Női kosár NB I: óriási izgalmak, Csata-siker a rangadón

FAZEKAS ZOLTÁN, LASZTOMÉRY ANDRÁSFAZEKAS ZOLTÁN, LASZTOMÉRY ANDRÁS
2019.12.01. 19:08
Emma Cannon (balra) 17 pontot szerzett a fővárosi csapatban (Fotó: Földi Imre)
A Csata hazai pályán 71–66-ra legyőzte a Szekszárdot a női kosárlabda NB I 9. fordulójának vasárnapi rangadóján.

A harmadik játszott a negyedik ellen a 9. forduló fővárosban rendezett rangadóján – igaz, csak jobb kosárkülönbséggel előzte meg a játéknap előtt a Szekszárd a szintén hat győzelemmel és két vereséggel álló Csatát. Amely átlagban a második legtöbb pontot szerezte eddig az élvonalban (81.7) a címvédő és még veretlen Sopron mögött, és az egész élvonalban a legjobban triplázik (39%) csapatszinten.

Utóbbit igazolandó, Horváth Bernadett hibátlan hárompontosával, a vendégszurkolók által keltett hangorkánban kezdődött a meccs, s mivel ezt a találatot újabb két hazai dupla követte egy percen belül (7–0), Djokics Zseljko a feldobás után 106 másodperccel már időt kért. A nyolc napja a DVTK elleni idegenbeli meccsen agyrázkódást szenvedő irányító fantasztikus lendülettel kezdett, az első negyedben 13 pontot dobott, közte három remek triplát, ami láthatóan meglepte a tolnaiakat. Akik gyengén, sok hibával kosaraztak, hamar tíz pontos hátrányba kerültek, sorra dobták mellé a büntetőket és az első kilenc triplakísérletük is rossz volt, mielőtt a horvát Ivana Dojkicé behullott a 19. percben.

Ezzel a kosárral jött fel öt pontra a tolnai csapat, amely lendületbe jött a második negyed végén.
Szoros maradt a meccs a nagyszünet után is, igaz, a hazaiak továbbra is tartották az előnyüket, az Atom pedig üldözte riválisát. Viszont mivel a dobóteljesítménye – elsősorban távolról – csapnivaló volt, nem tudott kiegyenlíteni, csak a 38. percben, amikor Studer Ágnes triplája után Dojkic ziccert dobott. Ám ennél többre végül nem futotta a nagyot küzdő, de távolról pocsékul (4/23, 17 %) célzó vendégektől, akik végül kikaptak a hárompontosokat ezúttal is kitűnő (45) százalékkal dobó vendéglátótól, akik még azt is elbírták, hogy egészségügyi okokból Horváth a második félidőben már nem is játszott.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
NKE-FCSM CSATA–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 71–66 (20–10, 11–18, 20–17, 20–21)
Ludovika Aréna, 400
néző. V: Cziffra, Tóth C., Oláh
CSATA: HORVÁTH B. 13/9, Friskovec 8, Lelik 9, CANNON 17/3, Gustafson 9. Csere: Radócz 2, MÁNYOKY R. 9/3, Angyal B. 4, Boros J. Edző: Tursics Krisztián
SZEKSZÁRD: Studer Á. 7/3, Miklós 3, Marshall 12/3, RUZICKOVÁ 10, MCCALL 17/3. Csere: Theodoreán, DOJKIC 15/3, Krnjics 2, Kiss V., Bálint. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–0. 6. p.: 9–7. 9. p.: 17–7. 12. p.: 23–11. 16. p.: 29–17. 19. p.: 29–24. 23. p.: 41–32. 27. p.: 45–43. 32. p.: 53–36. 35. p.: 59–50. 38. p.: 62–62. 40. p.: 67–64
Kipontozódott: Studer Á. (40. p.)
Tursics Krisztián:
– Brusztolós, férfias meccset játszottunk sok néző előtt. Hatalmas sikernek tekintem, hogy legyőztük a Szekszárdot. A legfőbb hangsúlyt a védekezésre helyeztük, ez volt a találkozó kulcspontja. A vendégek kétszer felzárkóztak, de sikerült megnyernünk a végjátékot. Külön köszönetet mondanék Horváth Bettinek, aki sérülten is vállalta a játékot.
Zseljko Djokics: – Erre a rangadóra már a válogatott szünet alatt készültünk, de sajnos valamiért az ilyen mérkőzéseken nem játszunk jól. Szeretem nyomás alatt tartani csapatomat, a maximumot szeretném belőle kihozni. Rosszul kezdtünk, nem azt csináltuk, amit eredetileg megbeszéltünk. Sikerült kétszer is visszajönni a meccsbe, de sajnos rosszul dobtunk távolról. Ezeken a kulcsfontosságú meccseken ilyen triplamutatóval nem lehet nyerni.

PEAC-Pécs–Sopron Basket 83–77 (12–18, 17–19, 32–17, 22–23)
VBW CEKK Cegléd–Uni Győr MÉLY-ÚT 72–80 (17–23, 10–20, 26–20, 19–17)