Keleten is és nyugaton is pontokat vesztett a bajnokság éllovasa

2007.10.27. 20:21
Meglepetésre hazai pályán botlott a listavezető Felcsút a Gyirmót ellen, míg a forduló előtt gyengébb gólarányának köszönhetően a második helyre szoruló Pápa biztosan nyert az ESMTK ellen nyugaton. Urbán Flórián csapata 1-0-s vereséget szenvedett, míg Kiprich József alakulata 3-0-ra nyert. Keleten a Kecskemét a Vecsés ellen hullajtott pontokat.
Urbán Flórián csapata meglepetésre vereséget szenvedett
NS-archív
NS-archív

Őrségváltás történt a másodosztály Nyugati csoportjának élén. A Pápa nyert, a Felcsút vesztett, így Kiprich József és csapata lett az új listavezető.

A Felcsút meglepő vereséget szenvedett hazai pályán a Gyirmót csapatától. Szabó 76. percben szerzett találata szomorította Urbán Flórián vezetőedzőt és a hazai szurkolókat.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Földes kiállítását követően a vendégcsapat az 56. minutumtól emberhátrányban futballozott – a három pontot mégis elhozta Felcsútról.

A Lombard gyakorlatilag a 11. percre lerendezte az ESMTK elleni mérkőzést. A hazai pályán futballozó Kiprich-alakulat ekkor már – köszönhetően Germán és Kapic találatainak – 2-0-ra vezetett. A végeredményt Nagy állította be a mérkőzés hosszabbításában.

A Keleti csoport listavezetője sem tudta begyűjteni az előzetesen kötelezőnek tartott három pontot. A Kecskemét vendége a Vecsés volt, s bár sorra alakította ki a helyzeteket a hazai csapat, a győztes találatot nem tudta megszerezni.

A gólnélküli döntetlen kiharcolásában a legnagyobb szerepe a vendégek kapusának, Holczernek volt.

NB II.

NYUGATI CSOPORT
INTEGRÁL-DAC-DUNAÚJVÁROS 2–1 (1–1)
A mérkőzés osztályzata: 3
Győr, 500 néző. Vezette: Bede F. (8) (Márton Zs., Varga F.)
INTEGRÁL-DAC: Deli 5 – Pásztor 6, Hegedűs 5 (Töltősi 6, 55.), Szabadfi 6, Présinger 6 – Czanik 7, Lajtos 5 (Fleischacker 6, 53.), Ludánszki 6, Galántai 6 – Bali 5 (Gál A. –, 73.), Laki 6
Vezetőedző: Szentes Lázár
DUNAÚJVÁROS: Szentpéteri 6 – Szabó G. 5 (Rátkai 5, 37.), Szepessy D. 6-2=4, Vaskó 6, Pénzes 5 – Riedl 5, Facskó 5, Micskó 5, Nagy I. 5 (Fröhlich –, 70.) – Szauter 5, Drozdik 6 (Heffler 5, 54.)
Vezetőedző: Szepessy László
Gólszerző: Drozdik (0–1) a 13., Czanik (1–1) a 24., Fleischacker (2–1) a 90. percben
Kiállítva: Szepessy D. (72.)
Szentes Lázár: – Nagyon korán hátrányba kerültünk, ami visszavetette a csapatot. Az ellenfél nagy erőfeszítésre késztetett minket és a már hagyományossá váló Integrál-Dac-hajrá meghozta számunkra a győzelmet.
Szepessy László: – Többször megnyerhettük volna a mérkőzést, de a kiállítás után megbomlott a csapategységünk, ennek is köszönhető vereségünk.
LOMBARD PÁPA TERMÁL FC-ESMTK 3–0 (2–0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Pápa, 1000 néző. Vezette: Németh Á. (8) (Vígh, Agócs)
PÁPA: Szűcs L. 0 – Zsók 5, Budovinszky 5, Kerényi 6, Rajnay 5 – Schafranek 5 (Győri –, 73.), Kapic 6, Tóth G. 5, Geri T. 5 (Szabó Z. –, 65., Nagy T. –, 79.) – Ahodikpe 6, Germán 6
Vezetőedző: Kiprich József
ESMTK: Boncza 6 – Czakó 5, Ökrös 5, Geraldo 6, Takács A. – Lázár 4, Marosfalvi 5, Schmatovich 5, Tvaruska 4 (Vörös D. –, 79.), Kővári 4 (Papp D. –, 90.) – Pap D. 5 (Balázs –, 89.)
Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Germán (1–0) a 6., Kapic (11-esből, 2–0) a 11., Nagy T. (3–0) a 91. percben
FC FELCSÚT-GYIRMÓT SE 0–1 (0–0)
Felcsút, 400 néző. Vezette: Berger 8 (Heibl, Forgács)
FELCSÚT: Kozma 6 – Villányi 5 (Imrik 5, a szünetben), Tamási 6, Trampler 5, Mihályi 5 (Novák –, 83.) – Szalai T. 6, Schrancz 5 (Móri –, 64.), Venczel 6, Török S. 6 – Kovacsics 5, Weitner 5
Vezetőedző: Urbán Flórián
GYIRMÓT: Boros 6 – Földes K. 5–2=3, Pék 5, Kozmér 6, Radics 6 – Pápai 5 (Tóth N. 5, 53.), Szabó Cs. 5, Horváth R. 6 – Baumgartner 6, Nagy L. 6 (Török Z. –, 89.) – Szabó Zs. 6
Vezetőedző: Hannich Péter
Gólszerző: Szabó Zs. (0–1) a 76. percben
Kiállítva: Földes K. (56. p.)
Urbán Flórián: – Nem nyilatkozom.
Hannich Péter: – Matyi harmadszor is bizonyitotta…
PMFC-PÉCS PLAZA-KAPOSVÖLGYE VSC-NAGYBERKI 3–2 (1–2)
A mérkőzés osztályzata: 4
Pécs, 700 néző. Vezette: Szabó S. 7 (Szalai Z., Viszokai L.)
PÉCS: Sólyom 6 – Sipos 5, Racskó 5, Lantos 5, Rozsi 5 (Mile –, 68.) – Wittrédi 4 (Horváth Zs. 6, a szünetben), Szabados 6, Gulyás M. 5–2=3, Kulcsár 5 (Kanizsai 5, 40.) – Lengyel 5, Bozori 6
Vezetőedző: Nagy Tamás
KAPOSVÖLGYE: Strublics 5 – Jagodits 5, Vinicius 4 (Kővári –, 84.), Beciri 5, Juhász Gy. 5 – Szögedi 4 (Szabó Sz. –, 63.), Szabó L. 5 (V. Nikolic –, 86.) –, Huzmi 5, N. Nikolic 5, Godslove 6 – Horváth Gy. 6
Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Vinicius (öngól, 1–0) a 26., Horváth Gy. (1–1) a 33., N. Nikolic (11-esből, 1–2) a 45., Szabados (2–2) a 60., Bozori (3–2) a 80. percben
Kiállítva: Gulyás M. (77. p.)
Nagy Tamás: – Az első félidővel nem tudok elszámolni. Köszönet a szurkolóknak, hogy a legnehezebb helyzetben is támogatták a csapatot. Kétarcúságunkat nehéz megfejteni. A második félidőben mindnet megtettünk, és minden tiszteletem az ellenfélé szervezettségük és alázatos játékuk miatt.
Horváth Lajos: – Gyenge színvonalú futballt láthattunk, nagy differencia nem volt a két csapat között, és brazil belső védőnk ordító hibái miatt veszítettünk.
KELETI CSOPORT
KECSKEMÉTI TE-VECSÉS FC 0–0
Kecskemét, 600 néző. Vezette: Sulyok 7 (Albert, Vári Á.)
KECSKEMÉTI TE: Tóth Z. 0 – Koszó 6, Gyagya 6 (Kurucsai –, 75.), Lovrics 6, Farkas I. 6 – Csordás Cs. 6 (Ábel P. –, 72.), Némedi 5, Szavics 5, Yannick 5 – Balázs 5 (Kopunovics 5, 56.), Kormos 5
Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
VECSÉS: Holczer 8 – Máj 6, Hungler 6, Kiskapusi 6, Djeke 6 (Molnár D. 5, 51.) – Menyhárt 6, Pisont I. 6, Csillag 5, Králik 6 (Folmer –, 75.) – Faragó 5 (Mészáros T. –, 85.), Czipper 5-2=3
Vezetőedző: Pisont István
Piros lap: Czipper (63.)
Mestermérleg
Tomiszlav Szivics: – Aki kihasználatlanul hagy tíz ziccert, az nem tud győzni.
Pisont István: – Nagyon jó csapat ellen sikerült jó eredményt elérnünk, szerencsénk is volt, de nagyszerű kapusteljesítményünknek köszönhetően haza tudjuk vinni az egy pontot.