Fotó: Makovics Kornél, Tolnai Népújság<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-11-fordulo-7377" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!</strong></a><br />
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Paks 3–1-re megverte odahaza a Kisvárdát.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
Paksi FC–Kisvárda Master Good 3–1(Szabó J. 16., Windecker 45+3., Mezei 80., ill. Balogh N. 73.)

Paks,Paksi FC Stadion,2078néző.Vezette:Káprály

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Sorozatban kilenc idegenbeli bajnoki után az előző fordulóban a Kisvárda újra hazai pályán futballozhatott, hozta is a „kötelezőt”, 2–1-re legyőzte a Mezőkövesdet, ugyanakkor vállszalagszakadás miatt elvesztette a házi gólkirályát, Jasmin Mesanovicot (akit meg is műtöttek, és idén már nem léphet pályára), ráadásul a bajnokság első körének lezárásaként újra idegenben futballozhatott.

A feladat, az esetleges újabb pontszerzés nem tűnt egyszerű feladatnak, hiszen a Paks egyetlen vereségét még augusztusban a Ferencváros (1–6) vendégeként szenvedte el, azóta öt győzelemből és egy döntetlenből álló veretlenségi sorozatot épített ki, és még akkor is esélyesként várta a mérkőzést, ha a Kisvárda elleni NB I-es mérlege a riválisnak kedvezett (négy győzelem, öt döntetlen és hat vereség).

A hazai szurkolókat talán az foglalkoztatta leginkább, hogy Bognár György vezetőedző melyik két labdarúgónak szavaz bizalmat a támadósorban. Két fordulóval korábban Kecskeméten (1–1) Haraszti Zsolt és Könyves Norbert kezdett, az előző héten Zalaegerszegen (5–2) Beke Péter és Skribek Alen, ugyanakkor már a félidőben Böde Dániel és Hahn János váltotta őket – nos, a szakember ezúttal Skribek Alent és Hahn Jánost állította be a kezdő tizenegybe.

Mindkét oldalon volt egy labdarúgó, aki jubileumhoz érkezett: Szappanos Péter és Bohdan Melnik is a 150. élvonali meccsét játszotta, a kezdő sípszó pillanatában még nem lehetett tudni, a hazaiak válogatott kerettag kapusának vagy a vendégek középpályásának lesz-e oka az örömre.

Ahogy arra számítani lehetett, a Paks azonnal magához ragadta a kezdeményezést, a vendégek oldalán a némi meglepetésre bal oldali védőt játszó Vida Krisztofer már a második percben sárga lapot kapott. Negyedórát kellett várni az első jelentősebb hazai lehetőségre, ám Silye Erik beadása után Hahn elől még szögletre tudott menteni a vendégvédelem. Csakhogy...

Azt már jó ideje tudni lehet, hogy a Paks nagyon erős a szabadrúgásokból, a szögletekből, rengetegszer betalál ezekből a játékhelyzetekből, s ezúttal is ez történt. Skribek Alen beadásánál Lenzsér Bence még nem jól találta el fejjel a labdát, de az így lett jó Szabó Jánosnak, ő pedig két lépésről nem hibázta el a ziccert.

Szinte azonnal jöhetett volna a második hazai gól, remek hazai támadás végén Papp Kristóf készítette lövésre a labdát Windecker Józsefnek, aki senkitől sem zavartatva 15 méterről lőhetett, Kovács Marcell védeni tudta a bal alsó sarokra tartó labdát.

Ezt követően jobbára a két tizenhatos között zajlott a játék, a paksi mezőnyfölény jó ideig nem eredményezett újabb helyzetet, majd a játékrész hajrájában villámgyors kontratámadás végén Driton Camaj 18 méteres jobblábas bombája adott munkát Szappanos Péternek. Aztán jött a csattanó, megint Skribek rúghatott szögletet a bal oldalról, a várdai védelem megint nem állt a helyzet magaslatán, ketten sem tudtak felszabadítani, Windecker József pedig ballal a kapuba lőtte a labdát.

Alig kezdődött el a második félidő, egy hazai szabadrúgást követően Ötvös Bence a tizenhatoson belül buktatta Lenzsér Bencét, három–nullánál eldőlhetett volna a három pont sorsa, Hahn János tizenegyesét azonban Kovács Marcell kiütötte – a korábbi gólkirály még mindig keresi két évvel ezelőtti önmagát. Nem sokkal később újra ő volt a főszereplő, nemcsak labdát szerzett, hanem ballal életerős lövést eresztett meg tizennégy méterről, de a léc kisegítette a vendégeket. Skribek szabadrúgásánál megint Kovács Marcell hárított, majd a játékrész közepén Mezei Szabolcs próbálkozhatott szabadrúgásból, ebből a párharcból is a vendégek kapusa jött ki jobban.

A kimaradt lehetőségek aztán megbosszulták magukat, mert jobb oldali sarokrúgást követően Szappanos hiába hárította bravúrral Mario Ilievszki fejesét, a kipattanó labdát Balogh Norbert estében a hálóba lőtte.

A Kisvárda nagy erőket mozgósított, Ötvös Bence lövésénél közel volt az egyenlítéshez, aztán jött Böde Dániel, aki pazarul ugratta ki a 80. percben Mezei Szabolcsot, aki tizennégy méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtt.

Nem kérdés, a jobbik csapat nyerte meg a meccset, megérdemelten. 3–1