A hosszabbításban győzött Mészöly csapata

2006.09.29. 21:01
A Vasas a hosszabbítás első percében büntetőhöz jutott, így nyerte meg végül 3-2-re a Győr elleni mérkőzését a labdarúgó NB I 8. fordulójának nyitó mérkőzésén. Németh Norbert 11-esét egyébként Sztevanovics elsőre kivédte, de a kipattanónál a hazai játékos már nem hibázott. Németh ma lőtte a második és a harmadik gólját ebben a szezonban. A túloldalon szintén duplázott Bajzát Péter, az ő találataival egyenlített kétszer is Pajkos János együttese. A Vasasnak ez volt a negyedik győzelme, és ezzel megelőzte a Győrt a tabellán. A vendégek másodszor kaptak ki a 2006–2007-es idényben. Bajzát Péter a góllövőlista élére ugrott.

Mészöly Géza Pajkos János
Gólszerző: Kincses (26.), Németh (60., 90+3.- 11-esből) ill. Bajzát (48., 66.)
Csere: Majoros helyett 20 Nagy Zs. (70.), Skita helyett 7 Kiss K. (82.) ill. Granát helyett 25 Szabó Zs. (46.), Virág A. helyett 15 Tóth P. (46.), Tokody helyett 18 Varga G. (72.)
Sárga lap: Granát (34.), Müller (49., 90+3.), Szabó Zs. (67.)
Kiállítás: Müller (90+3.)

VASAS GYŐR

Németh Norbert két gólt szerzett. A második a győzelmet jelentette
A mérkőzést a vendégcsapat aktívabb játéka nyitotta, igazolva ezzel is mérkőzések óta tartó jó formáját. (Pajkos János együttese eddig csak egyszer, a 2. fordulóban kapott ki, akkor az Újpest vendégeként 2-0-s vereséget szenvedett.)
A zöldmezesek többször is veszélyes támadást vezettek, és az első húsz percben még a vezetés megszerzéséhez is közel álltak; különösen a pálya bal oldalán állították időnként igen nehéz helyzet elé a hazai védőket.
Az első félidő másodi részére felébredt Mészöly Géza csapata, és innentől átvette a játék irányítását. Az angyalföldiek a 26. percben teljesen megérdemelten, mintaszerű támadást követően szerezték meg a vezetést a tehetetlenkedő győri védők között.

A gól elsősorban a nagyon aktív Majoros érdeme volt, aki a bal szélen több védőt is becsapott, majd kissé furcsán ugyan, de beadott, a labda Ködöböcz elé került. Ő keresztbe lőtt a kapu előtt, a nyújtózó Sztevanovics éppen az érkező Kincses Péter elé ütötte a labdát, és a hazaiak 23-asa nem hibázott (1-0).

A Vasas ezután sem adta át a kezdeményezést ellenfelének, és Sztevanovicsnak több alkalommal is nyújtózkodnia kellett, hogy megóvja kapuját a góltól. A félidő végén csak a szerencsének – és annak, hogy Tóth túl gyatrán oldott meg egy százszázalékos helyzetet – köszönhették a győriek, hogy a házigazdák nem növelték előnyüket.

A második játékrészben igyekeztek a vendégek is felvenni a meccs és az ellenfél ritmusát, így kiegyenlítettebb lett a játék. Ehhez persze hozzájárult Bajzát Péter gyors egyenlítő gólja is (1-1). A döntetlen 12 percig állt, aztán Németh Norbert egy 16-os előtti kombináció után remekül lőtte ki a jobb alsó sarkot – kapufás gól volt (2-1).

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Újabb hat perc múlva Bajzát ismét egyenlített, fejesgóljával hétre növelte idei találatainak számát, és ezzel át is vette a vezetést a góllövőlistán (2-2).

A csattanó a végére maradt. A 91. percben, amikor már mindenki szinte elkönyvelte a döntetlen, Kincses jobbról érkező beadásánál Müller hátulról meglökte a tempóelőnyben lévő, csereként beállt Kiss Károlyt, s az esetnek büntető lett a következménye (ráadásul Müllert ki is állította Szabó játékvezető.)

A 11-est Német Norbert végezte el, de a jobb sarok felé tartó lövését Sztevanovics kiütötte. Balszerencséjére azonban a labda visszapattant Németh elé, aki még le is kezelte, mielőtt a hálóba lőtte (3-2).

Ez volt a középpályás harmadik gólja ebben a szezonban, míg a Vasasnak a negyedik győzelme. A bajnokság előtt az NB II-re készülő együttes ezzel a sikerrel megelőzte a Győrt a tabellán. Pajkos János gárdája ebben a bajnokságban idegenben még nem tudott győzni, míg az angyalföldiek hazai környezetben másodszor szerezték meg a három pontot.