A Paks már a dobogón - könnyed siker a Pápa ellen

2014.11.08. 15:55
Báló végezte el a tizenegyest, és a labda Szűcs Lajos kapujában kötött ki (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 14. fordulójában az ötödik MVM Paks a tizenegyedik Lombard Pápát fogadta, és Báló Tamás, Haraszti Zsolt, valamint Bor Dávid góljával 3–0-ra győzött. Az Újpest döntetlenjének köszönhetően a paksiak  feljöttek a dobogóra a tabellán.

Papíron egyértelműen a hazaiak voltak a mérkőzés esélyesei, ám igencsak felforgatott összeállításban kellett pályára lépnie a paksi csapatnak, hiszen Kecskés és Fiola eltiltás, Szabó János, Könyves Norbert, Eppel Márton és Simon András pedig sérülés miatt hiányzott, a bemelegítésnél pedig Bartha László is meghúzódott.

Emiatt is sokáig meddő mezőnyfölényig jutottak csak a hazaiak, egészen a 19. percig kellett várni az első valamirevaló helyzetre, ráadásul az is a vendégek előtt adódott, de Vadims Zulevs 7 méteres lövése elakadt Molnár Péter kapusban.

Ez mintha felébresztette volna a paksiakat, mert ezután már nekik is sikerült helyzetbe kerülniük: Haraszti Zsolt két lövését is csak bravúrral védte Szűcs Lajos, míg Bertus Lajos próbálkozása fölé szállt.

A helyzetek a 45. percben értek góllá: ekkor Haraszti emelt a 16-oson belül Kulcsár Dávidhoz, aki 12 méterről lőtt, és Szűcs bravúros spárgázással védett. A kipattanó azonban újfent Harasztihoz került, aki betört a 16-oson belülre, ahol Tóth Gábor buktatta, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A labda mögé Báló Tamás állt, és a balra vetődő Szűcs helyére, a kapu közepébe helyezett (1–0).

Vezetésük tudatában bátrabban kezdte a második félidőt a paksi csapat: előbb Bertus szabadrúgását kellett védenie Szűcsnek, majd Harasztié zúgott el a bal felső sarok mellett, Vági András 40 méteres lövése pedig a lécet súrolva hagyta el a játékteret.

A 68. percben újra a pápaiak hálójában táncolt a labda: Tamási indította a leshatáron Harasztit, aki megiramodott a jobb oldalon, majd a hátráló Csizmadia Csaba takarásából, 12 méterről jobbal a kapu bal alsó sarkába csavart (2–0).

Haraszti rövidesen újabb gólt szerezhetett volna, de 18 méteres szabadrúgása után a labda a bal kapufáról került a játéktéren kívülre. A hosszabbításban pedig a harmadik paksi gól is megszületett: Haraszti indította a bal oldalon az csereként beálló Bor Dávidot, aki betört a 16-oson belülre, és a kilépő Szűcs felett a kapu közepébe emelt (3–0).

A győzelemnek, no meg az Újpest hazai pontvesztésének köszönhetően a Paks feljött a harmadik helyre a bajnoki tabellán.