A Siófok együttese bő fél óra reményt adott közvetlen riválisainak

2007.06.16. 20:27
A Siófok csapata nyerte a magyar másodosztályú labdarúgó-bajnokág Nyugati csoportját, miután az utolsó fordulóban hazai pályán 5-1-re nyert a Mosonmagyaróvár csapata ellen. Nyert a másik három, a forduló előtt feljutásra esélyes, csapat is, ám mivel a BFC nyert, így sikerük kevésnek bizonyult a bajnokság megnyeréséhez.

Gajda Burkus
Gólszerző: Tusori (27.), Gajda (28.), Homonyik (37., 49.), Kecskés (47.) ill. Kertész (59.)
Csere: Szabados helyett Mörtell és Pálla helyett Csintalan (szünetben), Gajda helyett Kozmor (54.), Homonyik helyett Fülöp, Ladóczki helyett Horváth, Szabó h. Fuhrmann (73.)

• Lombard Pápa-Héviz 0-0
Az utolsó forduló előtt még négy csapatnak volt esélye az élvonalba jutásra. Igaz, ahhoz, hogy az 56 ponttal a negyedik helyen álló Barcs nyerje a bajnokságot nem sok esély volt, hisz az Integrál-DAC együttesét fogadó alakulatnak sokkal rosszabb volt a gólaránya, mint a listavezetőnek.

Annak az éllovas Siófoknak, amelynek egyedüli csapatként a saját kezében volt a sorsa, és ha már ott volt meg is ragadta. A balatonpartiak nem adtak sanszot a riválisoknak a reménykedésre, és hazai pályán gyakorlatilag kivégezték a Mosonmagyaróvár együttesét.

A gólgyártás a huszonhetedik percben kezdődött, ekkor egy szögletet követően talán érintés nélkül is a hálóba került volna a labda, ám egy méteren a biztonság kedvéért Tusori még beleért a játékszerbe, ami így a gólvonal mögé került.

Egy perccel később megduplázták az előnyüket a hazaiak. A mérkőzés legyzebb gólját szerző Gajda egy esernyőcsellel két embert bolondított meg, majd a kapus mellett a hálóba bombázottt.

A harminchetedik percben Homonyik is betalált, s ezzel a siófok gyakorlatilag bő fél óra alatt eldöntötte a feljutás sorsát.

Az egész első félidőben jobban játszó BFC akár nagyobb különbséggel is vezethetett volna a szünetben, ám a kapu előtt még a három gól ellenére is rosszul sáfárkodott a helyzetekkel.

A második félidő gyakorlatilag formalitás volt , ám a hazai szurkolók örömére a Siófok nem állt le és rögtön a játékrész elején újabb gólokat szerzett. Kecskés és Homonyik találata már a negyvenkilencedik percben kilátástalan helyzetbe hozta a vendégeket.

Botos Antal csapata már az ötödik gól után elkezdett ünnepelni a pályán, hagyták hogy a vendégek is kibontakozzanak. Az ötvenkilencedik percben Kertész megszerezte a szépítő találatot, de ez a tényen nem változtatott: A Siófok nyerte a másodosztály Nyugati csoportját, és jutott fel az élvonalba.

A másik mérkőzésen a Haladás is simán nyert, igaz ennek már nem sok jelentősége volt. Arnter Tamás tanítványai szépen búcsúztak a hazai közönségtől, és 5-0-ra verték a Dunaújvárost.

A Felcsút és a Barcs is hozta a köteklezőt. Előbbi a Kaposvölgyét verte 2-0-ra, utóbbi az Integrál-DAC-nál bizonyult jobbnak egy góllal (3-2).