Torghellével nem bírt a Szpari, ismét győzött az MTK

2014.10.05. 16:25
Torghelle Sándor május óta először ünnepelhetett gólt a bajnokságban (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 10. fordulójában az MTK a Bozsik József Stadionban fogadta a Nyíregyházát, és Torghelle Sándor, valamint Hidvégi Sándor találatával 2–0-ra nyert. A kék-fehérek sorozatban ötödik bajnoki győzelmüket aratták.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ
MTK Budapest–Nyíregyháza Spartacus 2–0
(Torghelle 27., Hidvégi 75.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Ugyan váltig hangoztatták a nyíregyházi vezetők, hogy nem „feltartott kézzel” érkeznek a fővárosba az MTK elleni bajnokira, még a Mohamadou Abdouraman, Rezes László, Bajzát Péter trió sérülése ellenére sem, de nemhogy a buszt tolták be kapujuk elé a vendégek, néha az volt az érzésünk, hogy csak a térfélcsere miatt nem építenek fel oda egy egész állomást.

Volt is idő felidézni az első negyedórában a nyíregyházi autóbusz-állomás szocreál hangulatát (ha valaki szeretné hosszú téli estéken meghajtogatni papírból az épületet, kattintson bátran ide), ugyanis egyetlen helyzetet sem láthattunk, csak meddő MTK-mezőnyfölényt. A helyzet később is csak annyiban változott, hogy regisztrálhattunk néhány pontatlan hazai kapura lövést, de a 100. élvonalbeli bajnokiján kesztyűt ragadó Balogh Jánosnak védenie sem kellett. A 27. percben aztán kiderült, hogy néha a Szpari-védelem is papírból van, Horváth Zsolt beadását Torghelle Sándor ugyanis könnyedén a kapuba továbbíthatta, „buszos” védelem ide vagy oda. 1–0!

Nem mellékesen régen várt pillanathoz érkezett olvasóink abszolút kedvence, Torghelle ugyanis 2014. május 3. (Újpest–MTK 0–4) óta először szerzett gólt az NB I-ben!

Hátrányba kerülve elkezdett végre futballozni a Nyíregyháza, de csak pontatlan középtávoli lövésekig jutottak Pekár Lászlóék – az MTK meg visszavett a korábbi, nem éppen viharos tempóból is.

A két mester Csiki Norbert, illetve Koller Krisztián beküldésével próbált meg életet lehelni csapata támadójátékába, de kevés sikerrel. A mérkőzés negyedik negyedórájára mindössze egy kapushoz tartó Pekár-bomba jutott, majd Koller hagyott ki két gólhelyzetet is – a hajrá kezdetére azonban minden vitás kérdést eldöntött Hidvégi Sándor irtózatos erejű bombagólja: a védő 15-ről kipókhálózta a jobb felsőt. 2–0!

Ha nem is diadalmenetben, meg megszerezte Garami József 370. élvonalbeli győzelmét is, a három ponttal pedig megerősítette második helyét az MTK. Még nagyobb lett volna a kék-fehér öröm, ha a 250. élvonalbeli mérkőzését vívó Dragan Vukmir értékesíti a végén ajtó-ablak helyzetét, de túl sokat várt a bekk.

A Szparinak is várnia kell újabb győzelmére egy darabig.

„Kívülről nézve könnyű mérkőzésnek tűnhetett, de nagyon jól, sokszor hét-nyolc emberrel védekezett a Nyíregyháza, ráadásul jól kontrázott, tehát nem volt ez egyszerű – nyilatkozta Garami József a mérkőzést közvetítő MTVA-nak. – Annak örülök, hogy végül is türelmesen játszottunk, és aztán jött a gól. A második félidőben több helyzetet kellett volna kialakítanunk.”

„Több sebből vérzünk, tizenhét embert tudtam nevezni a mérkőzésre, Bajzát Péter is külön edzett a héten, ezért ma kicsit mást kellett játszanunk, mint amit eddig játszottunk – értékelt Csábi József, a Nyíregyháza vezetőedzője. – Próbáltuk a biztonságra helyezni a hangsúlyt, és ez majdhogynem jó is volt. Bebizonyosodott, hogy támadó nélkül ezt a sportágat nagyon nehéz űzni, az MTK-nak viszont kiváló csatárai vannak, ennyivel megnyerték a mérkőzést, a semmiből rúgtak gólt. Torghelle Sanyi nyilván a Torghelle Sanyi, egy villanással előnyt tudott szerezni az MTK számára. A második félidőben mozgósítottuk az energiáinkat, közel álltunk az egyenlítéshez, aztán persze kinyíltunk, de még egyszer mondom, hogy nagyon kevesen voltunk.”