, Marosfalvi, Tvaruska – Füzi – Péter, Vörös (Nagy Z., 79.), Szőke L. (Végh, 85.), Papp (Tarcsa, 58.) – Ujhegyi. Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Csopaki (1–0) a 32., Csopaki (2–0) a 82. percben
Kiállítva: Bonica (16-oson kívül kézzel megfogta a labdát) a 85. percben
Gergely Károly: – Öt hét után végre újból itthon játszottunk, és ez győzelmet hozott.
Menczeles Iván: – Sokkal többet birtokoltuk a labdát, mi irányítottuk a mérkőzést, ma azonban semmi sem sikerült.

MAKÓ FC–DEBRECENI VSC II 1–3 (1–1)
Makó, 400 néző. Vezette: Farkas Ádám (Kelemen A., Varga G.)
MAKÓ: Czirbus – Rakonczai, Szamosszegi, Dálnaki, Gévay – Molnár V. (Kulacsik, 71.), Magyar, Varga R. (Schreiber, 62.), Puskás – Bány – Maróti
Vezetőedző: Kolozsvári János
DVSC II: Verpec – Nagy Z., Kardos, Fodor M., Korhut – Nagy R. (Vinicius, 86.), Spitzmüller, Czanik, Rezes (Bódi, 85.) – Szilágyi (Németh Á., 89.), Urbin. Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerző: Rezes (0–1) a 15., Maróti (1–1) a 28., Fodor M. (1–2) az 52., Szilágyi (1–3) a 69. percben
Kolozsvári János: – Védelmi megingásainkat sajnos kíméletlenül kihasználta ellenfelünk, pedig nekünk is akadtak lehetőségeink szép számmal.
Kondás Elemér: – Jól játszottunk, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. Úgy érzem, reális eredmény született.