Hosszú idő után ismét bajnoki mérkőzést nyert a Ferencváros

2007.10.06. 19:16
A ferencvárosi szurkolók végre azt kapták, amire számítottak, csapatuk magabiztos, 3-0-s győzelmet aratott a támadásokra szinte képtelen mezőkövesdiekkel szemben. Az utolsó helyen álló vendégek rengeteg szabálytalansággal hívták fel magukra a figyelmet, nem volt meglepő, hogy a második félidő közepétől tíz emberrel kellett küzdeniük. Ellenállásra azonban nem maradt erejük. Az FTC góljait Deme Imre, Vincze Ottó és Bartha László szerezte.

Csank János Vojtekovszki Csaba

Gólszerzők: Deme (25.), Vincze O. (69.), Bartha (82.)
Csere: Vasas helyett Nagy J. (19.), Nagy S. helyett Vincze O. (60.), Zsivoczky helyett Kulcsár (74.), ill. Olasz J. helyett Bogdány (28.), Nyeste helyett Somodi (86.), Ragó helyett Gilányi (88.)
Sárga lap: Lazics (86.), ill. Ragó (21.), Olasz D. (55., 64.), Busai (67.), P�zsit (77.), Bogdány (89.)
Kiállítás: Olasz D. (64.)

Gólparádéban bizakodott az a kétezer ferencvárosi szurkoló, aki kilátogatott az utolsó helyen álló mezőkövesdiek ellen. A zöld-fehér szimpatizánsok a Felcsút elleni Magyar Kupa-győzelem alkalmával nyújtott produkcióban bíztak és abban, hogy az esetlegesen megszerzett három ponttal az FTC végre megindul felfelé a tabellán.

Borzalmas teljesítményt produkált ugyanis eddig a feljutásra ácsingózó Üllői úti együttes. Nyolc forduló után, mindössze két győzelmet sikerült begyűjtenie a Fradinak, emellett öt döntetlen és egy vereség csúfította Csank János csapatának idei szezonját.

A zöldeknek utoljára a negyedik fordulóban, a Vác ellen sikerült nyerniük, ez viszont csak a tizedik helyre volt elegendő. Ezen szeretettek volna javítani Lipcsei Péterék, és erre minden esélyük meg is volt.

Az első félidő a várakozásoknak megfelelően alakult. Óriási hazai fölény jellemezte a találkozót, és a játékrész közepén Deme Imrének sikerült is bevennie a vendégek hálóját.

A gól után sem változott a játék képe, továbbra is nyomás alatt tartotta a Ferencváros a mezőkövesdieket, újabb találatot azonban már nem sikerült szereznie a szünet előtt.

A vendégek a második félidőben is alárendelt szerepet játszottak, a hazaiak kapujáig alig-alig tudtak csak eljutni. Ráadásul a középpályás Olasz Dénes kiállítása után teljesen megpecsételődött a sorsuk. A piros lap után a zöld-fehérek tetszés szerint alakítottak ki helyzeteket a vendég kapu előtt.

Ezekből a lehetőségekből aztán két további találatot ért el a Ferencváros Vincze Ottó és Bartha László góljaival, így a Magyar Kupa után, a másodosztályú bajnokságban is győzelemnek örülhettek a IX.-ik kerületi szimpatizánsok.

A mérkőzés osztályzata: 3
Vecsés, 400 néző. Vezette: Ferencz M. (6) (Iványi, Urstrung)
VECSÉS: Holczer 5 – Molnár D. 5 (Polmer -, 61.), Máj 5, Kiskapusi 5, Djeke 4 – Menyhárt 5, Molnár I. 5 (Lukács 5, szünetben), Csillag 5, Králik 4 (Molnár Z. -, 61.) – Faragó 5, Czipper 5. Játékos-edző: Pisont István
MAKÓ: Czirbus 4 – Béres 4, Dálnaki 5, Szamosszegi 5 – Gébai 4, Podonyi 4, Puskás 5 (Kis K -, 76.), Magyar 4, Bány 4 – Schreiber 4 (Hadár 5, szünetben), Maróti 4 (Varga R. -, 82.). Edző: Kolozsvári János
Gólszerző: Hadár (58), Czipper (92.)

Pisont István: – Gratulálok a csapatnak a második félidei teljesítményhez, ekkor már a győzelem is benne volt a játékunkban.
Kolozsvári János: – Az utolsó percben ilyen gólt kapni, bosszantó, de úgy gondolom, reális eredmény született.
----
Vác, 300 néző. Vezette: Kovács G. (8) (Márkus T., Demeter J.)
VÁC: Sztankó 6 – Déberling 6 (Suth –, 79.), Lettrich 6, Udvari T. 6, Dudás M. 6 – Margitics 5 (Szabó V. 5, a szünetben), Farkas P. 5, Lázár Zs. 5 (Kovács P. 5, a szünetben), Vén 6 – Langó 4, Rusvay 7. Vezetőedző: Verebes József
OROSHÁZA: Halász 0 – Kerekes I. 5, Csiszár 5, Futaki 5, Szabó N. 5 – Szeverényi 5 (Pardi –, 82.), Kerepeczki 5, Koncz 6, Petneházi 6 – Lovas 5 (Bakos –, 85.), Buza 4. Vezetőedző: Belvon Attila
Gólszerző: Rusvay (10.), Rusvay (41., tizenegyesből), Petneházi (62.)

Verebes József: – Az első félidőben jogosan szereztünk kétgólos vezetést, s megérdemelten vezettünk, míg a második félidőben, sérülések miatt megbomlott a játékunk.
Belvon Attila: – A második félidei játékunkkal és akaratunkkal simán megfordíthattuk volna a mérkőzést.
----
A mérkőzés osztályzata: 2
Jászberény, 400 néző. Vezette: Pető (6) (Ortó, Pápai)
JÁSZBERÉNY: Roza 0 - Fekete G. 4, Majzik 5, Lukácsi 4, Kovács Á. 5 - Benedek 4 (Szász 5, szünetben), Szűcs L. 4, Kádár G. 5, Hidvégi 5 - Németh Gy. 4, Galgóczki 4 (Mohácsi 6, szünetben). Vezetőedző: Sándor István
TÖKÖL: Balázs 7 - Hajecz 5, Vedres 6, Lakics 6, Váradi 5 - Kádár Zs. 6, Fóti 5, Palásthy 5-2=3 - Semsei 6, Kiss P. 5 - Hamar 4 (Varga L. -, 85.). Vezetőedző: Leskó Zoltán
Kiállítva: Palásthy (81.)

Sándor István: - Az idei leggyengébb játékot produkáltuk, úgy látom, csak edzeni tudunk, a meccseken húsz százalékát sem hozzuk tudásunknak.
Leskó Zoltán: - Megérdemelt pontszerzésünk, remélem elindulunk fölfelé.
----
Baktalórántháza, 300 néző. Vezette: Vad II I. (8) (Butkai, Erdős)
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Sándor 5 – Király 6, Szenes 5, Czerula 5 (Kozma A. 5, a szünetben), Bodnár 6 – Márkus 5, Illés Gy. 5 (Pálvölgyi –, 72.), Rakóczi 5 (Illés L. 5, 64.), Saliga Z. 5 – Saliga I. 5, Szabó R. 6. Vezetőedző: Kovács János
KECSKEMÉT: Tóth Z. 0 – Koszó 5, Lovrics 6, Vass 6, Farkas 5 – Némedi 7, Ábel P. 5 (Csordás 6, 56.), Ábel Zs. 5, Jannick 6 – Kopunovics 5 (Szabó –, 70.), Balázs 6 (Kormos –, 85.). Vezetőedző: Tomiszlav Szimics
Gólszerző: Balázs (22., 32.), Szabó R. (35.), Némedi (76.)

Kovács János: – Helyzeteit jobban kihasználó ellenfelünk megérdemelten nyert.
Tomiszlav Szimics: – Féltünk a meccstől, de a legjobbkor rúgtunk két gólt, okosan játszottunk.
----
Kazincbarcika, 600 néző. Vezette: Oláh G. (6) (Raff, Tóth I.)
KAZINBARCIKA: Botló 0 – Hanász 5, Bányai 6, Kovács R. 6, Nagy T. 5 – Kerékgyártó 6 (Máthé -, 77.), Engi 5 (Deák -, 63.), Kovács P. 5, Sebők 6 (Kerekes I. -, 79.) – Stevica 6, Binder 5. Vezetőedző: Kócsi József.
BŐCS: Matkó 6 – Almási 6, Czipó 5 (Gaál -, 77.), Martis 1, Vass 6 – Siróczki 5 (Zsarnai -, 75.), Irhás 6, Jeney 5 (Varga Z. -, 68.), Török A. 5, Szakszon 6 – Urbin 6. Vezetőedző: Tóth László
Gólszerző: Binder (56.) – 11-esből
Kiállítva: Martis (5)

Kócsi József: – Küzdelmes mérkőzésen kihagytuk helyzeteinket, és a bátran, szervezetten futballozó Bőcs kétségessé tudta tenni győzelmünket. Kiváló játékvezetés mellett megérdemelt győzelmet arattunk.
Tóth László: – Csapatom minden tagjának gratulálok, ugyanis végig szenzációsan futballoztak. A kritikán aluli játékvezetésről csak annyit, hogy legközelebb a bíró nem a középső védőmet hívja magához egy szabadrúgás elvégzése előtt, hanem esetleg a kapusomat parancsolja ki a ketrecből, így bizonyára könyebben szerez majd gólt ellenfelünk...
----
Cegléd, 900 néző. Vezette: Király G. (7) (Hegyi P., Kormányos II. G.)
CEGLÉD: Kiri 0 – Szepes 5, Tóth I. 6, Cseh 5, Magyari 6 (Juhász D. 5, 59.) – Farkas J. 5 (Hamar -, 67.), Kecskeméti 6, Barna 6, Lendvai 5 (Tóth A. -, 81.), Nagy A. 6 – Medgyesi 5. Vezetőedző: Kiss László
TUZSÉR: Nagy Z. 6 – Baka 5, Mező 5, Dancs B. 6, Ur 5 – Mitro 5 (Minyin -, 58.), Milka 5, Sikorkszki 5, Göncz 6 (Fodor -, 82.) – Simon 6, – Fekete 5 (Gergely 5., 56.). Vezetőedző: Németh Károly
Gólszerző: Simon (57), Kecskeméti (84.)

Kiss László: – Az eredmény igazságos egy olyan bajnokságban, ahol a rend, a fegyelem és a törvényesség a jellemző.
Németh Károly: – Ellenfelünk sportszerűségből jelesre vizsgázott, reális eredmény született.
----
Budaörs, 300 néző. Vezette: Gyarmati II T. (8) (Kis Z., Kepe A.)
BUDAÖRS: Totka 0 – Pleván 7, Végh Á. 6, Birtesi 7, Fukob 6 – Papp G. 6, Lalusz 6 (Lászka –, 76.), Bencze 7 (Tóth Á. –, 80.), Farkas Á. 6 – Pálinkás 8 (Tüske 6, 42.), Farkas J. 7. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
INTEGRÁL: Deli 5 – Pásztor 5, Hegedűs N 4, Szabadfi 4, Fleischhacker 5 – Czanik 6, Galántai 5 (Töltősi –, 79.), Ludánszki 4, Nagy T. 4 (Lajtos –, 61.) – Bali 4 (Kerekes –, 61.), Laki 5. Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző: Birtesi (10.), Pálinkás (22.), Pleván (33.), Farkas J. (38.), Tóth Á. (87.)

Lucsánszky Tamás: – Nagyszerűen játszott a csapat, minden bejött nekünk.
Szentes Lázár: – Az első félidei játékunkkal tovább mélyítettük a hullámvölgyünket.
----
Haraszti út, 500 néző. Vezette: VArga L. (6) (Szécsényi I., VArga G.)
SOROKSÁR: Komora 7 – Telegdi 6, Szálkai 6, Ferencz 5, Koljenovic 7 – Németh T. 7, Hauser 5, Burzi 6, Hegedűs Cs. 6 – Héray 6, (Gábor T. -, 70), Dudás G. 6 (Kis R. 5, 59.). Edző: Elekes József
MOSONMAGYARÓVÁR: Antal L. 6 – Taglialenge 6, Fülöp N. 5, Tóth G. 5. (Régi 6, a szünetben), Pálla 6 (Németh I., -, 86.) – Fehér B. 5, Cseri 7, Bene 5, Varga B. 6 (Kiss R. 6, 57.) – Szalai 7, Horváth D. 6. Edző: Soós Imre

Elekes József: – Küzdőszellemmel nem volt gond, de sajnos hetek óta csatárok nélkül játszunk, így nehéz nyerni. A helyzetek alapján már az első félidőben el kellett volna dönteni a meccset.
Soós Imre: – Tipikusan egygólos mérkőzésen a helyzeteit egyik csapat sem tudta gólra váltani.
----
A mérkőzés osztályzata: 4
Pécs, 1500 néző. Vezette: Berger J. (7) (Forgács A., Agócs J.)
PMFC: Sólyom 7 – Tóth I P. 6, Racskó 6, Lantos 7, Rozsi 6 – Sipos J. 6, Mile 8 (Luczek –, 72.), Bozori 6 (Rompos –, 84.), Gulyás M. 6 – Horváth Zs. 6 (Lengyel 6, 55.), Kulcsár Á. 7. Vezetőedző: Nagy Tamás
HALADÁS: Sipos G. 7 – Schimmer 5, Guzmics 6–2=4, Balassa 6, Tóth II P. 5 – Nagy G. 6, Vörös 6, Sipos N. 7 – Hujber 6, Andorka 6 (Pölöskei –, 77.), Mihalecz 6 (Subicz 6, 40.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Mile (7.), Balassa (9.), Kulcsár (11-esből, 40.)
Kiállítva: Guzmics (39.)

Nagy Tamás: – Nagyon fontos mérkőzést nyertünk meg egy kitűnő Haladás ellen. Nemcsak fizikálisan, hanem mentálisan is egyre erősödünk. Az akarat miatt megérdemelten győztünk.
Csertői Aurél: – Sajnos a kiállítás eldöntötte a mérkőzést, ugyanezt a szituációt a Pécsnél máshogy ítélte meg a játékvezető.
----
Komló, 500 néző. Vezette: Herbály P. (7) (Erős G., Viszokai)
KOMLÓ: Kovácsevics 0 – Dinnyés 0 (Fodor 4, 18.), Tallósi 5, Korbuly 4, Kovács P. 4 – Gelencsér 5 (Thám 4, 56.), Méhn 5, Győri J. 6, Horváth J. 5, Kalmár B. 4 (Németh Á. –, 71.) – Szabó Cs. 4. Vezetőedző: Ott József
KOZÁRMISLENY: Antal 0 – Suba 5, Finta Z. 7, Éles 6, Tóth I. 6 – Farkas M. 5 (Fabijancic –, 68.), Tóth Z. 6, Somogyi L. 4 (Varga B. –, 74.), Laki 5 – Tasselmayer 4 (Kutyáncsányin 5, a szünetben), Lauer 5. Vezetőedző: ifj. Bene Ferenc
Gólszerző: Finta Z. (89.)

Ott József: – Mindkét csapat tartott egymástól, tipikus egygólos mérkőzés volt, fájó, hogy ezt nem mi szereztük.
Ifj. Bene Ferenc: – Kitűnő játékvezetés mellett rengeteg energiát mozgósítottunk a gól érdekében. Mostantól el kell hinnünk, hogy be tudunk találni a kapuba, akkor pedig újra nyerhetünk.