Király 40 méterről kapott gólt, de fordított a Haladás

2016.04.06. 18:50
Ugyan a vendég Vasas szerzett vezetést Christian Müller 40 méterről esett találatával a Haladás átmeneti otthonában, Sopronban, Mészöly Géza tanítványai Németh Márió és Gaál Bálint góljával a szünet után fordítani tudtak.

A Haladás a második félidőben fordított a Vasas ellen (Fotó: Földi Imre)

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

HALADÁS–VASAS 2–1 (Németh M. 56., Gaál 63., ill. Müller 37.)
Kiállítva: Pavlov (94., Vasas)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem megy mostanában a Haladásnak, és a kiesés elől menekülő Vasas ellen is csak a mezőnyfölény kiharcolásáig jutott az első félidő derekára a három támadóval rohamozó Mészöly Géza-alakulat. A vendégek óvatosan futballoztak, ám amikor Christian Müller meglátta a lehetőséget a kezdőkör határán állva egy megszerzett labdával, gondolkodás nélkül a kapuba ívelt a 11-es ponton álló Király Gábor fölött: 0–1, ritkán látható szép gólt szerzett a német légiós.

Felpörgött végre a mérkőzés, elkezdett futballozni a Hali, de a Vasas kontrái voltak a veszélyesebbek, nem véletlenül fütyültek mérgesen a Sopronba elruccanó szombathelyi drukkerek az első félidő lefújásakor.

A fordulás után ugyanők már tapsolhattak, ujjonghatnak is: előbb Németh Márió egyenlített, higgadtan értékesítve ziccerét (1–1), majd Gaál Bálint villantotta meg ismét szemfülesebb oldalát (2–1).

Nem adta fel a Vasas, hiszen nagy cél hajtja az angyalföldieket, de a lesérült Müller helyére beálló Jevhen Pavlov hét méterről Királyt találta telibe, majd a ráadásban kiállíttatta magát – véget ért a Haladás ötmérkőzéses nyeretlenségi sorozata, a Vasas legutóbb tavaly szeptemberben győzött idegenben.