Garami József csapata négy sikertelen meccs után ismét győzött

2007.04.08. 16:59
Sima győzelmet aratott az MTK a magyar labdarúgó-bajnokság élvonalának 23. fordulójában a Vác ellen. A 3-0-s végeredménnyel zárult találkozón a hazai csapat már a 16. másodpercben megszerezte a vezetést, Pál András révén. A szünet után Kanta József duplája végleg eldöntötte a három pont sorsát. Az MTK négy mérkőzés óta nem tudott nyerni, ezért ez a három pont most nagyon jól jött az együttesnek a Debrecen elleni rangadó előtt.

Gólszerző(k): Pál (1.), Kanta (51. 57.)
Csere: Bori helyett Németh (58.), Rodenbücher véltja Kristont (67.),Zsidai helyett Szabó Ádám ill. Cristiano helyett Prado (34.), Geovanni helyett Szabó Tibo (73.), Marcelo helyett Vén (85.)
Sárga lap: Dudás (32.), Farkas (36.), Djokics (54.)
Kiállítás: Balogh (54.)

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
A tavaszi rajtnál igencsak beragadó MTK ezúttal a biztos kiesőnek tekinthető Vácot fogadta a Hidegkuti-stadionban.

Rögtön az első percben megszerezte a vezetést Garami József csapata, igaz ehhez kellett a most debütáló Dluzniewski Marcelo hibája is. A váci játékostól a saját térfelének közepén Pál András lopott labdát, majd meg sem állt a vendégek tizenhatosáig, és lőtt higgadtan Djokics mellett a kapuba. (1-0)

Felcsillant a remény, hogy látványos bátor támadójátékot hozó mérkőzést láthat a stadionba kilátogató mintegy ezer néző.

A gól utáni percekben tovább rohamozott a kék-fehér csapat. A negyedik minutumban Kanta, majd később Pollák növelhette volna a hazaiak előnyét. Előbbi a kapu mellé, míg utobbi Djokicsba lőtt.

A folytatásban továbbra sem tudta megtartani a labdát a vendégcsapat, az MTK fölényben játszott, ám a kezdeti mindent elsöprő rohamok alábbhagytak. Kristonék hiába jutottak el a váci tizenhatos előterébe, az utolsó passzokba mindig hiba csúszott.

A félidő végére Nagy Tibor tanítványai is elkezdtek focizni: Kulcsár távoli, majd Geovanni éles szögből leadott lövése majdnem az egyenlítést eredményezte.

Szünetre azonban megérdemelt hazai vezetéssel vonultak a csapatok.

A második félidő elején aztán negyedóra alatt lerendezte a mérkőzés, és ezzel együtt a három pont sorsát is Garami József csapata.

Az 51 percben Kanta József csinált bohócot az egész váci védelemből (de leginkább Baloghból), majd gurított a tehetetlen Djokics mellett a kapuba. (2-0)

Hat perccel később pedig szintén Kanta volt eredményes, ezúttal büntetőből. A gól előtt Balogh húzta vissza Kantát, miután a játékvezető jogosan a 11-es pontra mutatott, a vétkest pedig idő előtt elküldte zuhanyozni. (3-0)

Kantának ez volt a tizenharmadik találata a bajnokságban.

A folytatásban a hazaiak néha belehaltak a szépségbe, míg a már esélytelen Vác esetenként szép akciókat vezetett, de szépíteni már nem tudott.