Mol Fehérvár–Újpest: nulla nulla

2023.04.08. 16:50
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a Mol Fehérvár 0–0-t játszott odahaza az Újpesttel. Mindkét csapat a kiesés ellen harcol, ezt tükrözte a mérkőzés színvonala is.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
Mol Fehérvár–Újpest 0–0
Székesfehérvár,
Mol Aréna Sóstó, 4953 néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az első félidő főszereplőjévé a VAR lépett elő a Mol Fehérvár és az Újpest bajnokiján. A kiesés elől menekülő csapatok csatájának hatodik percében Pintér Csaba tizenegyest ítélt a hazaiak javára, miután úgy vélte, Tim Hall a tizenhatoson belül szabálytalankodott Kenan Kodróval szemben. Csakhogy néhány perc videózást követően a játékvezető felülbírálta döntését, a megmozdulás ugyanis centiméterekkel a büntetőterületen kívül történt, így a Vidi tizenhét méterről végezhetett el szabadrúgást, amely lehetőséggel nem élt. Aligha gondoltuk volna, de ez volt az együttes legnagyobb lehetősége az első játékrészben, amely megannyi pontatlan megmozdulást hozott. A játékot rengeteg szabálytalanság tördelte, s mivel sok volt a technikai hiba, a felek szinte alig jutottak el ellenfelük tizenhatosáig. A vendégek részéről az előző fordulóban triplázó Csoboth Kevin veszélyeztetett a legtöbbet, három lövési kísérlete volt, ám a kaput nem találta el sem közelről, sem távolról.

A fordulás után sem változott jelentősen a játék képe, a kapuk csak elvétve forogtak veszélyben. Mindkét vezetőedző igyekezett cserékkel belenyúlni a mérkőzésbe, ezt látva reménykedhettünk abban, hogy több lesz a helyzet, ám a játékosok az ellenfél támadóharmadához érve rendre rossz döntést hoztak, elhaltak az ígéretesnek tűnő akciók. Sokat elárul a mérkőzésről, hogy az első igazán nagy helyzetet a 82. percben jegyezhettük fel, Kovács Dániel tolta ki a labdát Fernand Gouré fejese után a bal sarok elől.

Azt nehezen lehet vitatni, hogy a csapatok odatették magukat, küzdelmes összecsapást hozott a párharcuk, ám talán a nagy tét miatt nem vállaltak feleslegesnek tűnő kockázatot, biztonsági játékra törekedtek. Így a csaknem ötezer néző bánatára gól nélküli döntetlennel végződött a tizedik és a kilencedik helyezett bajnokija. 0–0