Pécs-Haladás: kétarcú csapatok kétarcú mérkőzése

2014.05.30. 18:55
Magyar szinten élvezetes meccset vívott egymással a Pécs és a Haladás (Fotó: Havran Zoltán)
A labdarúgó NB I harmincadik, utolsó fordulójának nyitó mérkőzésén a Pécs a Haladást fogadta, és az ötödik helyért harcoló csapatok találkozója egy korai gólváltás után 1–1-es döntetlenre végződött. Ezzel az eredménnyel a nevető harmadik, a Diósgyőr lehet az ötödik.

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ

Pécsi MFC–Haladás 1–1 (Pölöskey P. 6., ill. Dvorschák 14.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az ötödik helyért harcolt egymással a szezon közben megtört Pécs és az idény végére leeresztett Haladás, és a vendégek hozzáállását jól mutatta, hogy pár alapember szabadságot kapott erre a mérkőzésre, a kispadra pedig négy cserejátékos jutott.

Az előjelekhez képest egészen mozgalmas első félidőt láthattunk, amelyben Pölöskey Péter szép fejesével hamar vezetést szereztek a hazaiak (1–0), de Dvorschák Gábor szintén fejjel egalizált a 14. percben (1–1). Lábbal már nem voltak ilyen pontosak a felek, a pécsi kapu előtt Radó András rontott ziccert, a másik oldalról pedig a komplett középpályás sor lőhetett volna legalább egy gólt középtávolról.

Beküldte a fél kispadot maga mellől a szünetben Artner Tamás, hiszen Tóth Péter és Szakály Attila is pályára lépett, miközben a mérkőzés színvonala rajtaütésszerűen hatalmasat esett, tulajdonképpen egyetlen említésre érdemes esemény sem történt a hajráig.

A végén Danijel Romic megunta társai tehetetlenségét, és távolról kapura bombázott, de Rózsa Dániel állta a sarat, majd Fehér Zoltán kiállíttatta magát a 90. percben – kétarcú csapatok kétarcú mérkőzését láthattuk, több búcsúzóval mindkét oldalon.

Szép példázata volt ez a bajnoki mindkét csapat idényének.

„Abszolút nem vagyok elégedett az egy ponttal – mondta a Sport Tv kamerája előtt Lőrincz Emil, a Pécs edzője. – Az első félidőben jól futballoztunk, az ellenfél kapuja előtt szépen tettük a dolgunkat. Pontrúgásból kapunk egy gólt. Úgy gondolom, hogy ez fegyelmezetlenség, mert ezeket a legegyszerűbb levédekezni. A második játékrészben visszaesett az iram, nem voltunk annyira veszélyesek támadásban, de azért voltak lehetőségeink. Maximálisan elégedett vagyok a csapat egész éves teljesítményével, le a kalappal a fiúk előtt. Ha azt nézem, hogy milyen lehetőségeink voltak, mik történtek, hogy elmentek játékosok, akkor reális, hogy a hetedik helyen végeztünk a bajnokságban."

„A mérkőzés összképe, a szokatlan felállásunk alapján elégedett vagyok az egy ponttal – mondta Artner Tamás, a Haladás vezetőedzője. – Támadásban nem voltunk rosszak, de védekezésben igen. A második félidőben labdabirtoklásban és védekezésben is nagyon masszívak voltunk, de a kaput nem veszélyeztettük annyira. A támadásban hiányzott Halmosi Péter és Nagy Gábor. A második negyvenöt percben érezni lehetett, hogy amelyik csapat gólt szerez, meg is nyeri a mérkőzést. Ez végül nem történt meg. Mindazonáltal gratulálok a játékosoknak az évhez, le a kalappal."

1. DVSC-Teva 29 18 8 3 66–31 +35 62
2. Győri ETO 29 17 8 4 53–32 +21 59
3. Ferencváros 29 16 6 7 45–33 +12 54
4. Videoton FC 29 15 7 7 51–30 +21 52
5. Diósgyőri VTK 29 12 10 7 44–37 +7 46
6. Haladás 30 12 10 8 37–31 +6 46
7. Pécsi MFC 30 12 9 9 41–38 +3 45
8. MTK Budapest 29 10 7 12 40–36 +4 37