Női kosár: simán kikapott a válogatott Csehországban

MTI MTIMTI MTI
2018.05.24. 20:46
A magyar női kosárlabda-válogatott simán, 82–59-re kikapott Csehország vendégeként a csütörtöki felkészülési mérkőzésen.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a hazai csapat már az első negyedben tíz ponttal elhúzott, és az előnyét folyamatosan növelte, így 29 ponttal vezetett az utolsó tíz perc előtt. A záró játékrészben ugyan faragott a hátrányából Székely Norbert együttese, de így is sima vereséget szenvedett.

„Nagyon sok tanulsága van a mérkőzésnek, rossz felfogásban kezdtünk. Nagyon sajnálom, hogy hamar eldőlt a meccs, le kell vonnunk a megfelelő következtetéseket, mert sokat tanulhatunk a mai játékból” – mondta Székely.

Kollégája, Stefan Svitek – aki 2017 augusztusáig irányította a magyar csapatot – azt emelte ki, hogy agresszív letámadással érték el, hogy ők irányítsák a játékot.

NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, PRÁGA
CSEHORSZÁG–MAGYARORSZÁG 82–59 (28–18, 19–6, 19–13, 16–22)
Roudnice nad Labem, 250 néző. V: Blahout, Linhart, Vosahlík (csehek)
CSEHORSZÁG: Záplatová 7/3, Vorácková 9, Katerina Elhotová 9, Karolína Elhotová 20/12, Vojtíková 4. Csere: Rokosová 8, Pudláková 8/3, Bartáková 4, Beránková 7, Gaislerová, Bartonová, Brabencová 3, Minarovicová 3. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek
MAGYARORSZÁG: Nagy D. 9/3, Simon Zs. 2, Dubei 6, Mansaré, Határ 13. Csere: Weninger 8, Szabó Fanni 2, Bálint, Barnai 8, Licskai 7, Bach 2, Zele 2. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–8. 15. p.: 34–24. 25. p.: 56–28. 35. p.: 76–45
Kipontozódott: Záplatová
Stefan Svitek:
– Mivel alacsonyabb szerkezetű a csapatunk a magyarokénál, igyekeztünk egész pályán agresszíven letámadni, hogy mi irányítsuk a játékot. Örülök, hogy sikerült nekünk diktálni a ritmust, s így győztünk.
Székely Norbert: – Nagyon sok tanulsága van a mérkőzésnek, rossz felfogásban kezdtünk. Nagyon sajnálom, hogy hamar eldőlt a meccs, le kell vonnunk a megfelelő konzekvenciákat.