Ligakupa: Öt perc alatt nem válhatunk falusi focistává - Csertői

2014.03.05. 10:41
Az MVM-Paks vezetőedzője, Csertői Aurél elmondása szerint keresi a reakciókat, miután csapata a jó első félidei játék után pillanatok alatt kedvezőtlen helyzetbe került a PMFC ellen, és végül kiesett a labdarúgó Ligakupából. Csertői inkább nem is akarta minősíteni együttese produkcióját; véleménye szerint összeestek és megszűnt a tartásuk.

A pécsiek az otthoni 1–1 után a félidőben nem álltak jól Pakson, a házigazda 1–0-ra vezetett és helyzetek sokaságát dolgozta ki. A fordulást követően azonban változott a játék képe, és Perics triplájával a vendégek idegenben harcolták ki a továbbjutást (1–3).

„Az első félidőben nem mertük felvállalni azt a bátor futballt, amit szerettünk volna. Nem is volt olyan sok gólszerzési lehetőségünk. A második játékrész miatt viszonyt maximális dicséret illeti a fiúkat, mert elkezdtek bátran játszani és ez gólokban mutatkozott meg. Külön öröm, hogy Perics háromszor volt eredményes, és további pozitívum, hogy jó pár olyan fiatal is játéklehetőséget kapott, aki eddig nem igazán volt a csapat tagja. Ők mind bebizonyították, hogy a jövőben lehet velük számolni. A második félidő alapján teljesen megérdemelten kerekedtünk felül a mérkőzésen. Mint minden győzelem, ez is erőt kell, hogy adjon. Ezúttal is igazolták a játékosok, hogy bátran futballozva bárki ellen bárhol nyerni tudunk" – mondta Lőrincz Emil a pécsiek honlapjának.

„Próbálom megfejteni a reakciókat. Egy ilyen első félidő után, ahol 1–0-ra vezetünk és három ziccerünk is van, majd kijövünk és öt perc alatt úgy kezdünk el játszani, mint egy ..., de inkább nem is akarom minősíteni a produkciónkat. Összeestünk és megszűnt a tartásunk. Erről az oldaláról még nem ismerem a csapatot, ugyanakkor remélem, hogy ez csak átmeneti dolog volt az életünkben. A kiállítást követően lényegében eldőlt a meccs végkimenetele: próbálkoztunk, de nem tudtunk már hatékonyak lenni. Két ilyen ellentétes félidőt nem lehet mutatni. Ha valaki tud úgy játszani, mint az első játékrészben, az öt perc alatt nem válhat falusi focistává" – idézi a paksiak edzőjét, Csertői Aurélt a pmfc.hu.