Stefanelli kétszer villant, két góllal nyert a Fehérvár

A labdarúgó NB I 20. fordulójában az MTK 2–0-ra kikapott odahaza a Fehérvár FC-től.

20. FORDULÓ
MTK Budapest–Fehérvár FC 0–2 (Tóth Tamás 14., Stefanelli 26.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 2839 néző. Vezette: Karakó

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Mindössze második meccsét játszotta a Fehérvár FC-ben és az NB I-ben Lionel Messi honfi- és korábbi csapattársa, az Inter Miamitól szerződtetett argentin Nicolás Stefanelli, és először volt kezdő, de az első percben máris majdnem az MTK kapujába talált, öt méterről lőtte a labdát a jobb kapufa mellé. De sebaj, ott volt a harmadik meccsét játszó másik új fehérvári csatár, a tizenkilenc esztendős Tóth Tamás, aki az első negyedóra végén már tényleg megszerezte a vezetést a vendégcsapatnak a Hidegkuti Nándor Stadionban. A kettő között sem volt sok momentuma az MTK-nak, nagyon érett a gól, folyamatosan a kék-fehérek térfelén zajlott a játék. S tíz perccel később meg is érkezett a második fehérvári találat, egyben Nicolás Stefanelli második NB I-es gólja: az alacsony argentin nagyon megverte szögletnél az őt kísérő Horváth Artúrt, és a labdát a kapufa segítségével a kapu jobb oldalába fejelte.

Nagyon nem nézett ki jól az MTK az első félidő első felében, nem tudta megtartani a labdát, nem tudta érvényesíteni az akaratát hazai pályán. A háromtagú védelemre – amely ötöt kapott néhány napja a Ferencvárostól – folyamatosan nagy nyomás hárult.

A 39. percig kellett várni az első MTK-helyzetre, amikor Kovács Patrik kiosztott egy kötényt Nikola Szerafimovnak, kissé balról, 14 méterről kapura lőtt, vetődve kellett védenie Tóth Balázsnak. A félidő utolsó percében pedig Varju Benedek lőhetett 13 méterről jobbal, életerős löket volt, de pont a felcsúti kapus gyomrába. Mindenesetre életjeleket mutatott az MTK, eljutott az ellenfél kapujáig, de nem volt vitás, hogy Horváth Dávid vezetőedzőnek változtatnia kellett valamit a szünetben.

Nem gondolt azonban személycserére a szakvezető a szünetben, pedig a közönség soraiból fennhangon erre biztatták, a védősor tekintetében. Abban bízhatott inkább, hogy csapata azzal a hozzáállással folytatja, amellyel az első félidő utolsó tíz percében játszott.

Azzal nem is volt baj, bátrabban lépett fel az MTK, több kockázatot vállalt az ellenfél térfelén – ám gólhelyzetbe így sem igazán tudott kerülni. Meglehetősen leült a mérkőzés a második félidő közepére, mert a Fehérvár már nem erőltette a gólszerzést, az MTK erejéből pedig nem futotta számottevő lehetőségek kidolgozására. A vendégek visszább léptek, átadták a területet, hatékonyan lezárták a széleket, az MTK tanácstalan volt. Az ifjú Kovács Patrik játékában volt benne leginkább a gól, a 77. percben nagyszerűen tekert kapura ballal, Tóth Balázs bravúrral védett.

Akadt még némi izgalom a hajrában, a 85. percben Karakó Ferenc játékvezető előbb tizenegyest adott a Fehérvárnak, miután Kocsis Gergő könyökét találta el a labda, de a VAR-vizsgálat után visszavonta az ítéletet. Így is magabiztosan nyert a Fehérvár a fővárosban. 0–2