Parádés hajrájának és a triplázó Bajzátnak köszönhetően nyert a Győr

2008.08.17. 22:01
A Győri ETO hazai pályán 4–2-re verte a REAC csapatát a Soproni Liga 4. fordulójában. A hazai csapat a 90. és a 94. percben lőtt két góljával szerezte meg első pontjait a bajnokságban. A félidőben még a REAC vezetett, azonban a hazaiak a csereként beálló Kovács I Zoltán vezérletével fordítottak, a fővárosiak viszont egyenlítettek. Mégsem maradt el a győri győzelem, mivel Bajzát Péter a hajrában megszerezte második és harmadik gólját is.
Bajzát Péter három góllal vette ki a részét a győri győzelemből.
Fotó: Farkas József

Visszafogott iramban kezdték a mérkőzést a csapatok a végleges formájához egyre közelebb kerülő győri stadionban. A pályán unalmas mezőnyjáték folyt, melyet apróbb szabálytalanságok tettek „színesebbé”.

Az első bajnoki pontjaira hajtó győriek – akik hét közben Stuttgartban játszottak UEFA-kupa-mérkőzést – nem tudták a vendégekre erőltetni akaratukat, akik magabiztosan állták (volna) a hazai rohamokat (ha lettek volna).

Jäkl Antal, az ETO csapatkapitánya tűnt a leginkább feltüzeltnek, amiért majdnem kiállítással fizetett, de a játékvezető megkegyelmezett a korábban már „besárguló” rutinos játékosnak, amikor az hátulról csúszott rá Balaskó lábára.

Ennek örülhettek a hazai szurkolók, annak viszont már kevésbé, amit a 44. percben láttak. Dancs Roland szerzett labdát a győri kapu előterében, a tétovázó védőktől nem zavartatva betört a tizenhatoson belülre, majd 10 méterről laposan a kapu bal oldalába lőtt. 0–1.

A szünetben Egervári Sándor cserére szánta el magát (amit lehet, hogy akkor is megtett volna, ha nem kapnak gólt), és ez hamar meghozta az eredményét. A Koltai Tamással egyszerre beálló Kovács I Zoltán adott remek labdát Bajzát Péternek a 62. percben, aki pár lépést követően, a kapujából kilépő Szántai Levente alatt a hálóba lőtt. 1–1.

A volt újpesti csatár a gólpassz után saját maga is a kapuba talált, amikor a 70. percben csődöt mondott a vendégek lestaktikája: Böőr Zoltán ugratta ki Kovácsot, aki ziccerben higgadtan lőtt Szántai mellet a kapuba. 2–1.

Nem tartott azonban sokáig a győri öröm, ugyanis egy szerencsés góllal egyenlítettek a rákospalotaiak: a 76. percben Lisztes Krisztián végzett el szabadrúgást mintegy 17 méterről, a labda egy védőn megpattant, így a tehetetlen Varga Zoltán mellett a hazaiak hálóban kötött ki. 2–2.

Már azt hihették az ETO-parkba kilátogató győri nézők, hogy döntetlennel kell beérniük, de nem így történt, ugyanis gólt lőtt csapatuk. Méghozzá nem is egyet!

A 90. percben egy beívelés után a vendégek nem tudtak felszabadítani, a kavarodásban Bajzát eszmélt a leghamarabb, és közelről megszerezte a vezetést. 3–2.
Hogy teljes legyen a Rába-partiak öröme, berámoltak még egyet. A 94. percben Kovács I Zoltán indította Böőrt, aki betört a tizenhatoson belülre, középre gurított, így az érkező Bajzátnak már csak az üres kapuba kellett továbbítania. 4–2.

Unalmas mérkőzésnek indult a vége azonban parádésra sikerült, legalábbis a hazaiak számára, akik ezzel a győzelemmel megszerezték első pontjaikat a bajnokságban.

SOPRONI LIGA

Helyszín: Győr
Nézőszám: 2000
Játékvezető: Vad II István
Asszisztensek: ifj. Tóth Vencel, Lémon Oszkár

Gólszerző: Bajzát (62., 90., 94.), Kovács I Z. (70.), ill. Dancs (44.), Lisztes (76.)
Csere: Pákolicz helyett Kovács I Z. és Nikolov h. Koltai (mindkettő a szünetben), Jäkl h. Brnovics (79.), ill. Balaskó h. Nagy T. (53.), Kőhalmi h. Nagy K. (76.)
Sárga lap: Jäkl (24.), Supics (47.), Bajzát (58.), Pintér (82.), ill. Erős (58.), Dancs (65.), Nyerges 66.), Horváth (83.), Szántai (89.)

1. DVSC-TEVA 4 3 1 - 7 - 2 +5 10
2. Újpest FC 4 3 - 1 5 - 4 +1 9
3. Vasas 4 3 - 1 6 - 6 0 9
4. MTK Budapest 4 2 1 1 9 - 6 +3 7
5. Paksi FC 4 2 1 1 9 - 8 +1 7
6. ZTE FC 4 2 1 1 6 - 5 +1 7
7. Szombathelyi Haladás 4 2 - 2 5 - 3 +2 6