A labdarúgó NB I 21. fordulójában a Fehérvár 1–0-ra megverte odahaza a Debrecent.

21. FORDULÓ
Fehérvár FC–Debrecen 1–0 (T. Christensen 29. – 11-esből)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 4770 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„SZEVASZ, STOPLI!” – köszöntötte a Fehérvár FC kabalafiguráját néhány újságíró majd’ egy órával a kezdés előtt a Sóstói Stadion sajtóhelyiségében, Stopli pedig a játéktér felé haladt szépen komótosan. Lehet, ekkor még ő sem értesült arról, hogy a csapatában nem láthatja majd a 19 éves Tóth Tamás Videt, aki a legutóbbi fordulóban, az MTK Budapest ellen (2–0) megszerezte élete első élvonalbeli gólját. A negyedik NB I-es meccsére még várni kell, ugyanis belázasodott, így a szakmai stáb értelemszerűen nem nevezte a meccskeretbe: helyette az úgyszintén 19 esztendős Berki Marcell kapott szerepet a kezdőben. A másik oldalon is akadt hiányzó, mégpedig Thor Úlfarsson, az izlandi csatár bizonyosan játszott volna Fehérváron is – csakúgy, mint az előző három bajnokin –, de fájlalta a térdét, így egyelőre nem szerezhette meg első NB I-es gólját.

Az első szidalmazásra azonban nem kellett várni… Hamar kiderült, amit eddig is tudni lehetett, hogy a két tábor finoman fogalmazva sem szíveli egymást. A hangulatra nem lehetett panasz, a játék minőségére annál inkább, leginkább a mezőnyben zajlott a játék, a kapuk egyáltalán nem forogtak veszélyben – az első érdemleges jelenetet negyedóra elteltével jegyezhettük fel, igaz, Dusan Lagator ollózós kísérlete után a labda úgy négy és fél méterrel repült el a Vidi kapuja felett… Majd pedig a semmiből tizenegyeshez jutott a Fehérvár, mert a térdműtét előtt álló Kusnyír Eriket helyettesítő Baranyai Nimród buktatta Katona Mátyást. A labda mögé a meccset megelőző első két bajnokiján két gólig jutó Nicolás Stefanelli állt, ám botrányosan rúgta: Megyeri Balázsnak kis túlzással meg sem kellett mozdulnia, mert a labda középre érkezett. Már ekkor feltűnő volt, hogy a fehérvári Tobias Christensen pörölt a csatárral, mondván, miért nem ő végezte el. No, de a norvég is próbálkozhatott, ugyanis Andó-Szabó Sándor – VAR-ozás után – újrarúgatta a tizenegyest, mert úgy ítélte meg, hogy a lövés előtt az egyik debreceni belépett a tizenhatoson belülre: többszöri visszajátszás után úgy tűnt, egyikük néhány centivel valóban belógott, ám lássuk be, ezért visszafújni egy tizenegyest bűn a futball ellen. Christensen nem hibázott, így előnnyel vonulhatott a Vidi a félidőre – ezt jórészt kapusának, Tóth Balázsnak köszönhette, aki Bárány Donát fejese után óriási bravúrral ütötte ki oldalra a labdát.

Alig kezdődött el a második félidő, a két szurkolótábor össze akart csapni, de a rendőrök és a biztonságiak hamar elfojtották a próbálkozást – úgy, mint Tóth Balázs Ferenczi János lövését, a hazaiak kapusának ismét hárítania kellett. Az 59. percben nem kellett védenie: mindenki arra számított, hogy Dzsudzsák Balázs kapura lövi a labdát szabadrúgásból, ám a 109-szeres válogatott inkább középre adott, s Hamzat Ojediran csak néhány centit tévedett, a labda a jobb oldali kapufa mellett suhant el. Ekkor már pályán lehetett Kocsis Dominik is: a Bp. Honvédtól érkező szélső első debreceni tétmérkőzésén kapott lehetőséget. A Loki küzdött, de rengeteg hiba csúszott a játékába, alig-alig jutott el a hazaiak kapujáig. Egészen a 85. percig, amikor Szuhodovszki Soma lövése után Tóth Balázs a kapufára ütötte a labdát.

A vendégek megérdemeltek volna egy pontot, ám az eredmény már nem változott, győzelmével a Vidi tapad a Paksra és a Ferencvárosra, míg a Loki vereségével egyelőre távol került a dobogótól – Stopli elégedetten sétálgathatott és integethetett a lefújás után… 1–0